سناتور تلیس از خودکشی دریایی سابق به دلیل مترجمان افغان می گوید


سناتور تام تلیس (R-NC) روز سه شنبه جلسه کمیته نیروهای مسلح سنا را با مقامات ارشد نظامی به تعویق انداخت و داستان یک تفنگدار دریایی سابق را که پس از مترجم افغانی که پس از خروج از کشور عقب نشینی شده بود خودکشی کرد ، خودکشی کرد. ماه گذشته.

تیلیس به وزیر دفاع لوید آستین ، ژنرال مارک میلی ، رئیس ستاد مشترک ارتش و ژنرال کنت مک کنزی ، فرمانده فرماندهی مرکزی ایالات متحده گفت که “برخی از شهروندان آمریکایی” و متحدان افغان موفق شده اند از کشور تحت کنترل طالبان خارج شوند. “ما لیست بسیار طولانی تری از افرادی داریم که با آنها موفق نبوده ایم.

“بین SIV [Special Immigration Visa] مالکان و اعضای خانواده ، دفتر من به تنهایی هنوز بیش از 900 نفر را در لیست افرادی که هنوز در افغانستان هستند ، دارد “افزوده است” ، و ما با این افراد از طریق واتساپ ارتباط برقرار می کنیم. ما سعی کردیم از آنها محافظت کنیم [Hamid Karzai International Airport]، سپس به جلو و عقب و در نهایت عملیات متوقف شد و آنها گیر افتادند و عقب ماندند. “

تلیس از آستین پرسید که چگونه وزارت دفاع می تواند به نجات متحدان ایالات متحده که در افغانستان باقی مانده و از طالبان پنهان شده اند کمک کند ، قبل از توقف گزارش در مورد جانباز کشته شده.

ژنرال کنت مک کنزی ، فرمانده فرماندهی مرکزی ایالات متحده ، وزیر دفاع لوید آستین و ژنرال مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش در جلسه استماع کمیته نیروهای مسلح سنا در 28 سپتامبر 2021 شهادت می دهند.
استفانی رینولدز / نیویورک تایمز از طریق AP ، Pool

سناتور یادآور می شود: “ما با دریایی کار می کردیم که سعی می کرد مترجم را بیرون بیاورد و سال ها با او تماس داشت.” “همه ما اسناد احراز هویت داشتیم. در این مورد ما ناموفق بودیم. این دریانورد حدود سه هفته پیش خودکشی کرد ، دریایی بازنشسته شد. بنابراین این امر نه تنها در افغانستان ، بلکه در ایالات متحده نیز دارای پیامدهای واقعی است. “

قبل از پاسخ به س Tال تلیس ، آستین به سناتور “عمیق ترین تسلیت من را برای از دست دادن تفنگدار دریایی ما اعلام کرد. واقعاً از شنیدن آن ناراحت کننده است. اندیشه و دعا برای خانواده اش. “

سخنگوی Tillis به پست گفت که تفنگدار دریایی مورد نظر در کمپ Lejeune ، کارولینای شمالی خدمت می کرد ، اما از احترام به متوفی و ​​خانواده وی از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

در بیانیه دفتر سنا آمده است: “دفتر ما تماس های زیادی از جانبازان و سربازان دریافت کرد که از آنها خواسته بود تا مترجمانی را که با آنها کار می کردند ، تخلیه کنند.” “با بسیاری از آنها دوستی عمیق و پیوند عاطفی وجود داشت ، و خروج از افغانستان برای جانبازان و سربازان زمان فوق العاده سختی بود ، زیرا دوستان خود را پشت سر گذاشته بودند ، به ویژه کسانی که قبلاً زخم های نامرئی جنگ را بر دوش داشتند.”

مقامات پنتاگون گفتند که بیش از 120 هزار نفر از افغانستان قبل از پایان خروج در 30 آگوست از افغانستان خارج شدند. با این حال ، منتقدان خاطرنشان کردند که دولت بایدن اعتراف کرده است که صدها شهروند آمریکایی و دارندگان گرین کارت که می خواستند کشور را ترک کنند ، نتوانستند این کار را انجام دهند.

علاوه بر این ، گفته می شود که هزاران افغان که از نیروهای ناتو به رهبری آمریکا در جنگ 20 ساله علیه طالبان حمایت می کردند ، در هیچ منطقه ای متخاصم و بدون هیچ گونه امیدی به سرگردان شده اند.