شما باید در مورد سلامتی تحقیقات خود را انجام دهید


فوربس به تازگی مقاله ای با عنوان “هنگامی که به علم می رسد نباید” تحقیقات خود را انجام دهید “منتشر کرد. نویسنده ، اخترفیزیکدان و مدرس علوم ادعا می کند که همان خطوط قدیمی خسته اغلب این کار را انجام می دهند: یک فرد معمولی احمق استبه شما نمی توانید عمق و وسعت همه دانش موجود در زمینه را برای قرار دادن اطلاعات جدید در زمینه مناسب درک کنید و فقط باید به متخصصان اجازه دهید تصمیمات درست را برای شما توضیح دهند.

این سالها خط حزب “متخصصان علم” بوده است. و تا حدی یک نکته دارند. اما دوباره ، آنها نمی کنند.

بنابراین ، آنها به طور کلی اشتباه می کنند.

به متخصصان علوم گوش دهید … گاهی اوقات

نگرانی “افراد غیر معمول” که در تحقیقات علمی شرکت می کنند این است که ممکن است آموزش لازم برای درک آن را نداشته باشند.

این درست است که خواندن مطالعات همیشه آسان نیستبه برای به دست آوردن تصویر کامل ، باید نحوه طراحی مطالعات ، مدل سازی آماری ، قدرت ، مطالعات متناقض ، مطالعات عمده تأییدی (یا رد کننده) و این که دانش در چه زمینه وسیع تری متناسب است را درک کنید. به عنوان مثال ، مطالعه مصرف شکر و دانستن میزان مناسب قند که هر فرد می تواند / باید بخورد آسان نیست.

دانشمندان نگران هستند که یک فرد معمولی فقط در حال خواندن سرفصل ها ، یا شاید خلاصه ها ، انتخاب جملات و عباراتی است که آنچه را که می خواهند باور کنند و متناسب با پیش داوری های او است ، پشتیبانی کند. و خوب ، آنجا اکثر ما زمان زیادی برای خواندن نداریم هر کس مطالعات، و گاهی اوقات سیستم آموزشی ما به شدت فقدان است.

اما در بیشتر موارد در واقع چنین است خوببه

سلامتی شخصی است

آنچه آنها فاقد آن هستند: حوزه های مختلف علوم مختلف وجود دارد. نجومی مانند نویسنده وجود دارد. دیرینه شناسی و زیست شناسی دریایی وجود دارد … همه این مناطق و بسیاری دیگر با نقاطی از جهان اطراف ما سروکار دارند. بسیاری از ما روزانه زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد این مناطق نمی کنیم زیرا اگر مشتاق نباشیم هیچ تاثیری بر ما ندارند.

من از شما اطلاعی ندارم ، اما آخرین باری را که چند نفر با متخصصان زیست شناسی دریایی ملاقات می کردند و به آنها می گفتند “تحقیقات خود را انجام داده اند” و آنها فکر می کردند زیست شناسان اشتباه می کنند ، به یاد نمی آورم.… زیرا چرا آنها باید؟ زیست شناسی دریایی از نظر فیزیکی بر ما تأثیر نمی گذارد. ما علم را به دانشمندان واگذار می کنیم.

اما سلامتی یک حیوان کاملاً متفاوت است و نمی توان به طور یکسان با آن رفتار کرد.

سلامتی مراقبت از بدن خودمان استبه این شخصی است. این چیزی نیست که کارشناسان بتوانند در مورد آن بحث کنند ، بحث کنند و سالها روی آن کار کنند ، در حالی که ما به سختی می دانیم که حتی در حال انجام است. چیزی است که بر ما تأثیر می گذارد روزانهبه

درخواست از ما برای تسلیم شدن به متخصصان دیرینه شناسی یا زیست شناسی دریایی مانند این نیست که از ما رفاه خود را بخواهیم.

تحقیقات سلامت سالانه تغییر می کند. گاهی حتی به صورت هفتگی. همه ما چندین دهه است که بحث می کنیم که آیا تخم مرغ یا قهوه برای ما مفید یا بد است ، و هنوز اجماع قطعی در این مورد وجود ندارد. (مانند بسیاری از موضوعات بهداشتی ، به نظر می رسد بستگی به نوع قهوه یا تخم مرغ ، میزان و دفعات مصرف آن ، مفید بودن بدن و غیره دارد).

ما نمی توانیم منتظر باشیم تا کارشناسان “دریابند” همچنین نمی توان فرض کرد که آنچه امروز آنها معتقدند حقیقت کامل و نهایی است. ما همچنین نمی توانیم توصیه های بهداشتی را کاملاً جهانی بدانیم ، زیرا گرچه ممکن است روندها وجود داشته باشند ، اما هر کس کمی متفاوت است. و ما می خواهیم سالم باشیم اکنونبه

اگر یک متخصص در مورد زیستگاه دریایی و نحوه تعامل حیوان با آن اشتباه کند ، چه می شود؟ شاید اطلاعات جدید به رسانه ها تبدیل شود و اگر آنها را ببینیم ، فکر می کنیم “جالب است ، و اکنون آن را می شناسیم”.

ولی اگر آنها در مورد برخی از جنبه های سلامتی ما اشتباه کنند ، چطور؟ ما کسانی هستند که بهای آن را می پردازند ما با عواقب انجام یا عدم انجام کاری زندگی می کنیم. چگونه به مردم بگوییم که وقتی زندگی آنها به معنای واقعی کلمه در خطر است ، آنها چیزی برای گفتن ندارند؟ این که شما نباید “باید” تحقیقات خود را انجام دهید؟ اینکه احساسات ، افکار ، دانش یا تجربیات شما مهم نیست؟

و با این حال آنها می خواهند ما این را باور کنیم. اینکه باید به نحوی کنترل را کنار بگذاریم بدن خود ما به “متخصصان”

شما باید در مورد سلامتی تحقیقات خود را انجام دهید

بدن شما مال شماست و تنها بدن شماست.

وقتی صحبت از سالم ماندن می شود ، کاملاً به شما بستگی دارد. سیستم پزشکی ما برای حفظ سلامت افراد طراحی نشده است. برای شناسایی و درمان بیماری ها ایجاد شد. این به شما بستگی دارد که دریابید کدام ترکیب رژیم غذایی ، ورزش و سایر فعالیت های سلامتی باعث می شود به طور جداگانه احساس بهتری داشته باشید.

حتی اگر پزشکان در زمینه سلامتی آموزش دیده باشند – که اینطور نیست – آنها وقت ندارند که شیوه زندگی بیمار را به طور کامل مطالعه کرده و در مواقع سالم بودن به او توصیه کنند. شما بیش از حد مشغول هستید.

اگر می خواهید سالم باشید ، باید تحقیقات خود را انجام دهید تا دریابید چه چیزی برای شما بیشتر منطقی است. هنگامی که باید (یا نباید) قهوه بنوشید یا تخم مرغ بخورید.

اما بگذارید در ابتدا به این نکته بازگردیم: وقتی تحقیقات متنوع و پیچیده است ، افراد معمولی چه می کنند؟ آیا وارد حساب می شوید و جزئیات را از دست می دهید یا به متخصصان اعتماد دارید؟

پاسخ این است: هر دو.

در صورت بروز چالش های بهداشتی ، راهنمایی یک متخصص گاهی مفید است. اگر به متخصص نیاز دارید ، به دنبال متخصص باشید. از آنها سوال کنید. همچنین ، برخی از مطالب را خودتان بخوانید و این مقاله را به متخصص ببرید تا ببیند آیا آنها می توانند قسمتهایی را که ممکن است متوجه نشده اید توضیح دهند یا تحقیقات متناقضی برای شما دارند. اغلب اوقات ، بیماران با جلب اطلاعات جدید به پزشک خود ، به خود کمک کرده اند.

هر پزشک خوبی می خواهد با بیمار به این روش کار کند. به هر حال ، آنها می توانند 15 دقیقه شما را ببینند و برای شما نسخه بنویسند و به شما توصیه کنند ، اما شما باید بروید زنده به منظور. واسه اینکه. برای اینکه.

این هم مهم است به غریزه و تجربیات زندگی خود اعتماد کنیدبه نویسنده مقاله فوربس ، که از زیست شناسی و سلامت آگاهی ندارد ، ادعا می کند که واکسن ها “اساساً هرگز” عوارض جانبی فراتر از درد موضعی ایجاد نمی کنند و عوارض جانبی آنقدر نادر است که احتمالاً فقط یک تصادف است.

اما اگر واکسن به شما یا یکی از عزیزان تزریق شد و واکنش بدی نشان داد ، به این تجربه اعتماد کنید. بدون اینکه کلیشه ای به نظر برسد ، بسیاری از تحقیقات مغرضانه ، ضعیف انجام شده ، کمبود بودجه و در تضاد با خود هستند. و همانطور که در بالا اشاره کردم … شما نمی توانید منتظر باشید تا تحقیقات تجربیات زیسته شما را “جلب کند” و شما را معتبر کند زیرا شما فقط یک زندگی دارید.

من پیشنهاد نمی کنم که مردم هرگز تحقیق را نخوانند (من زیاد انجام می دهم). من پیشنهاد نمی کنم که مردم هرگز با متخصصان مشورت نکنند و توصیه های آنها را فراگیر بدانند قسمتی از تحقیقات خود (آنها باید). “تحقیق” به معنای مقالات ، مطالعات ، توصیه های متخصص و موارد دیگر است تا زمانی که از پاسخ خود راضی باشید و آماده زندگی با نتیجه باشید.

همه ما انسانیم. و این به نوعی نکته است. گروهی از مردم نمی توانند به بقیه بگویند انسان بودن به چه معناست و چگونه از خود مراقبت کنیم. همه ما باید خودمان تصمیم بگیریم!

نظر شما در مورد آن چیست – آیا خودتان تحقیق می کنید؟

درباره واکسن گیج شده اید؟

راهنمای واکسیناسیون رایگان و بدون دردسر ما را دریافت کنید. سوالات خود را با اطلاعات منطقی و مبتنی بر واقعیت به جای ترس پاسخ دهید.