فرمول تبلیغاتی مخفی که همیشه کار می کند

عنوان شما مهمترین قسمت وب سایت شما یا هرگونه تبلیغ است.

دلیل این امر این است: شما کمتر از 10 ثانیه فرصت دارید تا توجه بازدیدکنندگان خود را جلب کرده و به آنها نشان دهید که راه حل مناسبی برای مشکل آنها دارید. اولین چیزی که آنها باید ببینند یک عنوان است که بیشترین مزیت وب سایت شما را نشان می دهد!

اگر کسی عنوان شما را نبیند ، بعید است که تبلیغ شما را ببیند. مهمترین عنصر هر تبلیغ ، عنوان آن است. یک تغییر کوچک در اینجا می تواند میزان پاسخ شما را تا 700 increase افزایش یا کاهش دهد. به عنوان مثال ، فونت قرمز همیشه سیاه می شود!

هر چیزی که در تبلیغات می گویید باید بسیار بسیار خاص باشد. یک تیتر باید در مورد مشتریان شما صحبت کند ، نه شما ، زیرا هیچ کس به تجارت شما اهمیت نمی دهد. این باید توجه مردم را به خود جلب کند و آنها را وادار به خواندن آگهی شما کند.

یک تیتر نباید برخلاف تبلیغات به سبک آژانس های تبلیغاتی جذاب و هوشمندانه باشد ؛ باید مفید باشد ، پاسخ احساسی را برانگیزد یا فقط علاقه مندی را برای مطالعه بیشتر برانگیزد. نام شرکت خود را ذکر نکنید ؛ اتلاف فضا است هیچ کس به کسب و کار شما اهمیت نمی دهد ، آنها فقط به مشکلات خود و نحوه برخورد با آنها اهمیت می دهند!

در اینجا چند نمونه واقعی وجود دارد:

تیتر بد: رژیم غذایی ناظر وزن جدید به قفسه ها وارد می شود

تیتر خوب: رژیم جدید بیشتر از 98 مایل دویدن چربی می سوزاند

تیتر بد: مطالعه دانشگاه سیدنی ادعا می کند که 35 درصد از مردان بی وفا هستند

عنوان خوب: 7 راه برای اینکه بدانید آیا شریک شما به شما خیانت می کند یا خیر

کدام تبلیغ جالب تر است؟ کدام شما را می گیرد؟ شرکت / موسسه هرگز نباید در سرفصل عنوان شود.

مجله Cosmopolitan یک مکان خوب برای مطالعه تبلیغات خوب است. سردبیران Cosmo اذعان کردند که زمان بیشتری را برای انتخاب سرفصل های خوب صرف می کنند تا مقاله هایی را که می خواهند شامل شوند! زیرا اگر مجله خریداری و از قفسه خارج نشود ، مهم نیست که داستانها چقدر خوب هستند! منبع خوب دیگر سرفصل های صفحات اصلی Google ، Yahoo یا MSN است.

در اینجا برخی از استراتژی های سرفصل قوی وجود دارد که در روزنامه ها ، مجلات و Google AdWords نیز عالی عمل می کند:

– با ارزش ترین پیشنهاد را ارائه دهید

– چشم انداز ایده آل خود را مشخص کنید

– در صورت امکان ، اخبار را ارائه دهید

– رفع سریع و آسان (نحوه قطع سرماخوردگی)

– س questionsالات تحریک آمیز بپرسید (آیا از آن خسته شده اید ……)

– به خواننده این حس را بدهید که در حال خواندن است

فرمول تبلیغاتی مخفی که همیشه کار می کند

هر تبلیغ ، وب سایت ، نامه فروش ، بروشور یا بنری که ارسال می کنید باید … باید … شامل همه این مواد باشد.

– تیتری که مورد توجه قرار می گیرد

– پیام تحریک آمیز و سودمند که USP شما را پیشنهاد می کند (پیشنهاد فروش منحصر به فرد)

– یک فراخوان قانع کننده برای اقدام ، چیزی با ارزش برای تماس ارائه دهید

این جمله احمقانه و ضعیف مانند “لطفاً برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید …” بله ، باعث می شود از صندلی خود بپرید و تلفن را بردارید. فکرش را بکن!

به طرز عجیبی ، اکثر تبلیغات هیچ یک از این مواد را ندارند یا در بهترین حالت حداقل یکی از آنها گم شده است! اگر از همه این مواد در تبلیغات خود استفاده نمی کنید ، لطفاً بودجه تبلیغاتی خود را به یک موسسه خیریه خوب ارسال کنید تا بتواند تفاوت خوبی ایجاد کند.

به نمایندگان تبلیغات روزنامه ها ، نمایندگان صنعت ، آژانس های تبلیغاتی فکر کنید … هرکسی که از فروش تبلیغات درآمد کسب می کند ، هر کاری که بتواند در غیر این صورت شما را متقاعد می کند ، زیرا اینگونه است که حقوق دریافت می کند.