سوپ سوپ: چگونه آب استخوان می تواند سلامت و نشاط شما را بهبود بخشد


لیندسی کنت ، استاد تربیت کننده

نویسنده: لیندسی کنت

آب گوشت استخوان در محافل تغذیه به یک کلمه کلیدی تبدیل شده است و بسیاری از مردم تعجب می کنند که اعتیاد به غذا چیست؟ راهروهای فروشگاه مواد غذایی مملو از مرغ ، سبزیجات ، سوپ گوشت گاو ، آبگوشت و آب گوشت است. تفاوت آنها با “آبگوشت استخوان” چیست و مزایای آبگوشت استخوان واقعا بهتر از دیگران است؟


تجزیه براث

تفاوت اصلی بین آبگوشت ، آبگوشت و آبگوشت معمولی در زمان پخت آن است. همه چیز با آب شروع می شود. آب گوشت آب است که معمولاً با گوشت ، سبزیجات ، معطر و استخوان های گاه به گاه مخلوط می شود ، اما زمان پخت آن کوتاه است ، معمولاً دو ساعت یا کمتر. آب پخته شده با استخوان ، معطر و سبزیجات برای مدت زمان پخت کمی طولانی تر ، معمولاً شش ساعت یا کمتر ، مخلوط می شود. آبگوشت استخوان از استخوان ، با یا بدون گوشت تهیه می شود و نیاز به یک فرآیند تخمیر بسیار طولانی دارد ، که طی آن مواد مغذی ، کلاژن و ژلاتین معده بیشتری از استخوان ها استخراج می شود. آبگوشت مرغ معمولاً حدود 24 ساعت طول می کشد و برای حداکثر سود ، گوشت باید 48 ساعت یا بیشتر جوشانده شود.

از آن جوشیدن طولانی چه چیزی به دست می آورید؟

با برخی از اثرات مثبت مصرف آبگوشت استخوان آشنا شوید.

1) سلامت باشیدبه نشتی معده وضعیتی است که در اثر خرابی دیواره روده ایجاد می شود. هنگامی که پوشش داخلی نفوذ پذیر است ، ذرات غذا ، باکتری ها و بقایای آن مستقیماً از طریق معده به جریان خون نشت می کنند. سیستم ایمنی بدن بیش از حد فعال شده و منجر به واکنش التهابی و بیماری می شود. سطح بالایی از آنتی بادی ها ترشح می شوند که می تواند باعث واکنش خود ایمنی شود – بدن شروع به حمله به بافت های سالم می کند.

به ویژه ورزشکاران می توانند بسیار حساس باشند. مطالعات نشان داده است که 50 درصد از ورزشکاران گزارشی از علائم گوارشی گزارش می دهند که با افزایش شدت ورزش علائم افزایش می یابد. در حین ورزش شدید ، جریان خون بدن قلب و سایر ماهیچه های فعال را از دستگاه گوارش هدایت می کند. دمای مرکزی بدن بالا می رود و ترکیب جریان خون پایین و افزایش دمای حرارتی باعث آسیب به مخاط روده ، پاسخ التهابی و انسداد روده می شود.

آب قلم، آبگوشت استخوان به بازسازی پوشش معده و افزایش پروبیوتیک ها در محیط گوارش کمک می کند. این در مطالعه ای که ظاهر شد تقویت شد مجله بالینی معده و رودهوی دریافت که ژلاتین به طور خاص از سلامت و یکپارچگی روده با کلاژن و اسیدهای آمینه پرولین ، گلوتامین و آرژنین که در مغز استخوان برای آبگوشت یافت می شود ، پشتیبانی می کند. همه آنها به بسته شدن پوشش داخلی معده کمک می کنند و یکپارچگی دستگاه گوارش را حفظ می کنند.

2) سم زدایی فواید بسیاری از پاکسازی و سم زدایی بدن عقل سلیم است ، اما به دلیل هجوم آلاینده های محیطی که در معرض آن قرار گرفته ایم – برای مواد شیمیایی ، آفت کش ها ، فلزات سنگین و موارد مشابه ، برای بدن دشوار است که این روند را ادامه دهد. آبگوشت استخوان حاوی پتاسیم و گلیسین است که به دستگاه گوارش در دفع مواد زائد ، دفع سموم از کبد و ترویج بازسازی سلولی کمک می کند ، عملکردهای اصلی در تمیز نگه داشتن بدن.

3) متابولیسم و ​​آنابولیسم. منبع غنی اسیدهای آمینه و کلاژن در آبگوشت استخوان به ساخت و ترمیم بافت ماهیچه ای ، افزایش جذب و سنتز مواد مغذی و حفظ سلامت ماهیچه ها و بافت همبند کمک می کند. گلیسین ، که در بالا ذکر شد ، همچنین با تبدیل گلوکز به انرژی مفید به ساخت بافت ماهیچه ای کمک می کند. علاوه بر این ، گلوکوزامین به همراه کندرویتین به رشد کلاژن جدید کمک می کند ، به ترمیم مفاصل آسیب دیده ، آرتروز را تسکین می دهد و درد و التهاب را کاهش می دهد.

4) سلامت پوست. آبگوشت غنی از کلاژن با حفظ خاصیت ارتجاعی ، تن و استحکام قوی بافت ، به افزایش استحکام آن کمک می کند. کمبود بافت همبند منجر به تشکیل سلولیت می شود ، بنابراین می خواهید مطمئن شوید که کلاژن کافی در بدن خود دارید.

5) منابع معدنی غنی. مواد معدنی موجود در آبگوشت استخوان شامل کلسیم ، منیزیم ، فسفر ، سیلیکون و گوگرد است. آنها به راحتی جذب می شوند و ذخایر الکترولیت بدن را پر می کنند و به حفظ سلامت مفاصل کمک می کنند.


آیا باید آب استخوان بخرید یا آن را تهیه کنید؟

در حال حاضر بسیاری از فروشگاه ها آب گوشت استخوان را در شیشه های شفاف با برچسب های فانتزی حمل می کنند و به شما قول می دهند که مزایای تغذیه ای فراوانی را برای چشمه جوانی شما تقویت می کند. غالباً چیزی که به دست می آورید آبگوشتی است که از مکعب های کبابی با طعم گوشت تهیه شده است ، معمولاً گلوتامات مونو سدیم ، معروف به MSG ، که طعم گوشت را فراهم می کند ، اما نوروتوکسین سمی است که بر سیستم عصبی تأثیر می گذارد.

تهیه آبگوشت استخوانی خود بهترین راه برای اطمینان از بهره مندی از تمام مزایای شگفت انگیز است.

طرز تهیه آبگوشت استخوان

در اینجا اصول اولیه برای جوشاندن آبگوشت استخوان خود آورده شده است. اطمینان حاصل کنید که از گوشت و استخوان های علفی و ارگانیک استفاده می کنید که فاقد آنتی بیوتیک یا هورمون هستند.

  • برای نتیجه بهتر ، از استخوان ، چربی ، گوشت ، سبزیجات و آب استفاده کنید.
  • سرکه سیب را به آب اضافه کنید تا مواد معدنی آن خارج شود.
  • بجوشانید ، مرغ 24 ساعت و گوشت گاو 48 ساعت. پخت کم و آهسته برای مواد مغذی عمیق در استخوان ها مهم است.
  • سبزیجات و گیاهان معطر مانند پیاز ، هویج ، کرفس ، سیر و جعفری را انتخاب کنید.
  • آبگوشت سرد و سرد است. قبل از آماده شدن برای استفاده ، آخرین لایه چربی را که روی آبگوشت سفت شده است بردارید ، این لایه به طعم و مواد مغذی کمک می کند.

پس از تهیه پایه ، می توانید با سبزیجات و پروتئین بازی کنید ، اما آب گوشت استخوان نیز یک نوشیدنی عالی است که از قمقمه یا لیوان گرم می شود. در اینجا دستور تهیه سوپ استخوان مرغ به همراه یکی از دستورهای سوپ مورد علاقه من آمده است.

پایه آبگوشت استخوان مرغ

1 عدد لاشه مرغ *

2 قاشق غذاخوری سرکه سیب

2 ساقه کرفس ، خرد شده

1 هویج ، خرد شده

پیاز سفید ، خرد شده

bul پیازهای رازیانه متوسط ​​، خرد شده و خرد شده

1 حبه سیر ، نصف کنید

* من دوست دارم استخوان های خام را از یک قصاب محلی تهیه کنم.

فر را روی 425 درجه فارنهایت گرم کنید.

روی یک ظرف پخت عمیق با فویل آلومینیومی چرب شده بریزید و استخوان های مرغ را در تابه سرخ کنید تا قهوه ای تیره و قهوه ای تیره شوند ، حدود 20 دقیقه. بگذارید استخوان های پخته به مدت 10 دقیقه بمانند.

استخوان ها را به یک قابلمه بزرگ یا اجاق گاز آهسته منتقل کنید و با آب تصفیه شده پر کنید تا استخوان ها را بپوشاند. سرکه سیب را اضافه کنید و اجازه دهید استخوان ، آب و سرکه به مدت 10 دقیقه بمانند.

بقیه مواد را اضافه کرده و یکی از این روش ها را دنبال کنید:

آرام پز روی کم تنظیم کنید و 24 ساعت بپزید.

اجاق گاز آبگوشت را روی حرارت متوسط ​​به جوش بیاورید و اجازه دهید تا به نقطه جوش برسد. هنگامی که شروع به جوشیدن می کند ، یک لایه کف اسفنجی روی آن ایجاد می شود. به مدت 24 ساعت به پخت ادامه دهید و به آرامی بجوشانید.

وقتی آبگوشت تهیه می شود ، رنگ طلایی عمیقی پیدا می کند. استخوان ها را با انبر بردارید و با الک تمام سبزیجات را بردارید. بگذارید آبگوشت یک ساعت خنک شود.

آبگوشت را بپوشانید و به مدت 24 ساعت در یخچال قرار دهید.

وقتی آماده استفاده از آب گوشت هستید ، لایه چربی ایجاد شده را بردارید و آن را دور بیندازید.

به شکل آبگوشت استخوان است ، همه مزایای سلامتی و خوشمزه ، با طعم شیرین ، یا در دستور العمل ، مانند دستور زیر استفاده می شود:


سوپ سوپ مورد علاقه لیندسی

از 1 قاشق چایخوری پرهیز کنید

2 مغز برشته از استخوان ها

1 پیاز رازیانه بزرگ ، خرد شده و خرد شده

1 فنجان قارچ شیتیک خرد شده

1 حبه سیر ، خرد شده

1 قاشق چایخوری زنجبیل تازه رنده شده

5 فنجان آبگوشت استخوان ، انتخاب شما

2 فنجان برنج قهوه ای جوانه زده است

1 پیمانه دال پخته

1 فنجان اسفناج

2 فنجان بوک چوی برش نازک

در یک کاسه بزرگ ، 2 استخوان مغز بو داده را بلند کرده و مارگارین را گرم کنید تا مایع شوند.

رازیانه را اضافه کنید و بپزید تا نرم شود. قارچ ها را اضافه کنید و 3 دقیقه دیگر بپزید.

سیر و زنجبیل را اضافه کرده و تفت دهید ، به طور مداوم به مدت 2 دقیقه هم بزنید.

آبگوشت را اضافه کرده و به جوش بیاورید. حرارت را کم کرده و به مدت یک ساعت بجوشانید.

برای سرو ، 1/2 فنجان برنج قهوه ای را در هر کاسه بریزید و 1/4 فنجان عدس ، 1/4 فنجان اسفناج و 1/2 فنجان بوک چوی.

در هر کاسه 1 1/4 فنجان آب گوشت بریزید. روی آن را بپوشانید و بگذارید سوپ به مدت 5 دقیقه بماند.

اختیاری پروتئین دلخواه خود را اضافه کنید.

4 وعده می دهد.

آیا از وبلاگ دستور العمل Digital Muscle Fit دیدن کرده اید؟


منابع

کلارک ، A. ، و Much ، n. (201)). رفتار استرس ناشی از ورزش ، معده-میکروبیوتا-محور مغز و رژیم غذایی: یک مرور سیستماتیک برای ورزشکاران. مجله انجمن بین المللی تغذیه ورزشی ، 13.43. https://doi.org/10.1186/s12970-016-0155-6

فرسکا ، جی. Cardile ، V. ؛ پوگلیا ، سی. بونینا ، سی. و بونینا ، ف. (2012). ژلاتین tannate اثر پیش التهابی لیپوپلی ساکارید بر روی سلولهای اپیتلیال روده انسان را کاهش می دهد. بالینی و تجربی گوارش ، 5 ، 61-67. https://doi.org/10.2147/CEG.S28792

Reinard، BO؛ Ertl ، RF ؛ گوسمان ، GL ؛ رابینز ، آر. و رینولدز ، SI (2000). سوپ مرغ در شرایط آزمایشگاهی ، کموتاکسی نوتروفیل را مهار می کند. قفسه سینه ، 118 (4) ، 1150-1157.

ویلسون ، QF (201). آب قلم، آبگوشت استخوان. برکلی ، کالیفرنیا: Sonoma Press.