عوامل بیماری زا دائماً از حیوانات به مردم می رسند – حتی در نیویورک


انتظار می رود سازمان های اطلاعاتی آمریکا هفته آینده گزارشی از منشاء بیماری کووید -19 منتشر کنند. این گزارش به بحث عمومی داغ در مورد اینکه آیا ویروس SARS-CoV-2 در پشت این همه گیری از آزمایشگاه آزاد شده است یا از طریق سرریز طبیعی از میزبان حیوان ، پرداخته است.

تا کنون هیچ گزاره روشنی برای هر دو سناریو وجود ندارد ، اما دو تجزیه و تحلیل جداگانه که در این هفته منتشر شد ، شواهدی را تا کنون برای ویروس منشأ از طبیعت ارائه می دهد. اولین مورد ، که سه شنبه در مجله Science منتشر شده است ، تعداد انگشت شماری از کارمندان انگلستان و چین است. گرفتار. دومین مطالعه ، که توسط Cell منتشر شده است ، شامل بیش از 20 محقق از سراسر جهان ، گروهی از ویروس شناسان برجسته ، اپیدمیولوژیست ها ، بوم شناسان خفاش و ایمونولوژیست ها است. هر دو تیم ادعا می کنند که نشت حیوانات زنده ، زمانی رخ می دهد که میکروبی از میزبان حیوان به انسان منتقل می شود ، محتمل ترین سناریو بود.

این مطالعه اخیر رابطه جغرافیایی اولین موارد شناخته شده عفونت SARS-CoV-2 در ووهان را نشان می دهد و نشان می دهد که این موارد در افرادی که در نزدیکی بازار مرطوب Huanan قرار داشتند رخ داده است ، با موارد اولیه قابل توجه. نویسندگان اشاره می کنند که دو مورد از سه مورد اولیه شناخته شده مستقیماً با بازار مرتبط بودند و بیش از نیمی از موارد در دسامبر 2019 در معرض هوآنان یا دیگر بازارهای مرطوب در شهر قرار گرفتند. این منطقه همچنین بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از ذات الریه را در ژانویه 2020 گزارش کرده است. دانشمندان می گویند این بهترین شواهد است که نشان می دهد این ویروس از بازار آمده است نه از موسسه ویروس شناسی ووهان. این تصادف یکی از مجموعه های طولانی چنین رویدادهایی خواهد بود.

سرریز نیویورک

تاریخ نشان می دهد که سرریز ناهنجاری های مزمن بارها و بارها رخ می دهد. در واقع ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ادعا می کنند که از هر چهار بیماری عفونی جدید ، سه مورد از حیوانات است. به گفته جوئل ورتهایم ، زیست شناس در دانشگاه سان دیگو و نویسنده مقاله Cell Paper ، “شیوع و همه گیری فقط نوک کوه یخ است” و بسیاری از نشت ها بدون اطلاع ما اتفاق می افتد.

به عنوان مثال ، نیویورک مدتهاست که با ناهنجاری های حیوانی ، از جمله بیماری لایم ، لپتوسپیروز و بیماریهای E.coli ناشی از غذا دچار مشکل شده است. شیوع ناشی از غذا به روزهای کشتارگاه ایالت برمی گردد که در اواسط قرن 19 آغاز شد.

هنوز کشتارگاه هایی در هر پنج منطقه شهر نیویورک وجود دارد که بارها به نقص هایی مانند نظافت نامناسب و عقیم سازی تجهیزات متهم شده اند. بسیاری می ترسند این بازارهای حیوانات زنده تهدیدی همه گیر برای این شهر پرجمعیت با بیش از هشت میلیون نفر باشد.

در روزهای اولیه شیوع ویروس کرونا ، برخی از ساکنان این منطقه خواستار تعطیلی خود شدند و در آگوست 2020 فرماندار اندرو کومو مهلت تعلیق مجوزهای بازارهای زنده در نزدیکی ساختمانهای مسکونی نیویورک را تمدید کرد. در زیر آن ، گفته می شود که چنین بازارهایی در فاصله 1500 فوت ساختمان های آپارتمانی بسته می شوند. قانون ایالتی که این بازارها را به طور کامل ممنوع می کند ، در حال حاضر از هر دو اتاق عبور می کند.

به گفته آلبرت کو ، اپیدمیولوژیست در دانشکده بهداشت عمومی ییل ، ​​ادرار جوندگان یکی از راه های نشت ناهنجاری های حیوان در نیویورک است. او می گوید مدفوع با انتقال لپتوسپیروز ، یک عفونت باکتریایی ارتباط دارد. در سطح جهان ، بیشتر مناطق گرمسیری را هدف قرار می دهد و سالانه 60،000 نفر را می کشد ، اما نیویورک نیز گاهی اوقات شیوع می یابد. در سال 2017 ، شیوع لپتوسپیروز در برانکس سه نفر را تحت تأثیر قرار داد و یک نفر را کشت.

با توجه به فراوانی حوادث نشت از حیوان به انسان ، احتمال شیوع گسترده آن در نیویورک چقدر است؟ کو می گوید پیش بینی آن سخت است. یک ویروس اغلب باید در بیش از یک حیوان نفوذ کند تا انسان را آلوده کند. سپس باید در مکان مناسب در زمان مناسب ، مانند بازار شلوغ شهر ، قرار گیرد تا افراد کافی را آلوده کند تا باعث شیوع بیماری شود. سرریز حیوانات به احتمال زیاد زیاد اتفاق می افتد ، اما طوفان کاملی از حوادث اخیراً رخ نداده است که باعث ایجاد یک شیوع بزرگ در ایالات متحده شود – تا آنجا که همه می دانند.

به گفته سوزان ویس ، ویروس شناس در دانشگاه پنسیلوانیا و یکی از نویسندگان سلول ، محتمل ترین سناریو این است که ویروس SARS-CoV-2 از یک خفاش به وجود آمده و سپس به گونه ای دیگر که در بازار مرطوب فروخته می شود پریده است. مطالعه. ممکن است به اندازه کافی در آنجا تکامل یافته باشد تا افراد را بهتر آلوده کند.

ویس می گوید داده های اپیدمیولوژیک اولیه از این امر حمایت می کند ، اگرچه شواهدی مبنی بر جهش به گونه دوم وجود ندارد. با این حال ، هزاران حیات وحش در بازارهای ووهان در سال 2019 مورد معامله قرار گرفتند ، از جمله گونه های پرخطر مانند گربه های سگ و سگ های راکون. و اگرچه هیچ حیوانی که برای ویروس آزمایش شده باشد به عفونت واکنش مثبت نشان نداد ، SARS-Cov-2 در نمونه های محیطی و مناطق زهکشی مجاور تشخیص داده شد.

ویس می گوید وقتی دانشمندان بتوانند گونه میانی آلوده به ویروس کرونا را پیدا کنند که بیشتر شبیه SARS-CoV-2 است ، شواهد قطعی در اختیار خواهند داشت. تا آن زمان ، ما نمی توانیم مطمئن باشیم.

راه طولانی تا مبدا

اما این که هنوز شواهدی در دست نداریم به این معنا نیست که هرگز آن را پیدا نخواهیم کرد. منشاء حیوانی بسیاری از شیوع های انسانی مانند ابولا ، هپاتیت C و فلج اطفال هرگز مشخص نشده است. بیش از 15 سال طول کشید تا منشاء خفاش شیوع اصلی SARS ، که در سال 2002 آغاز شد ، پیدا شود.

ورتهایم از دانشگاه سن دیگو یادآوری می کند که ویروس هایی مانند HIV و ابولا ده ها سال قبل از تبدیل شدن به اپیدمی های بزرگ ، افراد را در توده های کوچک آلوده می کردند. بر اساس تنوع ژنتیکی HIV مشاهده شده در سراسر جهان ، دانشمندان تخمین می زنند که این ویروس سالها قبل از به رسمیت شناخته شدن در جمعیت انسانی در گردش بوده است. و شیوع کوچک ابولا از دهه 1970 وجود داشته است ، اما تا سال 2014 شیوع عمده ای رخ نداد.

کو فکر می کند که احتمال وجود بازارهای مرطوب نیویورک در ایجاد همه گیری جهانی کم است. از یک جهت ، آنها بسیار کوچکتر از آسیا هستند. Maciej Boni ، اپیدمیولوژیست ایالت پن ایالت و یکی از نویسندگان مطالعه Cell ، موافق است.

او می گوید میزان وجود بازارهای خیس در آسیا نسبت به نیویورک بیشتر است. بونی چندین سال در جنوب شرقی آسیا زندگی کرد و می گوید خرید مواد غذایی در آنجا اغلب شامل تعامل با حیوانات زنده است و میلیون ها مشتری روزانه با حیوانات زنده تعامل دارند.

زنی که از ماسک محافظ صورت استفاده می کند ، گوشت را در بازار مسکونی در ووهان چین در 22 ژانویه 2021 انتخاب می کند.

زنی که از ماسک محافظ صورت استفاده می کند ، گوشت را در بازار مسکونی در ووهان چین در 22 ژانویه 2021 انتخاب می کند.

فلش

زنی که از ماسک محافظ صورت استفاده می کند ، گوشت را در بازار مسکونی در ووهان چین در 22 ژانویه 2021 انتخاب می کند.

PILIPEY رومانی / EPA-EFE / Shutterstock

بونی می گوید: “من هشت سال در شهر هوشی مین زندگی کردم و هزاران غرفه خیابانی و فروشنده مجرد در کنار جاده و بازارها وجود داشت.” او می گوید: “آنها درست کنار جاده ، پنج متر از من دورتر بودند ، وقتی با موتورسیکلتم حرکت می کردم.”

علاوه بر این ، بعید است بازارهای مرطوب نیویورک حیات وحش پرخطر مانند ووهان را بفروشند. حیوانات خانگی اغلب با یکدیگر در تماس هستند و خطر کمتری دارند. اما حیوانات وحشی که معمولاً با هم تماس نمی گیرند و ناگهان در کنار یکدیگر قرار می گیرند ، تهدید جدی تری هستند. به گفته راشل ابوت ، آسیب شناس دامپزشکی دانشگاه کرنل ، ” در اینجا خطر بزرگتر وجود دارد “.

کو همچنین تأکید می کند که انواع ویروس های یافت شده در آسیا مانند کروناویروس خفاش ، که از طریق قطرات تنفسی منتقل می شوند ، در اینجا رایج نیستند.

کو می گوید: “اما ما باید نگران مسائل دیگری باشیم.” او به طور فزاینده ای نگران سویه های E. coli مقاوم به آنتی بیوتیک است که در نیویورک کشف شده است. مطالعه ای در سال 2018 بر روی موش های سراسر ایالت انجام شد و گونه هایی از سالمونلا و E. coli یافت شد که می توانند باعث اختلالات گوارشی شوند که گاهی اوقات تهدید کننده زندگی نیز هستند. آنها همچنین ژن هایی را در باکتری ها پیدا کردند که می تواند مقاومت آنتی بیوتیکی را نشان دهد.

گوزن های دم سفید از نهر اوکس در منطقه حفاظت از جاده گرینوف در کوپرستون ، نیویورک در 9 اکتبر 2020 عبور می کنند.

گوزن دم سفید در Cooperstown ، NY ، 9 اکتبر 2020. یک مطالعه اخیر شواهدی از عفونت SARS-CoV-2 در گوزن نیویورک پیدا کرد.

فلش

اگرچه مخزن SARS-CoV-2 بتوانند خود را در جمعیت حیات وحش مستقر کرده و سپس به انسان ها سرایت کنند ، یکی از مواردی که می تواند بر نیویورکی ها تأثیر بگذارد این است. ابوت در آزمایشگاه بهداشت حیات وحش دانشگاه کرنل کار می کند ، که سالانه صدها حیات وحش را مورد بررسی قرار می دهد. این آزمایشگاه با اداره محیط زیست نیویورک همکاری می کند تا بیماری ها را در جمعیت حیات وحش کنترل کند.

ابوت نگران است که SARS-CoV-2 حیات وحش محلی را آلوده کند. مطالعه ای در اوایل ماه جاری منتشر شد که نشان می داد آزمایش یک سوم گوزن های دم سفید در ایالات متحده برای آنتی بادی های SARS-CoV-2 مثبت بود که نشانه عفونت قبلی است. این شامل گوزن در نیویورک بود. برای تعیین اینکه آیا گوزن ها می توانند یکدیگر و انسان ها را آلوده کنند ، مطالعات بیشتری مورد نیاز است.

ابوتز گفت آزمایشگاه کرنل هیچ برنامه فعلی برای آزمایش گوزن ها برای ویروس ندارد ، اما فرصت انجام این کار در فصل شکار پاییز خواهد بود. گوزن ها به طور معمول برای آزمایش بیماری هضم مزمن ، بیماری منتقله از طریق پریون ، به آزمایشگاه منتقل می شوند و ممکن است از طریق این نمونه ها نیز بتوانند ویروس کرونا را آزمایش کنند.