عاشق وحشت؟ چگونه ژنتیک برخی از طرفداران را می ترساند


8 اکتبر 2021 – ترس یک عکس العمل عادی است ، به خصوص اگر در حال تماشای فیلم های ترسناک هستید یا در تاریکی به تنهایی در کوچه ای قدم می زنید. دلیلی وجود دارد که شما تقریباً مانند فیزیکی احساس ترس می کنید.

از نظر ژنتیکی ، DNA ما آنقدر وصل شده است که برخی افراد عاشق چیزهایی هستند که فریاد می زنند “بو!” در شب وقتی دیگران از آن متنفرند ، یا اینکه چرا برخی هوس فیلم های ترسناک می کنند در حالی که دیگران از این فکر کوتاه می آیند.

اگر حتی با علائم وحشت تخیلی دست و پا می زنید ، نگران نباشید: بازتاب طبیعی شما دلیلی برای آن دارد.

شانا فیبل ، روانپزشک در مرکز Lindner of HOPE در نزدیکی سینسیناتی ، اوهایو گفت: “اپی نفرین ، که به نام آدرنالین نیز شناخته می شود ، در خون آزاد می شود وقتی کسی یک فیلم ترسناک را تماشا می کند.” “این باعث می شود سیستم عصبی سمپاتیک کنترل را در دست بگیرد و احساس دعوا یا فرار ایجاد کند که بدن را برای واکنش به تهدید درک شده آماده می کند.”

فایبل ، استادیار روانپزشکی در دانشگاه سینسیناتی ، می گوید فیلم های ترسناک می توانند باعث افزایش سرعت هوا شوند و ضربان قلب شما را افزایش دهند ، و به پاهای شما انرژی بیشتری می دهند تا در شرایط واقعی جنگ یا گریز سریعتر بدوند.

دلیل اصلی اینکه شما ممکن است پاسخ شگفت انگیزی نسبت به دیگران داشته باشید ، سطح اکسی توسین شما است، هورمون و انتقال دهنده عصبی که توسط هیپوتالاموس مغز آزاد می شود و شما را آرام می کند. سطح بالاتر اکسی توسین به این معنی است که شما کمتر می ترسید ، در حالی که مقدار کمتر به این معنی است که شما به راحتی می ترسید.

علم را درک کنید

اما چرا برخی از افراد نمرات پایین تری نسبت به دیگران دارند؟

جو کوهن ، بنیانگذار و مدیر عامل SelfDecode ، سرویس گزارش سلامت میامی ، می گوید: “حساسیت گیرنده های اکسی توسین در افراد بسیار متفاوت است ، به این معنی که سطح معینی از اکسی توسین می تواند اثرات بزرگ یا کوچکی داشته باشد.”

ژنی که حاوی گیرنده اکسی توسین است OXTR است و هرچه حساسیت آن کمتر باشد ، احتمال اینکه دچار اضطراب ، حملات پانیک و اضطراب شوید بیشتر است.

کوهن می گوید: “بخشی از این ژن وجود دارد که باعث می شود برخی افراد کمتر مضطرب ، کمتر بترسند و کمتر بترسند.” “این توضیح می دهد که چرا برخی از مردم به اندازه صدای یک در بسته نمی ترسند.”

به غیر از اکسی توسین ، هورمون های دیگری در بدن وجود دارد که مسئول ایجاد موهای بازو یا گردن هنگام ترس هستند. آدرنالین ، نورآدرنالین و کورتیزول سه هورمون مهم استرس هستند که در کنار یکدیگر با اکسی توسین کار می کنند. کوهن می گوید: “این هورمون ها در شرایط خاص می توانند وحشتناک باشند.”

اساساً ، همیشه باید تعادل وجود داشته باشد.

او می گوید: “این هورمون ها بدن شما را در واکنش به پرواز یا مبارزه قرار می دهند.” “این سیستم عصبی شما را فعال می کند و شما را به حرکت در می آورد ، مانند افزایش آدرنالین که هنگام ترس یا هنگام ورزش رخ می دهد.”

کوهن توضیح می دهد ، “برخی از افراد دارای ژن هایی هستند که باعث افزایش سطح کورتیزول آنها می شود ، یا هنگامی که بالا می روند ، به راحتی کاهش نمی یابد. در نتیجه ، آنها نمی دانند چگونه می توانند بعد از یک موقعیت استرس زا به حالت عادی برگردند. “

اما او می گوید که اکسی توسین ، سروتونین ، GABA و BDNF – هورمونی که توسط مغز هنگام ورزش ترشح می شود و به حافظه شما کمک می کند – همگی به کاهش کورتیزول کمک می کنند.

گاما آمینوبوتیریک اسید (GABA) یک ماده شیمیایی عصبی است که عمدتاً در مغز ترشح می شود. این یک ماده شیمیایی است که مغز از آن برای ارتباط بین نورون ها استفاده می کند. “این به مغز می گوید که آرام شود و نورون ها شلیک را متوقف کنند.”

مطالعات نشان می دهد که افراد با گیرنده های مختلف GABA سطوح مختلف اضطراب ، اضطراب و استرس دارند. هنگامی که بدن شما به اندازه کافی GABA تولید نمی کند ، سطح اضطراب بیشتری دارید.

نقش کانابینوئیدها در اضطراب

یک راه طبیعی برای یافتن تعادل این است که بدن شما کانابینوئیدهای طبیعی خود را تولید کند ، که به قطع پاسخ استرس ما کمک می کند.

آنزیمی به نام FAAH به تجزیه این کانابینوئیدها کمک می کند. هرچه سطح FAAH شما پایین باشد ، احتمال اینکه بعد از ترس به سرعت آرام شوید بیشتر است. کسانی که سطح بالاتری از ما دارند تمایل دارند پس از شوک تحت فشار باشند.

برخی از افراد به دلیل اثرات آرامبخش آنها ، کانابینوئیدهای گیاهی (ماری جوانا یا شاهدانه) می کشند. اکنون علم پشت آن نشان می دهد که چرا گلدان شما را آرام تر می کند.

CBD شیمیایی موجود در ماری جوانا یک گیرنده را در بدن شما فعال می کند که باعث افزایش تولید سروتونین می شود. ربکا آبراهام ، پرستار معتبر شاهدانه و بنیانگذار Acute on Chronic LLC در ایلینوی می گوید ، این افزایش استرس را از بین می برد و شما را شادتر و مضطرب تر می کند.

او می گوید: “مهارکننده های بازجذب بازجذب سروتونین (SSRIs) مانند Zoloft جذب سروتونین را افزایش می دهد و برای درمان افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی استفاده می شود.”

اما فقط به این دلیل که نشان داده شده است که شاهدانه به اضطراب و اضطراب کمک می کند ، به این معنا نیست که عوارض جانبی ندارد.

آبراهام می گوید که دوزهای بیشتر شاهدانه واکنش سیستم مبارزه یا فرار شما را در سیستم عصبی سمپاتیک فعال می کند و باعث می شود که شما احساس اضطراب بی مورد کنید.

توسط خانواده ها منتقل می شود

ترس همچنین یک ویژگی ارثی است ، به این معنی که می تواند از والدین به فرزند منتقل شود. حتی دوقلوهایی که به طور جداگانه بزرگ شده اند ، دارای فوبیای یکسانی هستند زیرا DNA مشابهی دارند که مسئول ترس هایی است که آنها احساس می کنند.

ادی موزر ، مددکار و روزنامه نگار دارای مجوز در پنسیلوانیا می گوید که ترس های خاصی را از پدرش به ارث برده است.

“پدرم در خانواده ای کم درآمد بزرگ شد و می ترسید که به اندازه کافی سیر شده باشد. در نتیجه ، او ساعات فوق العاده زیادی را برای حمایت از ما کار می کرد. ” “من این ترس را به ارث بردم و معتاد به کار شدم که چندین کار را همزمان انجام می داد تا مطمئن شود نیازهای مالی من برآورده شده است.”

در حالی که داروها می توانند با اضطراب مبارزه کنند ، افراد مختلف روش های متفاوتی برای مقابله با آن دارند.

موزر می گوید که با خانواده و دوستانی که حمایت می کنند صحبت می کند. او همچنین در تأیید مثبت و آنچه او “خداحافظی” می نامد شرکت می کند تا خودش را کنار هم بگذارد.

فایبل پیشنهاد می کند که درمان می تواند به افراد کمک کند بر ترس خود غلبه کنند.

او می گوید: “یکی از بهترین روش های درمانی ، درمان با نوردهی است. این می تواند به فرد کمک کند تا به تدریج به چیزی که از آن می ترسد عادت کند و هر بار ترس را کاهش دهد. “