شورای شهر برای حمایت از تأمین کنندگان خواربارفروشی “بسته قانونی موفقیت آمیز” را تصویب کرد


شورای شهر روز پنجشنبه تعدادی از لوایح را تصویب کرد تا برخی از شرایط سختی را که بیش از 65000 تامین کننده مواد غذایی شهر با آن روبرو هستند ، بهبود بخشد.

شش صورتحساب حداقل پرداخت مورد نیاز برای رانندگان تحویل را تعیین می کند و به کارگران اجازه می دهد حداکثر مسافتی را در هر سفری که می توانند طی کنند تعیین کنند ، از جمله پارامترهایی که می توانند در اطراف پل ها یا تونل ها تعیین کنند. آنها از برنامه ها برای دریافت حقوق کارگران برای دریافت حقوق خود جلوگیری می کنند و حداقل هفته ای یک بار به کارگران حقوق می دهند. لایحه ای برنامه ها را وادار می کند تا سیاست های خود را در زمینه اطلاع رسانی اعلام کنند و آنها را برای کارگران شفاف تر کنند. یکی دیگر از برنامه ها از شارژ حامل های پست برای کیسه های عایق شده جلوگیری می کند که می تواند تا 50 دلار هزینه داشته باشد. و رستورانها ملزم خواهند شد که به کارگران اجازه دهند از توالت خود استفاده کنند.

مانی رامیرز ، 34 ساله ، کارگر تحویل کالا از ارتفاعات مورنینگ ساید ، صبح پنجشنبه در یک کنفرانس خبری گفت: “دسترسی به توالت ها یک حق انسانی است که همه باید از آن برخوردار باشند.”

پس از تصویب ، کارلوس منچاکا ، عضو شورای امنیت بیانیه ای در مورد “بسته موفقیت آمیز قوانین” ارسال کرد و گفت: “امروز ما با تصویب قوانین مهم تاریخ را ثبت کردیم … ما در نهایت به تحویل دهندگان عدالت دادیم. با این حال ، مبارزه تمام نشده است. ما با اجرای بسته قانونی خود برای حفظ امنیت آنها در شهرمان و حقوق آنها به مبارزه خود ادامه می دهیم. “

کارلینا ریورا ، مشاور ، که از قبض حمام حمایت می کرد و تقریباً دو سال روی بسته اسکناس کار کرد ، گفت: “غریزه من این است که بگویم نمی توانم باور کنم که آن روز بالاخره فرا رسیده است ، اما واقعیت این است که من می توانم.”

“آن مبارزه به شدت انجام شد و این واقعیت که می توانم بگویم این تنها چند ماه بعد است.” [the bills’] این راه اندازی نشان دهنده سازماندهی و سرمایه گذاری قوی تحویل دهندگان شهر است. ” “شما در طول همه گیری همه جان و زندگی خود را به خطر انداختید تا نیویورکی ها را تغذیه کنید و شهر را سرپا نگه دارید. ممکن است برای رسیدن به آن لحظه لحظات بسیار غم انگیزی طول کشیده باشد – سیل تا دور کمر و بیماری همه گیر – اما این پیروزی از آن شماست ، ما می دانیم که شما چقدر برای این شهر اهمیت دارید ، می دانیم که کارگران شایسته عزت و احترام هستند. “

اگرچه به عنوان “کارگران اساسی” شناخته می شوند ، اما مشکلات و نارسایی های صنعت به ویژه در طول همه گیری همه گیر حادتر شد.

بر اساس یک نظرسنجی شدید هفته گذشته که منتشر شد ، کارگران برنامه تحویل به طور معمول دستمزد کمی دریافت می کنند که بسیار کمتر از حداقل دستمزد نیویورک است ، فاقد بهداشت و ایمنی شغلی هستند و در خیابان های نیویورک با شرایط کار خطرناک مانند تصادفات ، سرقت دوچرخه و … حمله فیزیکی.

بدون در نظر گرفتن نکات – که آنها آن را “بسیار ناپایدار” اما درآمد ضروری می دانند – این نظرسنجی نشان داد که متوسط ​​دستمزد ساعتی برای کارگران تحویل در شهر نیویورک 7.94 دلار است. حتی با وجود نکات ، دستمزد خالص ساعتی 12.21 دلار است که کمتر از حداقل دستمزد 15 دلار در NY است. علاوه بر این ، حدود 42 درصد از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که نکات کافی را پرداخت نکرده اند ، خیلی کم پرداخت کرده اند ، پرداخت ها را به تاخیر انداخته اند یا درآمد یک هفته را از دست داده اند.

برد لندر ، عضو شورای نگهبان که از قانون حداقل دستمزد حمایت می کند ، می گوید: “ما نباید به بیماری همه گیر یا طوفان نیاز داشتیم تا متوجه شویم که تحویل دهندگان کارگران حیاتی هستند که مستحق حقوق اولیه هستند.” “سازمان تحویل دهندگان و مشکلات امسال اقداماتی را برای مطالبه حقوق ، ایمنی و شرایط کار بهتر برای کارگران خارج از بهداشت و ایمنی سنتی انجام داده است.”

در میان برنامه های تحویل بزرگ – Grubhub ، Doordash و UberEats – فقط Grubhub به نفع این قانون صحبت کرده است.

این لوایح توسط شهردار بیل دو بلاسیو پشتیبانی شد ، که صبح امروز در نشست خبری خود گفت: “این قانون مهم است. کارگران تحویل در این بحران مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته اند. همه افراد شاغل همه چیز دارند و ما می توانیم برای بهبود آنها کمک کنیم. ما می خواهیم زندگی آنها را کمی آسان تر کنیم.

برخی از طرفداران امیدوارند که این چارچوب بتواند در سایر شهرهای سراسر کشور برای حفاظت از حقوق کارگران مورد استفاده قرار گیرد.

پاتریشیا کامپوس-مدینه ، مدیر اجرایی موسسه کارگر در دانشکده روابط صنعتی و کارگری دانشگاه کرنل ، گفت که اگرچه این صورتحساب ها گامی در جهت درست هستند ، اما کارهای بیشتری برای کمک به تحویل دهندگان وجود دارد.

او گفت: “ضمانت هایی که مورد بررسی قرار می گیرد با نیازهای اولیه ای که کارگران مبتنی بر برنامه باید برای سطح وقار در محل کار داشته باشند مطابقت دارد.” از اینجا باید وارد بحث سیاسی شویم که در آن یک چارچوب نظارتی محلی و ملی ایجاد می کنیم که به کارگران مبتنی بر برنامه این حق را می دهد که با کارفرمایان درباره توافق نامه کار مذاکره کنند.

وی ادامه داد: “شرکت های برنامه کاربردی مدل کسب و کار خود را بر اساس قرارداد پیمانکاران مستقل ساخته اند و هزینه مالکیت و حفاظت از شبکه ایمنی را به کارگران ، مصرف کنندگان و در نهایت جامعه به طور کل منتقل کرده است.” “عدم تنظیم این برنامه ها و شکست سیاست گذاران در تعیین اینکه چه کسی در این مدل پیمانکار مجری / مستقل مسئول است ، کارگران را در سراسر اقتصاد پلتفرم بدون حمایت اولیه از حقوق بشر و حقوق کارگران رها می کند.”

در ماه ژوئیه ، شورای شهر به افزایش سقف وضع شده در زمان همه گیری اپلیکیشن های تحویل شخص ثالث به 15 درصد برای تحویل ها و 5 درصد برای سایر خدمات مانند بازاریابی رای داد. این سقف در ماه آگوست منقضی می شد و به برنامه ها اجازه می داد بسته به سرویس ، کمیسیون تا 30-35 combined را با هم هزینه کنند.

این محدودیت توسط Los Deliveristas Unidos ، گروهی از پیک های مواد غذایی اکثرا مهاجر که برای حقوق کار مبارزه می کنند ، پشتیبانی می شود. این گروه بخشی از پروژه عدالت کارگری است و تجمعاتی را در طول سال برگزار کرده و از قانونگذاران خواسته است تا این قوانین را برای بهبود شرایط کاری تصویب کنند.

در اوایل ماه جاری ، Grubhub ، DoorDash و UberEats شکایتی را علیه این سقف هزینه دائمی برای ارائه خدمات به برگه اعلام کردند. “

هفته گذشته ، Doordash همچنین شکایتی جداگانه علیه این شهر انجام داد و ادعا کرد که قانون جدیدی که بر بسترهای تحویل مواد غذایی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات مشتری با رستوران ها اعمال می شود ، حق حفظ حریم خصوصی مشتریان آنها را نقض می کند.