عکس ها: نمایشگاه Blockbuster Jasper Johns در ویتنی است. باز شد


پاییز در شهر نیویورک همیشه به معنای حداقل یک نمایشگاه بزرگ موزه بزرگ است ، و امسال این افتخار به ویتنی تعلق دارد ، جایی که حدود 250 اثر از جاسپر جان در گالری های وسیع طبقه پنجم وجود دارد. این یک نمایشگاه دیدنی است که شامل 65 سال فعالیت این هنرمند می شود و بسیاری از مشهورترین آثار او و قطعات کمیاب را برای اولین بار در اینجا به عموم نشان می دهد.

نمایش نام دارد روح / آینه، و برنامه اولیه این بود که آن را به موقع برای نودمین سالگرد هنرمند سال گذشته باز کنید ، اما همه گیری همه گیر شد و نمایش به تأخیر افتاد. جانس ، که اکنون 91 ساله است و هنوز در استودیوی خود در کانکتیکات فعالیت می کند ، به نظر نمی رسید که این تاخیر وجود داشته باشد – وقتی نیویورک تایمز درباره این برنامه پرسید ، تنها پاسخ او این بود: “من نمی خواهم نقل قول کنم. اینها ایده های من نیست. نمایش ایده من نیست. “

فلش

به هر حال ، طرفداران آثار جان در اینجا بسیار سرگرم خواهند شد. نقاشی ها ، نقاشی ها ، چاپ ها و مجسمه ها شامل “سه پرچم” است ، که همچنین اولین اثری بود که جان در ویتنی 1959 در نمایشگاه سالانه نشان داد. چندین قطعه بعدی که تقریباً می توانند به عنوان مجموعه ای در نظر گرفته شوند ، مانند “پس از چه” عظیم و رنگارنگ. و مجموعه کاملی از هفده یکنواختی سوارین او ، در سال 1982 تکمیل شد ، که به طرز درخشانی به وسواس هنرمند در “تکرار و تفاوت” پرداخت.

با وجود ثروتش روح / آینه ویتنی در واقع تنها نیمی از داستان است. در موزه هنر فیلادلفیا حدود 250 اثر دیگر از جان وجود دارد ، دو نمایشگاه بزرگ همزمان اجرا می شوند و تصاویر آینه یکدیگر هستند. اما حتی اگر نتوانید به فیلادلفیا برسید ، نمایش ویتنی قطعاً به تنهایی به پایان می رسد.

جاسپر جانس: شبح / آینه در ویتنی امروز برای اعضا و پنجشنبه 30 سپتامبر برای عموم باز می شود. ورودی موزه برای بزرگسالان 25 دلار است و بلیط های ورودی به موقع “بسیار توصیه می شود”.