عدم تحمل لاکتوز | علائم و راه های درمان آن


شما فقط یک بار عبارت «عدم تحمل لاکتوز» را شنیده باشید. آیا الهدانید این عبارت را به چه معناست؟ یا چگونه درک می کنید که نه تحمل لاکتوز داریم؟ و آیا واقعا چه روش درمانی برای آن وجود دارد؟ ما همراه باشید تا تمام سؤالات خود را.

عدم تحمل لاکتوز چیست؟

تحمل لاکتوز یا عدم تحمل لاکتوز ، بیماری گوارشی اندازه. که هستند هستند ، قادر هضم کامل لاکتوز یا همان قند شیر. همینطور پس از انواع فرآورده های لبنی ، مشکلاتی مانند اسهال ، نفخ و درد. این بیماری کاملاً بیخطر است. یعنی سلامت بیمار را تهدید فهمکنید ؛ اما بعضاً بسیار آزاردهنده باشد.

عامل بیماری عدم تحمل لاکتوز چیست؟

اساس تحقیق انجام شده ، برای تجزیه قند شیر یا همان لاکتوز ، به نام لاکتاز احتیاج. این ماده بهصورت طبیعی در روده کوچک تولید می شود. همین نکته را که می توان این محصول را توسعه داد ، هضم لاکتوز مشکل ایجاد کرد. شدن سطح لاکتاز تا حدی قابل جبران است. یعنی بدن به هر طریقی جستجو کنید تا لاکتوز را هضم کند ؛ زمانی که میزان آن به سطح دیگر بدن قادر به هضم آن می شود. همین خاطر فرد با فرآورده های لبنی ، مشکلات مختلف را افزایش می دهد.

آیا این بیماری چیست؟

افرادی که دارای این مشکل هستند ، بعد از حدود 30 تا 120 دقیقه از مصرف مواد غذایی لاکتوز ، مشکلات نر استفاده کنید

  • من
  • گاز معده ؛
  • دل درد و دلپيچه ؛
  • من
  • حالت تهوع و حتی استفراغ.

چرا درمان این بیماری مهم است؟

که شما مشکل نمی کنید لاکتوز داشته باشید ، ازصورت ناخودآگاه از مصرف لبنیات بیزار استفاده کنید. با هر بار مصرف مشکلات ایجاد می کند عدیده انتخاب کنید. همین خاطر مصرف لبنیات فرآورده های لبنی را کنار بگذارید. به دلیل وجود میزان کافی به بدن شما. به همین خاطر قطعاً باید این مشکل را حل کرد.

عدم تحمل لاکتوز

چرا به این بیماری مبتلا می شویم؟

به طور کلی اشاره کرد ، که روده کافی لاکتاز نکند ، به این مورد نیاز دارد. با کمک لاکتاز ، قند را به دو قند ساده گالاکتوز و گلوکوز تبدیل کرد. این قندها توسط روده به سادگی قابل جذب است. امکان وجود دارد درصفورت یا در دلایل روده شما قادر به تولید این آنزیم هستید. نتیجه افزایش سطح این شما را تحت تأثیر قرار نداد لاکتوز را انتخاب کنید.

است بدانید سطح لاکتاز طبیعی در بدن پیدا شود. لاکتاز در بدن نوزادها به حد فراوانی وجود دارد ؛ اما پس از آنکه نوزاد دیگر شیر مصرف کرد ، به طور طبیعی سطح این ماده را پیدا کرد ؛ اما خب این باعث بروزوجودآآمدن عدم تحمل لاکتوز می شود. حقیقت بدن شما در بیماری کرون ، از حد بیماری سلیاک یا عفونت کنندگان ، تولید لاکتاز کاهش می یابد.

روش درمان عدم تحمل لاکتوز چیست؟

باید بگوییم که این بیماری درمان ندارد. شما می توانید با مصرف دارو یا حتی عمل جراحی ، این مشکل را حل کنید. با این وجود توصیه های موجود وجود دارد كه به شما در این راستا كمك كنند:

  • مصرف لبنیات را تا حد امکان کاهش دهید ؛
  • میزان بسیار زیاد لبنیات را به رژیم روزانه خود اضافه کنید ؛
  • از محصولات کم لاکتوز استفاده کنید ؛
  • پودر لاکتوز را به فرآورده های لبنی اضافه کرد ؛
  • از محصولات لبنی بدون لاکتوز استفاده کنید.
عدم تحمل لاکتوز

محصولات لبنی بدون لاکتوز چیست؟

به طوري كه اشاره كرد ، كه بدن لاكتاز نباشد ، به هضم و تجزيه لاكتوز. به این ترتیب شما مشکلات گوارشی ششمشوید. همین طور از محصولات لبنی فکر کرد تا پود یا عصاره را به برخی از خود اضافه کرد. این ترتیب افرادی که مشکلات گوارشی هستند ، لاکتاز را به همراه لاکتوز مصرف می کنند. در نتیجه سایر مشکلات گوارشی نخواهند شد. حال حاضر شیرهای بدون تعداد زیاد در فروشگاههای حضور. لطفا فراموش نکنید که شما هم همیدید عصاره لاکتاز را به شیر اضافه کنید ؛ شیرهای بدون لاکتوز ، بافت و همزه دارند و عصاره لاکتاز زیر دندان شما هستند.

خب دوستان عزیز ، آیا شما نیز دچار بیماری نشده اید تحمل لاکتوز هستید؟ شما چه روشی برای حل مشکل خود انتخاب کرده اید؟ آیا از محصولات لبنی بدون لاکتوز استفاده می کنید؟ خود را با ما سایر همراهان به اشتراک بگذارید. تغییر دهید که بیصبرانه منتظر نظرات شما عزیزان باشید.