شهرداری به صدها کارمند مدارس دولتی معافیت واکسیناسیون اعطا می کند


بیش از 500 کارمند مدارس دولتی به طور رسمی معافیت پزشکی یا مذهبی از دستور واکسیناسیون شهر دریافت کرده اند. با این حال ، رهبران اتحادیه هشدار دادند که بسیاری از کارکنان وزارت آموزش و پرورش در موقعیت های غیر آموزشی واکسینه نخواهند ماند ، که ممکن است باعث شود کمبود مدارس در هفته آینده وجود داشته باشد.

شهردار بیل دی بلاسیو سیاست سختی را بر کارکنان DOE اعمال کرده است که باید شواهد حداقل یک دوز واکسن COVID-19 را تا پایان دوشنبه 27 سپتامبر ارائه دهند. به دنبال چالش های قانونی اتحادیه های نماینده کارگران DOE ، شهر مجبور به معافیت به دلایل پزشکی یا مذهبی شد. دی بلاسیو گفت که معافیت های مذهبی نیز محدود به “دو مذهب تثبیت شده ، علوم مسیحی و شاهدان یهوه است که سابقه مخالفت مذهبی در این زمینه را دارند”. شهردار هشدار داد که این موارد استثنا نادر است.

وی افزود: آنچه که ما تا کنون شاهد آن هستیم تعداد بسیار اندکی از درخواست های معافیت پزشکی یا مذهبی است. فقط صدها مورد تأیید شده اند ، “دی بلاسیو روز جمعه به برایان لرر از WNYC گفت. “باز هم بیش از 100000 معلم و پرسنل وجود دارد و ما با هرکسی که باید تا مهلت مقرر واکسینه شود همکاری خواهیم کرد.”

معافیت های دیگر ممکن است همچنان اعطا شود زیرا DOE گفته است که آنها هنوز در حال بررسی برنامه ها هستند.

کتی اوهانلون ، سخنگوی DOE ، در بیانیه ای گفت: “از روز جمعه ،” 81 all از همه کارکنان DOE حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده بودند. ” او دریافت که 87 درصد از معلمان حداقل یک دوز دریافت کرده اند.

وی افزود: “اکثریت قریب به اتفاق کارکنان واکسینه شده اند و تعداد آنها در روزهای آینده همچنان افزایش می یابد.” “ما هفته گذشته 7000 واکسیناسیون را در محوطه مدرسه در سراسر شهر انجام دادیم ، هزاران معلم و کارمند جدید استخدام کردیم و تعداد زیادی کارمند ماهر آماده داریم تا در صورت نیاز آنها را پر کنند.”

حدود 11000 معلم جایگزین در دسترس هستند و تعدادی از معلمان نامشخص که در مقر DOE کار می کنند و طبق گفته DOE ، می توانند در مدارس نیز استخدام شوند. معلمان جایگزین و کارکنان دفتر مرکزی حداقل یک دوز واکسن دریافت می کنند.

اوهانلون فوراً به س questionsالات مربوط به تعداد درخواست های استثنائی که DOE دریافت کرده یا دستورالعمل هایی که اداره برای تأیید درخواست ها استفاده می کند ، پاسخ نداد.

کارکنان واجد شرایط معافیت های پزشکی و مذهبی می توانند به خارج از کلاس درس تغییر دهند. معلمانی که واجد شرایط این معافیت نیستند اما مایل به واکسیناسیون هستند یا باید مرخصی بدون حقوق بگیرند و بیمه سلامت خود را حفظ کنند ، یا می توانند این کار را ترک کرده و حقوق بازنشستگی دریافت کنند.

معلمان و اتحادیه های اصلی شهر همچنان به ضرب الاجل روز دوشنبه ادامه می دهند و می گویند که اگر هزاران معلم و کارکنان واکسینه نشده در خانه بمانند ، این دوره کوتاه هفته آینده بسیاری از مدارس را کم کار می کند.

“در این برهه از زمان ، مدیران و مدیران مدارس با ما تماس گرفته اند تا به ما بگویند که نگران صبح سه شنبه بیست و هشتمین کنفرانس روز جمعه هستند. “من در مورد چندین مدرسه شنیده ام که در حال حاضر بین 30 تا 100 نفر در یک لیست غیر مطابق هستند.”

Cannizzaro گفت ، یکی از بزرگترین نگرانی ها از دست دادن تعداد بسیار مهمی از کارگران پشتیبانی ، از جمله کارگران کافه تریا و افسران امنیتی مدارس است.

“مدارس فقط به معلمان و مدیران نیاز ندارند. ما به کارکنان ناظر ، متخصصان حرفه ای ، کارکنان آشپزخانه ، مددکاران و البته ماموران ایمنی مدرسه نیاز داریم. “

اکثر مدارس ممکن است هفته آینده فقط یک افسر ایمنی مدارس داشته باشند. وی گفت: “دیروز به مدیران گفته شد که مأموران امنیتی مدارس اعاده خواهند شد و مدارس به احتمال زیاد در هر مدرسه یک افسر امنیتی دریافت خواهند کرد.”

گرگوری فلوید ، رئیس اتحادیه محلی 237 ، که شامل افسران ایمنی مدارس و مدیران خدمات غذایی است که بر کارگران غذاخوری نظارت می کنند ، تخمین می زند که نیمی از اعضای اتحادیه هنوز واکسینه نشده اند.

او از اعضای بی میلی خواسته تا عکس های خود را بگیرند. فلوید به WNYC / Gothamist گفت: “همه باید یک تصمیم جداگانه بگیرند.” آیا می خواهید به همکاران خود که واکسینه شده اند بپیوندید و در کنار شما کار کنند؟ شما سالم هستید. به آن دختر نگاه کن.”

دی بلازیو ، که مدام استدلال می کند که مدارس دولتی نیویورک در پاییز امسال به دلیل واکسن با خیال راحت باز خواهند ماند ، گفت که کارکنان DOE هنوز زمان لازم برای واکسیناسیون را دارند. DOE گفت که هفته آینده کلینیک های واکسیناسیون پاپ آپ در مدارس با دانش آموزان 12 سال به بالا وجود خواهد داشت.

“از امروز همه چیز وجود دارد ، از فردا همه چیز وجود دارد. کل یکشنبه ، حتی تا دوشنبه ، برای واکسیناسیون وجود دارد. “د بلاسیو در روز جمعه گفت. اکثریت قریب به اتفاق معلمان و کارکنان تصمیم می گیرند واکسن بزنند ، بخشی از راه حل باشند و به کار خود ادامه دهند. “