سلامتی شکوفا می شود


بر اساس گزارش مشترک FICCI و PwC ، بخش سلامت و تندرستی پیش بینی می شود تا سال 2015 یک میلیون روپیه صنعت کرور باشد. و اگرچه این صنعت هنوز در مراحل اولیه خود است ، اما به گفته بازیگران و کارشناسان صنعت ، به نظر می رسد پتانسیل زیادی دارد. آنچه را که آنها در مورد این صنعت و معامله گری به آن معنا می دهند بخوانید.

ما در عصری زندگی می کنیم که هم مشکلات و هم راه حل ها بزرگتر می شود. از یک سو ، مشکلات سلامتی به دلیل تغییر شیوه زندگی به سرعت افزایش می یابد ، از سوی دیگر ، نیاز به احساس خوب و ظاهر اهمیتی مانند گذشته پیدا می کند ، که ناشی از افزایش آگاهی و ضرورت اجتماعی و اجتماعی است. از نظر حرفه ای موفق اصطلاح سلامتی را وارد کنید ، که در تعریف به معنی “تعادل سالم بدن ، ذهن و روح است که منجر به رفاه عمومی می شود”.

یک تحقیق کوچک به شما می گوید که این Halbert L. Dunn ، MD بود که از اصطلاح “سطح بالای سلامتی” در دهه 1950 استفاده کرد. اصطلاح مدرن سلامتی در دهه 1970 ، حداقل در جهان غرب رایج شد. سلامتی اساساً شامل اقدامات پیشگیرانه برای یک زندگی سالم و کامل است. در خرده فروشی ، این به معنی افزایش تعداد مصرف کنندگان است که به دنبال محصولات سلامتی هستند ، به ویژه در بازار شهری. خریداران شهری به خوبی آگاه هستند ، از قبل نحوه ظاهر و احساس خوب را بیاموزند و بر این اساس خرید کنند. افزایش آگاهی و توسعه تجارت مدرن ، به ویژه در کشوری مانند هند ، با یکدیگر مرتبط است. با افزایش تقاضا برای محصولات سلامتی ، مراکز فروش MT دسته بندی سلامتی خود را گسترش می دهند ، که به نوبه خود مصرف کنندگان بیشتری را جذب می کند و آنها را در مسیر ظاهر و احساس خوب قرار می دهد.

رحول سایقال ، رئیس Geometry Global ، گفت: “رشد صنعت مربوط به رونق خرده فروشی مدرن است. و با گسترش روزافزون MT ، سطح آگاهی از صنعت سلامتی و بهداشت نیز افزایش می یابد. “

دکتر. کیران روکادیکار ، پزشک متخصص چاقی و مشاور چاقی ، بنیانگذار – دکتر کلینیک تخصصی Rukadikar برای کاهش وزن ، اصلاح شیوه زندگی و تغذیه درمانی اضافه می کند و نظر خود را با آن به اشتراک می گذارد: “سلامتی به عنوان صنعت آینده قرن 21 توصیف شده است. افزایش درآمد مصرف کنندگان ، همراه با افزایش هزینه های انعطاف پذیر و تغییر شیوه زندگی ، آگاهی و هزینه افراد را برای سلامتی افزایش داده است. “

عوامل تجاری سازی

از آنجا که مارک ها و خرده فروشان متوجه شده اند که خریداران برای پیشگیری از اقدامات پیشگیرانه برای اطمینان از زندگی طولانی ، سالم و رضایت بخش که دارای ظاهر خوب در سالن های اسپا و سالن است ، پیشرفت کرده اند ، آنها با پاسخگویی به نیازهای متنوع محصولات و خدمات در حال پیشرفت هستند. برای خرده فروشان ، این نیز به معنای مدیریت دسته به گونه ای است که اطلاع رسانی ، جذب و تأثیر می گذارد. همانطور که آمیت ساردا ، MD SoulFlower ، در مورد پارامترهای تجاری این محصولات اشاره می کند: “تجارت در بخش سلامتی و سلامت باید مبتنی بر راه حل باشد. باید اطلاعات آموزنده و جذاب بصری ارائه دهد. ارائه اطلاعات مربوطه مهمترین جنبه است. ما همچنین با بسیاری از تصاویر ارتباط برقرار می کنیم تا خریداران بدانند چه می خرند. اطلاعات باید به آسانی پردازش شوند تا بتوانند نکته را به شیوه ای ساده و صرفه جویی در زمان به خریدار منتقل کنند. “

او همچنین فکر می کند که تجربه در اینجا نقش تعیین کننده ای دارد. “تجربه زیبایی یکی از مهمترین عوامل است زیرا کل ایده این است که به خریداران فضایی رنگارنگ بدهید. تجربه محصول در فروشگاه به خودی خود بسیار مهم است ، در حالی که دانش صحیح محصول را ارائه می دهد. اطلاعات محصول باید تا حد ممکن به خریداران ارسال شود. “

دکتر. Kiran Rukadikar می گوید: “آموزش مخاطبان در مورد خدمات / محصولات شما بسیار مهم است. برخی از گزینه ها عبارتند از: خرید و فروش متقابل – ترکیب محصولات در نمایشگرهای مناطق مختلف و مشاهده برخی از اصول اولیه نمایش: خرید و فروش موثر دیوار ، خرید لباس ، مارک کلینیک روی لباس کارکنان و غیره. “

با نگاه به آینده

همانطور که صنعت به سرعت از نردبان بالا می رود و به صنعتی تبدیل می شود که مورد توجه قرار می گیرد ، و هرچه بیشتر خریداران به دنبال زمان خرید و سلامتی هستند ، مارک ها و خرده فروشان در یافتن خریدار به مشتری برای تبدیل شدن ، هیچ سنگی نمی گذارند. سای پرابو می گوید: “امروزه مصرف کنندگان جوان به دنبال راه حل های سلامتی برای مقابله با چالش های سبک زندگی هستند. افزایش هزینه های دارویی باعث می شود که آنها از سلامت بیشتری برخوردار باشند. شما یک دیدگاه جامع در مورد سلامتی ایجاد می کنید و سلامتی به بخشی جدایی ناپذیر از تغییر مراقبت های درمانی به پیشگیری تبدیل شده است. به همین دلیل است که پتانسیل عظیمی برای رشد در بخش سلامتی وجود دارد. افزایش آگاهی از نام تجاری و تمایل به صرف اقلام غیر ضروری و اقلام لوکس باعث می شود تا مصرف کنندگان آماده آزمایش محصولات و خدمات جدید شوند. “با این حال ، کلید اصلی راه حل های تجاری نوآورانه با مزیت خدمات است که به وفاداری به نام تجاری تبدیل می شود. که هم خرده فروشان و هم برندهایی که درک عمیقی از خریداران دارند باید همزمان با یکدیگر کار کنند و راه حل های خرده فروشی معنی داری برای ارتباط با آنها پیدا کنند.

جعبه 1

نکات برجسته گزارش صنعت سلامتی

FICCI و PwC به طور مشترک یک گزارش جامع درباره فرصت ها و چالش های صنعت سلامتی منتشر کرده اند. در زیر گزیده ای از گزارش آمده است. به خواندن ادامه دهید….

  • بازار سلامتی در هند در سال 2012 نرخ رشد 18 تا 20 درصد را به خود اختصاص داد و اندازه بازار آن 700 میلیارد روپیه بود. محصولات همچنان بخش بزرگی از بازار را تشکیل می دهند.
  • تخمین زده می شود که صنعت تندرستی هند طی 3 سال آینده با CAGR بین 15 تا 17 درصد به 1 تریلیون روپیه افزایش می یابد.
  • افزایش درآمد ، افزایش آگاهی مصرف کنندگان در شهرهای درجه 2 و درجه 3 و کاهش هزینه اجاره و نیروی کار از عوامل محرک توسعه شهرهای درجه 2 و درجه 3 هستند. برای تعدادی از بازیکنان سلامتی ، بیش از 50 درصد از موارد جدید اضافه شده آنها در سال مالی 2013 خارج از 15 شهر برتر بوده است
  • بازار جوان سازی در هند 7 تا 8 میلیارد INR برآورد شده است. آبگرم های روز در مقایسه با آبگرم های مقصد و هتل ها همچنان سریعتر رشد می کنند. بازیکنان پیشنهادات جدید و ابتکاری (به عنوان مثال درمان های تلفیقی که ترکیبی از درمان های غربی و هندی ، ترکیب عملکرد ، استفاده از مواد عجیب و غریب و غیره) را برای جذب مشتری و متمایز شدن از رقبا معرفی می کنند.
  • این شرکت ها بر یافتن شرکای فروش جدید مانند خرده فروشان متخصص آنلاین و سلامت متمرکز شده اند.
  • هند در 10 بازار برتر رشد جهانی F&B تغذیه قرار دارد
  • در تلاش برای جلب نظر مشتریان بیشتر و آغاز آزمایشات در بین کاربران غیر فعلی ، شرکت ها SKU های کوچک (کیسه و لوله) را برای محصولات انبوه و ممتاز خود تولید می کنند. همچنین شرکت ها از وب سایت های کوپنی مانند Snapdeal ، Groupon و غیره برای آزمایش مصرف کنندگان با ارائه تخفیف تا 50-80 on در خدمات در سالن ها ، آبگرم ، مراکز تناسب اندام و غیره استفاده می کنند.
  • زنجیره های خرده فروشی Wellness مانند Health & Glow ، Guardian Lifecare و NewU حضور خود را در بازارهای Tier 1 در هند گسترش می دهند و همچنین قصد دارند وارد شهرهای منتخب Tier 2 شوند.
  • با توجه به اهمیت خرده فروشی مدرن در سراسر کانال فروش ، تولیدکنندگان در شهرهای بزرگ خرده فروشان متخصص مدرن را برای خدمت به سوپرمارکت ها ، هایپرمارکت ها و خرده فروشان سلامتی تعیین کرده اند.
  • خرده فروشی آنلاین در هند در همه مقوله های مصرف کننده از جمله سلامتی مورد توجه قرار گرفته است. خرده فروشان ثابت مانند Guardian India ، NewU و My Nutrition India همچنین دارای پورتال های آنلاین برای تجارت محصولات بهداشتی و سلامتی هستند.

منبع: گزارش FICCI-PwC در مورد صنعت سلامتی.