سیاه پوستان آمریکایی هنوز در معرض خطر بالای مشکلات قلبی هستند


نویسنده: امی نورتون
خبرنگار HealthDay

سه شنبه ، 5 اکتبر 2021 (HealthDay News) – یک مطالعه جدید نشان می دهد که سیاهپوستان آمریکایی در 20 سال گذشته به طور مداوم تحت تأثیر عوامل خطر بیماری های قلبی قرار گرفته اند – و مسائل اجتماعی مانند بیکاری و درآمد پایین بخش بزرگی از آن را تشکیل می دهند.

بیماری های قلبی و عروقی ، که شامل بیماری های قلبی و سکته مغزی می شود ، قاتل شماره 1 آمریکایی ها است و شناخته شده است که تلفات نامتناسبی در سیاه پوستان آمریکایی دارد.

مطالعه جدید – منتشر شده در 5 اکتبر در مجله انجمن پزشکی آمریکا – بر عوامل خطر بیماریهای قلبی عروقی مانند فشار خون بالا ، دیابت و چاقی تمرکز می کند. نویسندگان این مطالعه گفتند و آمریکایی های سیاه پوست بار سنگین تری از این شرایط را از سفیدپوستان ، آسیایی ها و اسپانیایی تبارها بر دوش داشتند.

اما نتایج نیز دلیل مهمی برای این امر نشان می دهد.

دکتر ارشد محقق گفت: “بسیاری از تفاوتها را می توان با عوامل اجتماعی سلامت توضیح داد.” جیانگ هی از دانشکده بهداشت عمومی و پزشکی گرمسیری دانشگاه تولان در نیواورلئان.

این اصطلاح به زمینه وسیع تری از زندگی افراد و تأثیرات آنها بر سلامتی آنها اشاره می کند: برای مثال تغذیه سالم و ورزش می تواند برای قلب مفید باشد ، اما گفتن این امر آسان تر از زمانی است که برای دریافت اجاره بها باید دو شغل داشته باشید. پرداخت.

در مطالعه خود ، او و همکارانش توانستند برخی از این عوامل اجتماعی را توضیح دهند: سطح تحصیلات ، درآمد ، مالکیت خانه ، بیمه درمانی و مراقبت های بهداشتی منظم.

مشخص شد که این عوامل تا حد زیادی توضیح می دهد که چرا سیاه پوستان آمریکایی به ویژه در معرض خطر بالای بیماری های قلبی هستند.

این مطالعه اولین موردی نیست که نابرابری های بهداشتی کشور را به عوامل اجتماعی ، از جمله نژادپرستی ساختاری نسبت می دهد – روشی که جامعه در جهت ترجیح یک نژاد بر نژاد دیگر قرار می گیرد.

دکتر. کیث چرچول نویسنده اصلی بیانیه اخیر انجمن قلب آمریکا (AHA) در این مورد بود.

در آن ، AHA گفت که نژادپرستی ساختاری باید به عنوان “علت اساسی نابرابری های مداوم سلامت در ایالات متحده” شناخته شود.

چرچول گفت نتایج جدید با شواهد قبلی که باعث ایجاد بیانیه AHA شد مطابقت دارد.

به گفته چرچول ، که رئیس بیمارستان ییل نیوهیون کانتیکت است ، تفاوت های نژادی در سلامت از مواردی مانند آموزش ، تغذیه ، مسکن پایدار و حمل و نقل شروع می شود.

چرچول ، که در این مطالعه جدید شرکت نکرده است ، می گوید: “من فکر می کنم همه ما به این نتیجه رسیده ایم که اگر می خواهیم سلامت جوامع خود را ارتقا دهیم ، باید به این عوامل اجتماعی توجه شود.” آنها تأثیر بیشتری نسبت به داروهایی که ما می دهیم و روش هایی که انجام می دهیم ، دارند. “

برای انجام این مطالعه ، تیم Hes از داده های یک نظرسنجی طولانی مدت بهداشت فدرال استفاده کرد.

محققان دریافتند که بین سالهای 1999 تا 2018 ، آمریکایی ها برخی از عوامل خطر بیماری های قلبی و سکته مغزی را افزایش داده اند. شیوع چاقی از 30٪ به 42٪ افزایش یافته است ، در حالی که میزان دیابت از 8٪ به تقریبا 13٪ افزایش یافته است.

در همین حال ، میانگین فشار خون در حالی که سطح قند خون افزایش می یابد ، نسبتاً ثابت باقی می ماند.

با این حال ، تصویر از نظر نژاد و قومیت متفاوت بود ، و وضعیت سیاه پوستان آمریکایی به طور مداوم از آمریکایی های سفیدپوست ، آسیایی و اسپانیایی تبار بدتر بود.

و تا سال 2018 ، بزرگسالان سیاه پوست به طور متوسط ​​8 درصد در 10 سال آینده به بیماری قلبی یا سکته مغزی مبتلا می شدند (بر اساس عوامل خطر آنها). محققان دریافتند که در مقایسه با شانس 6 درصد برای سفیدپوستان آمریکایی.

سپس تیم او عوامل اجتماعی را که می توانستند اندازه گیری کردند. و به نظر می رسد این مشکلات بخش بزرگی از تفاوت بین خطرات قلبی عروقی سیاه پوستان و سفیدپوستان آمریکایی را توضیح می دهد.

به گفته وی ، این نظرسنجی فاکتورهای ظریف تر دیگری را مورد بررسی قرار نداد. به عنوان مثال ، آیا مردم می توانند از غذای سالم استفاده کنند؟ آیا آنها مکانهای امن برای ورزش دارند؟

وی خاطرنشان کرد: حتی پرسش “دسترسی” به مراقبت های بهداشتی نیز کل ماجرا را نشان نمی دهد ، کیفیت مراقبت – از جمله اینکه آیا ارائه دهنده و بیمار به خوبی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند – بسیار مهم است.

وی گفت: “اگر می خواهیم سلامت جمعیت را ارتقا دهیم ، باید به این عوامل اجتماعی توجه کنیم.”

چرچول گفت سیستم های بهداشتی می توانند به طرق مختلف از جمله مشارکت با سازمان های جامعه و ارزیابی خود – با استفاده از سوابق پزشکی الکترونیکی – به مسائل وسیع تری کمک کنند تا از مراقبت عادلانه آنها اطمینان حاصل شود.

چرچول گفت ، فقط گفتن بیماران به خوردن بهتر و ورزش کافی نیست.

از طرف بیمار ، او مردم را تشویق کرد تا در مورد منابع موجود در جامعه خود از ورزش تا حمایت روانی کمک بخواهند.

چرچول می گوید: “به ابزار خود بگویید” به من کمک کن تا این موضوع را دریابم. “

اطلاعات بیشتر

انجمن قلب آمریکا در مورد نژادپرستی ساختاری و نابرابری های بهداشتی اطلاعات بیشتری دارد.

منابع: Jiang He، MD، PhD، رئیس و استاد اپیدمیولوژی، دانشکده بهداشت عمومی و پزشکی گرمسیری دانشگاه تولان، نیواورلئان؛ کیث چرچول ، دکتر ، رئیس ، بیمارستان Yale New Haven ، New Haven ، Connecticut ؛ مجله انجمن پزشکی آمریکا، 5 اکتبر 2021