رژیم های کتوژنیک ، مرور این رویکرد در درمان صرع و تشنج

رژیم های کتوژنیک چنین کتاب ارزشمندی است که باید اولین نکته آموزشی اولیه برای هر کسی باشد که با رژیم کتوژنیک برای کاهش تشنج در صرع سروکار دارد – والدین و متخصصان به طور یکسان. این امر جان هزاران کودک مبتلا به تشنج و صرع را که قبلاً به درمان های سنتی ضد جراحی یا جراحی پاسخ نداده اند “نجات داده است”. استفاده از رژیم غذایی کیوژنیک زندگی و شادی را برای خانواده هایی که امیدشان به فرزند صرع خود را از دست داده اند ، نشان می دهد که به تدریج هوشیاری ، انرژی ، شادی و پیشرفتهای جسمانی خود را پس از رژیم غذایی از دست داده اند ، از دست داده است.

هر 4 نویسنده رژیم های کتوژنیک (جان فریمن در ژانویه 14 درگذشت اگرچه میراث او برای همیشه زنده خواهد ماند) در بیمارستان جان هاپکینز کار می کنند و در زمینه های خود کاملاً قابل توجه و تأثیرگذار هستند ، از جمله استفاده از رژیم کتوژنیک برای کاهش تشنج در صرع مقاوم. سهم شما در زندگی بسیاری از خانواده ها غیرقابل تصور است.

جان فریمن: متخصص مغز و اعصاب کودکان ، مدیر مingسس بخش جانوری هاپکینز ، متخصص اعصاب کودکان و مدیر کلینیک نقایص مادرزادی.

اریک کسوف: دانشیار مغز و اعصاب و اطفال ، “حرفه خود را وقف مطالعه و تحقیق در مورد تأثیر رژیم غذایی 90٪ چربی در کودکان و بزرگسالان مبتلا به صرع برای کنترل تشنج آنها کرده است.”

زهاوا ترنر: متخصص تغذیه.

جیمز روبنشتاین: متخصص اطفال توسعه عصبی.

مفهوم این رژیم غذایی زمانی بحث برانگیز اما شگفت انگیز ، که تا 90 درصد چربی و پروتئین یا کربوهیدرات بسیار کمی دارد ، مغز را مجبور می کند تا چربی ها را برای نیازهای انرژی بدن به دلیل کمبود منبع طبیعی انرژی ، گلوکز تجزیه کند. اگرچه در اوایل دهه 1920 به رسمیت شناخته شد ، این فریمن بود که این روش را در درمان صرع مقاوم در دهه 1980 مجدداً مطرح کرد ، و اخلاق را رعایت کرد و در مقابل انتقادات حرفه ای ایستاد.

این کتاب به وضوح بیان می کند که رژیم کتوژنیک را نمی توان به راحتی دنبال کرد. این امر مستلزم تعهد و نظم کامل از سوی والدین است. الزامات تهیه غذا زمان بر ، دقیق و ثابت است. این مهم است که رژیم کتوژنیک توسط متخصص مغز و اعصاب انجام و کنترل شود ، زیرا با وجود نتایج مثبت شگفت انگیز برای 60 درصد افرادی که از رژیم غذایی استفاده می کنند ، به ویژه کودکان ، عوارض جانبی بالقوه جدی وجود دارد که نیاز به نظارت منظم و مداوم دارد. این باید شادی موفقیت و شواهد از دست دادن رشد مجدد باشد که عزم والدین را در این مسیر سخت پایبندی دقیق به رژیم کتوژنیک برانگیزد.

در ویرایش پنجم ، نویسندگان در حال حاضر بیش از یک دهه داده های تجزیه و تحلیل علمی و همچنین تحقیقات فعلی هیجان انگیز را برای توضیح نحوه عملکرد رژیم غذایی ، نحوه استفاده دقیق از آن ، نحوه و زمان تغییر آن با انعطاف پذیری (از جمله رژیم اتکینز اصلاح شده برای صرع).

این کتاب همچنین شامل حکایات شخصی موفقیت ، کاربردهای عملی و ایده های دستور العمل است که شامل آشپزی و قومیت چند فرهنگی است. نحوه نوشتن در رژیم های کتوژنیک برای افراد ساده آسان است ، اما برای متخصصان دارای جزئیات قابل توجه است ، که باعث می شود به عنوان منبع برای افرادی که با رژیم کتوژنیک مرتبط هستند بسیار توصیه شود.