رگه های نخ: آنها چیست؟


این عروق از طریق پوست قابل مشاهده هستند و معمولاً روی صورت و پاها قرار دارند. رشته ها می توانند قرمز ، آبی یا بنفش باشند و می توانند پیچ ​​خورده به نظر برسند. خارش و درد خفیف از علائم شایع رگهای نخ هستند ، اگرچه معمولاً ماهیت زیبایی دارند.

علاوه بر رگهای نخ ، رگهای قرمز ، آنژیوم های گیلاس و لکه های پیری ، لیزرهای عروقی با لیزرهای کندل می توانند ظاهر را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند. درمان لیزری Candela YAG در درمانگاه خصوصی پارک برای درمان موارد زیر موجود است:

 • شکستگی در مویرگهای صورت / وریدهای رشته ای
 • شاخه ها (حداکثر قطر 1.5 میلی متر) روی پاها
 • Arachnid Nevi
 • آنژیوم گیلاس
 • لاک (روی لب) توسط Venous
 • ترزا رز

چرا این اتفاقات می افتد؟

عوامل متعددی در ایجاد وریدهای رشته ای نقش دارند ، از جمله افزایش سن ، افزایش دما ، دریچه های ضعیف یا نارسایی وریدی. عوامل خطر دیگر عبارتند از:

 • بارداری
 • مصرف قرص های ضد بارداری
 • تأثیرات هورمونی (مانند بلوغ یا یائسگی)
 • چاقی
 • وراثت
 • جراحت / ضربه به پوست
 • ژنتیک / عوامل موروثی

درمان لیزر ورید چیست؟

درمان لیزر ورید از پرتو لیزر با نور شدید استفاده می کند که رگ ها را هدف قرار می دهد در حالی که از لایه های بالایی پوست محافظت می کند. در طول درمان با لیزر ، گرما به عروق خونی اعمال می شود که باعث انقباض کلاژن در امتداد دیواره رگ و در نهایت تخریب رگ خونی می شود. با گذشت زمان ، بدن رگ های خونی را دوباره جذب و دفع می کند. شما فقط رشته های خود را از دست می دهید!

لیزرها می توانند رشته های رشته ای را با استفاده از سه نوع فناوری حذف کنند. انواع مختلف لیزر بسته به شدت و قطر ورید استفاده می شود. با اندازه گیری عمق و اندازه عروق با چاقوی وریدی تشخیص داده می شود. سپس مشخص می شود که کدام فناوری لیزری و طول موج برای درمان وریدهای رشته ای مناسب است.

درمان رگه های رشته ای بنفش ، آبی یا آبی تیره شامل طول موج های طولانی است. از آنجا که اینها گرما را حتی بیشتر به رگ می رسانند ، می توانند عمیق تر به بافت و رگ های خونی بزرگتر نفوذ کنند. با استفاده از این لیزرها می توان عروق خونی تا حداکثر 3 میلی متر را بسته به قطر آنها درمان کرد

هنگام درمان عروق رشته ای ، اندازه لکه را نیز باید در نظر گرفت زیرا به درجه کنترل و عمق نفوذ لیزر مربوط می شود. در واقع نقاط مختلفی وجود دارد که لیزر در آن نفوذ می کند. به عنوان مثال ، رگهای بزرگتر نیاز به اندازه نقطه بزرگتری دارند تا امکان نفوذ عمیق تر باشد ، در حالی که رگهای کوچکتر برای محدود کردن نفوذ به اندازه نقطه کوچکتر نیاز دارند.

آیا لیزر عروقی مدت زمان زیادی طول می کشد؟

ورید بزرگتر به مدت طولانی تری نیاز به پالس لیزر و مدت زمان بیشتری قبل از جذب نور لیزر دارد و مدت زمان لیزر بستگی به قطر و اندازه آن دارد. برای رگهایی با قطر 0.5-1.5 میلی متر ، ممکن است به پالسهایی در حدود 20-50 میلی ثانیه نیاز باشد. شدت ورید رشته ای و ناحیه تحت درمان میزان زمان و تلاش لازم برای از بین بردن کامل آن را تعیین می کند. همچنین ممکن است افراد به بیش از یک جلسه نیاز داشته باشند زیرا هر جلسه متفاوت است.

چگونه می توانم برای درمان آماده شوم؟

برای جلوگیری از تحریک پوست ، لطفاً اطمینان حاصل کنید که محل درمان قبل از درمان کاملاً خشک و تمیز است. کرم های برنزه کننده ، صورت و … گنجانده شده است. همچنین مهم است که حداقل 4-6 هفته قبل از درمان ، قرار گرفتن در معرض نور خورشید را محدود کنید.

آیا درمان دردناک است؟

گرمای مورد استفاده برای از بین بردن بافتها و عروق فقط برای از بین بردن رگهای رشته ای استفاده می شود و باقی مانده پوست را دست نخورده باقی می گذارد. در نتیجه ، ناحیه آسیب دیده ممکن است به راحتی سوزن سوزن شود و احساس فشار کند. اگر در طول درمان احساس ناراحتی کردید ، از ژل آرام بخش یا بیهوشی استفاده می کنیم. اگر نگران احساسات در طول درمان هستید ، یک متخصص می تواند با شما صحبت کند.

بعد از درمان چه کاری می توانم انجام دهم؟

برای جلوگیری از هایپرپیگمانتاسیون بعد از درمان رفع نخ بخیه ناتینگهام ، توصیه می کنیم از آفتاب به طور کامل خودداری کرده و سپس از کرم های ضد آفتاب با SPF 30 برای چند روز استفاده کنید. علاوه بر این ، در صورتی که پاهای شما تحت درمان قرار گرفته اند ، نباید 48 ساعت ورزش شدید یا جوراب فشاری بپوشید.

اگر از پست خوشتان آمد به ما اطلاع دهید. این تنها راهی است که می توانیم پیشرفت کنیم.