زنبورهای آتش سوزی در لبه


خبر-با مطالعه جدیدی که توسط دانشگاه فلیندرز انجام شد ، انتظار می رود تعداد گونه های زنبورهای بومی استرالیا در خطر انقراض پس از آتش سوزی مخرب تابستان سیاه 20-20 برابر پنج برابر شود.

با سوزاندن 24 میلیون هکتار از مساحت سرزمین استرالیا ، محققان می گویند پس از بررسی 553 گونه (حدود یک سوم گونه های زنبور عسل استرالیایی) برای ارزیابی آسیب های طولانی مدت زیست محیطی ناشی از بلای طبیعی.

جیمز دوری ، دانشجوی دکترا در دانشگاه فلیندرز ، که اکنون فوق دکترا در مرکز تنوع زیستی دانشگاه ییل است ، می گوید: “تحقیقات ما فراخوانی برای اقدام دولت ها و سیاست گذاران برای کمک فوری به این و دیگر آسیب پذیرترین جمعیت بومی است.” تغییرات جهانی تر

از بین زنبورهای مورد مطالعه ، نه گونه در معرض خطر و دو گونه دیگر در معرض خطر انقراض در نتیجه جبهه های آتش سوزی متعدد در آتش سوزی بوته های 2019-2020 قرار گرفتند ، که همچنین باعث تخریب حدود 3000 خانه و کشته یا آواره شدن 3 میلیارد حیوان شد.

مطالعه جدید منتشر شده در زیست شناسی تغییرات جهانی هشدار می دهد که آتش سوزی گسترده جنگل ها و آتش سوزی جنگل ها در سراسر جهان در حال تکرار است ، از آمریکای شمالی و اروپا گرفته تا کنگو و آسیا ، با آثار فاجعه بار بر تنوع زیستی و کاهش ناگهانی و قابل توجه اندازه جمعیت بسیاری از گونه ها.

دوری می گوید: “در این شرایط ، دولت و مدیران زمین باید سریعتر اقدام کنند تا اقدامات حفاظتی اولویت دار برای گونه هایی که به شدت آسیب دیده اند را اجرا کنند تا از انقراض جلوگیری شود.”

“حفاظت از حشرات و سایر گونه های کمتر قابل مشاهده نیز باید عاملی برای بازسازی و نگهداری صدها زنبور عسل باشد که ممکن است مطالعه یا ثبت نشده باشند.”

او می گوید این مطالعه مبنایی برای ارزیابی سایر گونه ها در استرالیا یا سایر قاره ها است که گونه ها در آن مورد تحقیق و بررسی قرار نگرفته و در مجموعه داده ها یا در فهرست سرخ اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) ثبت نشده است.

دکتر دانشجو می گوید: “تغییرات آب و هوایی باعث افزایش دفعات بلایای طبیعی مانند آتش سوزی جنگل ها می شود که بر حیات وحش ما تأثیر می گذارد.” استفان کادی رتالیک از دانشگاه آدلاید و دانشگاه سیدنی.

“مطالعه ما نشان می دهد که ما می توانیم تاثیر احتمالی بلایای طبیعی بر گونه های کم مطالعه را ارزیابی کنیم ، حتی اگر نتوانیم به صورت فیزیکی از این منطقه برای انجام نظرسنجی بازدید کنیم.”

او می گوید: “افزودن گونه های شدیداً آسیب دیده به لیست قرمز IUCN و طبق قوانین استرالیا بهترین رویکرد ما برای جلب نظر دولت است.” شناخته شده.

اولیویا دیویس ، محقق در دانشگاه فلیندرز ، یکی دیگر از 13 نویسنده اصلی می افزاید: “اکثر مردم از آسیب پذیری زنبورهای بومی ما آگاه نیستند.” “این واقعیت که هیچ زنبور عسل استرالیایی توسط IUCN ذکر نشده است نشان می دهد که چقدر از این گونه های مهم غفلت شده است.”

این مطالعه ، که یازده گونه زنبور عسل استرالیایی (فقط 2 of از موارد تجزیه شده) را به عنوان گونه های اولویت دار برای گنجاندن به عنوان گونه های در معرض خطر توسط IUCN توصیه می کند ، همچنین یک مدل جدید برای “استفاده از داده هایی که در حال حاضر برای درک چگونگی بلایای طبیعی کلیدها را تحت تاثیر قرار دهد ” گونه ها و اکوسیستم آنها “.

دکتر می گوید: “توانایی جمع آوری داده های هدفمند همیشه استاندارد طلا خواهد بود ، اما نباید اجازه دهیم شکاف داده ها مانع از اقدام ما برای حفاظت از گونه هایی شود که می دانیم در خطر انقراض هستند.” دوري

محققان آزمایشگاه تکاملی ژنتیک و اجتماعی در دانشگاه فلیندرز ، موزه استرالیای جنوبی ، دانشگاه آدلاید ، دانشگاه کرتین ، دانشگاه سیدنی ، دانشگاه ملبورن ، مرداک و دانشگاه چارلز داروین در این مطالعه مشارکتی شرکت می کنند.

مقاله ارزیابی خطرات قاره ای در مورد آتش سوزی های وحشی پس از وقوع آتش سوزی وحشتناک ، اثرات شدیدی را بر جانوران زنبور عسل استرالیا (2021) توسط جیمز بی.دوری ، سلینا ربولا ، اولیویا کی. ، Remko Leijs ، Lucas R. Hearn ، Emrys J. Leitch ، Robert L O’Reilly ، Jessica Marsh ، John CZ Woinarski و Stefan Caddy-Retalic در زیست شناسی تغییرات جهانی (ویلی-بلکول)