ما باید دور هم جمع شویم و مگس های فانوس خالدار مخوف را بکشیم


پیام واضح است: اگر یک فانوس خالدار را دیدید ، باید آن را از بین ببرید.

در حالی که آفت مهاجم – سیکادی که در واقع نمی تواند زیاد پرواز کند – هیچ تهدیدی مستقیم برای انسان ها ندارد ، اما می تواند محیط اطراف و کیفیت زندگی ما را از بین ببرد. علاوه بر هجوم درختان ، آنها را تهدیدی برای انواع مختلف محصولات کشاورزی می دانند.

و این ناوشکن کوچک در سراسر ایالت کمین کرده است – به گفته اداره حفاظت محیط زیست NYS ، این می تواند “به جنگل های نیویورک و صنایع کشاورزی و گردشگری آسیب برساند”. آلخاندرو کالیکستو ، مدیر برنامه یکپارچه مدیریت آفات در ایالت نیویورک در دانشگاه کرنل ، اخیراً هشدار داده است: “هنگامی که این حشرات به برخی از مناطق پرورش انگور در ایالت برسند ، تأثیر خواهد داشت.” همین امر در مورد گردو ، رازک ، سیب ، بلوبری و میوه های سنگی.

کرنل نقشه های مشاهده را ترسیم کرد (مانند نیویورکی ها از طریق برنامه iNaturalist).

کارت کرنل

اگرچه فانوس خالدار بومی آمریکای شمالی نیست ، اما اولین بار در سال 2014 در پنسیلوانیا کشف شد و در سالهای اخیر جمعیت آن در چندین ایالت افزایش یافته است. اولین هجوم مستند در پنج شهرستان فقط سال گذشته در استاتن آیلند بود. همچنین در این مرحله بود که این گونه برای اولین بار در شهر نیویورک کشف شد.

امسال ، نیویورکی ها آنها را در همه جا از بالکن خود در قسمت فوقانی وست ساید تا سواحل بروکلین گرفته تا گیاهان آپارتمانی مورد علاقه خود می بینند:

رجینا جناری الا در آخر هفته حدود بیست نفر از آنها را در ساحل برایتون دید. او به ما گفت: “امیدوارم هرچه مردم بیشتر بدانند ، خطرات کمتر خواهد بود.”

یک فانوس خالدار در ساحل برایتون

یک فانوس خالدار در ساحل برایتون.

فلش

یک فانوس خالدار در ساحل برایتون.

رجینا جناری-ش

گفته می شود که فانوس خالدار “در ابتدا به عنوان یک توده تخم مرغ بر روی سنگ به ایالات متحده رسید” و از آن زمان به سرعت گسترش یافته است. و از آنجا که آنها مسافر سوار هستند ، طبق WHYY ، آنها برای سفر به “به ویژه با تخم گذاری روی ماشین” یا وسایل کمپینگ به فعالیت های انسانی اعتماد می کنند. در سال 2018 ، سناتور چاک شومر هشدار داد که آنها همچنین می توانند بر روی درختان کریسمس سفر کنند.

اگر فکر می کنید که ایمن هستید زیرا درخت کریسمس یا برگ نیستید ، دوباره فکر کنید – آنها نیز روی پاهای شورت دیده شده اند:

یک فانوس خالدار حوری روی شلوارش پرواز می کند.

یک فانوس خالدار حوری روی شلوارش پرواز می کند.

فلش

یک فانوس خالدار حوری روی شلوارش پرواز می کند.

Matt Slocum / AP / Shutterstock

دیوید بارت از هشدار پرنده منهتن همچنین در چند هفته گذشته فانوس خالدار را ثبت کرده است و به ما می گوید: “علم شهروندی می تواند نقش مهمی در مبارزه برای محافظت از درختان و گیاهان ما داشته باشد. ما از ورود حشره از طریق گزارشات عمومی مطلع هستیم.”

بنابراین چه کمکی می توانید بکنید؟

  • تخم مرغ ها را بکشید. سوزان ندیای ، مربی باغبانی در نیویورک ، به تایمز یونیون گفت که اگر می توانید توده ای از تخم مرغ را پیدا کنید که “خرد شود و از بین برود”. به می توانید آن را خرد کنید یا بسوزانید. “
  • همه را بکش. اگر زنده می بینید ، حتماً آن را له کنید در حالی که فریاد می زنید: “اکنون من مرگ هستم ، نابود کننده جهان.”
  • مشاهده رویت نیویورکی ها باید با ایمیل [email protected] یافته های پارک های شهر را گزارش کنند. لطفاً یافته ها را در اینجا نیز به بخش کشاورزی و بازار NYS گزارش دهید. اگر می توانید عکس اضافه کنید

دان کاستانیس ، دبیر مطبوعاتی NYC Parks ، به Gothamist گفت: “ما در حال پیگیری آثار هجوم فانوس های خالدار هستیم و در حال هماهنگی با سازمان های ایالتی و فدرال در رویکردهای ارزیابی و درمان هستیم.”

دپارتمان کشاورزی نیویورک می گوید که آنها در حال جمع آوری نمونه های اضافی نیستند و از شما می پرسند که آیا نمونه ای در اختیار دارید “لطفاً فریز کنید ، خرد کنید و دفع کنید”.

خوشه ای از فانوس های خالدار روی درختی پرواز می کند.

خوشه ای از فانوس های خالدار پرواز می کند.

فلش

خوشه ای از فانوس های خالدار پرواز می کند.

مت رورک / AP / Shutterstock

در همین حال ، در نیوجرسی نیز ، مقامات از ساکنان خواستند این موجودات را بکشند و این چالش با نوعی اشتیاق نگران کننده پذیرفته شده است! NBC گزارش می دهد که “روز جمعه در نیوبرانزویک ، مگس های فانوس خالدار مرده را می توان به صورت توده ای در پیاده روها مشاهده کرد. یک مقام شهرستان میدلسکس ” [said] آنها در مورد اینکه چند نفر را در تعطیلات ناهار خود می کشند با یکدیگر لاف می زنند. “

نیویورکی ها به سرعت از این روش پیروی کردند: