مبادله با سوزن اهداف دعاوی ریشه دار محیط زیست است. قانون جدید مانع این امر می شود.


سانتا کروز – بیش از 30 سال است که مقامات بهداشتی و غیرانتفاعی کالیفرنیا سوزن های تمیز زیرپوستی را برای افرادی که از آنها برای تزریق دارو استفاده می کنند ، تهیه کرده اند.

تقریباً در همه اوقات ، مخالفان برنامه های سوزنی رایگان را به ارتقاء مصرف مواد مخدر و بی خانمانی متهم می کردند.

اما اخیراً ، مخالفان استراتژی جدیدی برای تعطیلی آنها ارائه کرده اند: استفاده از قوانین زیست محیطی برای شکایت از ضایعات سوزن. آنها استدلال می کنند که سوزن های آلوده پارک ها و آبراه ها را آلوده می کند – و دعاوی آنها در سراسر ایالت موفق است.

لایحه ای که روز دوشنبه توسط گوین نیوسوم فرماندار دموکرات امضا شد این تاکتیک ها را خنثی می کند.

چالش های زیست محیطی برنامه های سوزنی رایگان را در اورنج کانتی ، چیکو و اوریکا مجبور کرده است که عملیات خود را تعطیل یا تغییر دهند.

قانون جدید در برهه حساسی برای برنامه ای در سانتا کروز وضع می شود. طی چند روز آینده حکم نهایی دادگاه که می تواند سرنوشت برنامه را مشخص کند ، مشخص نیست و مشخص نیست که قانون چگونه بر تصمیم قاضی تأثیر می گذارد.

خواکین آرامبولا (D-Fresno) ، عضو جماعت ، که نویسنده AB-1344 امضا شده توسط Newsom است ، می گوید: “ما در بحبوحه بحران مواد افیونی هستیم.”

مشتریان یک برنامه سوزن رایگان در سانتا کروز ، کالیفرنیا ، آنچه یکشنبه گذشته با خود آورده بودند ، از جمله سرنگ تمیز و دارویی برای جلوگیری از مصرف بیش از حد ، نشان می دهند. زن با کفش های کتانی پلنگ گفت: “برای من دیوانه است که مردم از این برنامه خلاص می شوند.” “آیا سوزن در تمام سطح زمین می خواهید؟” (راشل بلوت / KHN)

علیرغم پیروزی قانونگذار ، دعاوی به چالش کشیدن برنامه های سوزنی به دلایل دیگر هنوز امکان پذیر است و مقررات محلی ممنوعیت مبادله سوزن در سراسر کالیفرنیا رونق گرفته است.

بر اساس قانون جدید ، که از 1 ژانویه به اجرا در می آید ، مخالفان برنامه های سوزن آزاد دیگر نمی توانند به دلیل نقض قانون کیفیت محیط زیست کالیفرنیا ، موسوم به CEQA ، شکایت کنند.

CEQA مستلزم آن است که پروژه هایی که نیاز به تأیید مقامات دولتی دارند و یا بودجه عمومی دریافت می کنند از نظر تأثیرات احتمالی بر محیط زیست مورد بررسی قرار گیرند. این الزام در مورد پروژه های عمرانی بزرگ مانند مخازن و پل های هوایی بزرگراه ها و همچنین پروژه های ساختمانی محلی مانند مسکن مقرون به صرفه اعمال می شود. CEQA از طریق پرونده های قضایی اجرا می شود و در طول سالها از آن خواسته شده است که پیشنهادات غیر محبوب مانند پناهگاه های بی خانمان را متوقف یا کند کند.

کالیفرنیا به پزشکان مجاز اجازه می دهد بدون اجازه سوزن تمیز را به بیماران تزریق کنند. برنامه های سوزنی رایگان که توسط دولت های محلی یا گروه های اجتماعی اجرا می شود باید توسط ایالت ، شهرستان یا شهر تأیید شود.

این برنامه ها ، که به مردم امکان می دهد دکل های استفاده شده را دور بریزند و دستگاه های جدید بخرند ، به دنبال کاهش شیوع HIV و هپاتیت C است که می تواند در بین مصرف کنندگان مواد مخدر مشترک باشد و عفونت ها را در بین کاربران کاهش دهد. برخی از آنها “مبادله” واقعی هستند که در آن افراد باید سوزن استفاده شده را رها کنند تا یک سوزن جدید تهیه کنند. برخی دیگر به مردم اجازه می دهند آنچه را که نیاز دارند بدون پس گرفتن آن ببرند.

در سالهای اخیر ، مخالفان بر تأثیر محیطی برنامه ها متمرکز شده اند زیرا برخی از سوزن ها به زمین یا در نهرها و رودخانه ها ختم می شوند.

ائتلاف کاهش آسیب شهرستان سانتا کروز سالانه تقریباً 5000 شیء تیز را توزیع می کند که مردم از آنها برای دفع ایمن سرنگ استفاده می کنند. این برنامه توسط گروه هایی ادعا شده است که به مشکل زباله سوزنی شهرستان کمک می کند.(راشل بلوت / KHN)

والت مک نیل ، وکیل نوادا سیتی ، کالیفرنیا ، برنامه های غیر انتفاعی سوزن در Chico ، Eureka و Santa Cruz را به نمایندگی از مقامات محلی ، افسران سابق اجرای قانون و گروه های اجتماعی به چالش کشیده است.

مک نیل گفت که مشتریانش به طور کلی با برنامه های سوزنی مخالف نیستند ، فقط کسانی هستند که معتقدند به طور غیر مسئولانه تحت عمل قرار می گیرند. وی گفت: “آنها هیچ ایده ای ندارند که سوزن ها به کجا می روند و راهی برای بازیابی موثر سوزن ها ندارند.”

گرایش به مسائل زیست محیطی چند سال پیش زمانی آغاز شد که تنها برنامه سوزنی شهرستان اورنج به دنبال شکایت CEQA تعطیل شد. در سال 2020 ، برنامه کنترل آلودگی با سوزن در چیکو پس از حل و فصل دعوی CEQA بسته شد و بعداً در مقیاس کوچکتر تحت نظارت پزشک باز شد. حتی در سال 2020 ، پس از اعتراض مک نیل به دلیل نگرانی های زیست محیطی ، مقامات Eureka مجدداً مجوز برنامه سوزن را نمی دهند.

سال گذشته ، مک نیل از یکی از دو برنامه سوزن رایگان در شهرستان سانتا کروز شکایت کرد. توسط ائتلاف کاهش آسیب شهرستان سانتا کروز اداره می شود و با ون کار می کند و هر روز در یک گوشه خیابان در یک منطقه صنعتی شهر به 75 نفر خدمات می دهد. این شکایت ادعا می کند که این برنامه “ده ها هزار ضایعات سوزنی استفاده شده و بلااستفاده” را در سراسر جامعه پخش کرده و باعث “تخریب محیط زیست نهرها ، نهرها ، رودخانه ها و سواحل” شده است.

انتظار می رود قاضی دادگاه عالی ساکرامنتو به زودی حکم خود را صادر کند. مک نیل گفت که مطمئن است با وجود قانون جدید ، قاضی به دلیل سایر ایرادات در برنامه ، در کنار موکلش قرار می گیرد. اگر او مخالف باشد ، او می تواند به دلایل دیگر شکایت دیگری را مطرح کند.

وی گفت: “مهم نیست که چگونه آن را قطع کنید ، برنامه غیرفعال می شود.”

با این حال ، دنیس الریک ، بنیانگذار ائتلاف ، گفت که معتقد است برنامه او زنده خواهد ماند. او در مورد احساسات ضد بی خانمان بحث کرد.

“آنها می گویند در مورد محیط زیست است ، اما اینطور نیست. آنها می خواهند مردم بمیرند و ناپدید شوند. “

دنی دریسدیل ، هماهنگ کننده سرویس سرنگ ائتلاف کاهش آسیب در منطقه سانتا کروز می گوید: “ما با ظروف برای اجسام نوک تیز کمی سخت هستیم.” از آگوست 2020 تا ژوئیه ، ائتلاف 194 نظافت جامعه را برای جمع آوری سوزن های استفاده شده انجام داد. (راشل بلوت / KHN)

کیت های معکوس مصرف بیش از حد با برنامه سوزن رایگان توزیع می شود. محفظه نوک تیز حاوی دو سرنگ و دو ویال نالوکسان است ، دارویی که می تواند مصرف بیش از حد مواد مخدر را متوقف کند. (راشل بلوت / KHN)

چندین دهه تحقیقات نشان می دهد هدایای سوزن منبع اصلی آلودگی نیست و افرادی که از کیف پول سوزن تهیه می کنند ، بیشتر از کسانی که سوزن نمی زنند ، آنها را به درستی دفع می کنند.

یک مطالعه در سال 2019 توسط آژانس خدمات بهداشتی و درمانی شهرستان سانتا کروز نشان داد که از 10 سوزن که روی زمین یا در رودخانه فرود آمده است ، 1000 مورد به یک ظرف شیشه ای تیز برای جمع آوری سوزن استفاده شده یا محل دفع رسمی استفاده شده است. این گزارش به این نتیجه رسید که کاهش ضایعات سوزنی به برنامه های سرنگ و نقاط دفع بیشتر و نه کمتر نیاز دارد.

برنامه سانتا کروز که در سال 2018 راه اندازی شد ، به تعداد سرنگ هایی که مردم درخواست می کنند ، می دهد.

این برنامه علاوه بر نه اندازه سرنگ ، ظروفی را برای اشیای نوک تیز از ظرفیت یک چهارم گالن تا 8 گالن ارائه می دهد که می توان آنها را در کیوسک های سراسر شهر بازگردانده ، برداشت یا رها کرد.

برنامه سوزنی یکشنبه عصر در سانتا کروز “تقاضا محور” است ، به این معنی که مشتریان برای تهیه سوزن های تمیز مجبور نیستند سوزن های دست دوم را تحویل دهند. (راشل بلوت / KHN)

مردم یکشنبه شب برای سرنگ های تمیز ، اما همچنین برای غذا ، مراقبت های پزشکی و احساس اجتماع به برنامه سوزن می آیند. این برنامه با چالش زیست محیطی مربوط به بستر سوزن مواجه شد. (راشل بلوت / KHN)

در یکشنبه ماه اوت ، 56 نفر ون را متوقف کردند و 51 ظرف اشیاء تیز توزیع شد. ائتلاف نمی خواست فاش کند که معمولاً چند سوزن می دهد.

مشتریان همچنین برای محافظت از آنها در برابر عفونت های استاف ، کووید و سایر خطرات ، وسایلی را جمع آوری کردند: کاندوم ، ضد عفونی کننده دست ، ماسک ، سواب الکل ، نوارهای تست دارویی برای تشخیص فنتانیل و دارو برای جلوگیری از مصرف بیش از حد. این برنامه حتی لوله های تمیزی را برای تشویق مردم به مصرف سیگار – به جای تزریق – و کاهش شیوع Covid از طریق به اشتراک گذاری لوله ارائه کرد.

بسیاری از کسانی که هر هفته صف آرایی می کنند در پارک های مجاور و در کنار نهرهایی زندگی می کنند که مورد توجه محیط زیست مخالفان است. آنها گفتند که علاقه شخصی به تمیز نگه داشتن محیط زیست دارند.

یک زن 35 ساله می گوید: “فقط به این دلیل که معتاد هستیم به این معنا نیست که از خود مراقبت نمی کنیم.” (برای مشاهده نحوه عملکرد برنامه ، KHN موافقت کرده است که از افرادی که لوازم تهیه می کنند نام نبرد.) “بله ، من در چادر زندگی می کنم ، اما چادر من تمیز است. من سعی می کنم از دیگران مراقبت کنم و از خودم مراقبت می کنم. “

داوطلبان هفتگی میزهایی را در گوشه ای از خیابان سانتا کروز برپا کردند تا سوزن و سایر لوازم مانند کاندوم و ماسک صورت را به آنها تقسیم کنند. یک کارمند محلی به مردم در ارتباط با خدمات پزشکی و اجتماعی کمک می کند.(راشل بلوت / KHN)

قانون جدید برای برنامه هایی مانند برنامه چیکو خیلی دیر به تصویب می رسد ، زیرا در حال حاضر این شهر فرمان ممنوعیت مبادله سرنگ را تصویب کرده است. ممنوعیت های مشابهی در سالهای اخیر در آناهیم ، اوروویل ، شهرستان بوته ، یوبا سیتی و جاهای دیگر وضع شده است.

رایان کونرتی ، ناظر منطقه سانتا کروز ، گفت بعید است که این منطقه ممنوعیت صادر کند ، اگرچه از تصمیم نیوزوم ناامید شده است. او معتقد است برنامه سوزنی غیرانتفاعی سانتا کروز بیشتر از برنامه سراسری که مردم را ملزم می کند تا سوزن های جدید را استفاده کنند ، به آلودگی سوزن کمک می کند.

وی گفت: “ما به مبارزه با ضایعات سوزنی ادامه می دهیم و متأسفانه از دولت هیچ گونه کمکی برای جلوگیری از ورود سوزن به دریا ، پارک ها و سواحل دریافت نخواهیم کرد.”

اما مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها و دیگر مقامات بهداشتی می گویند برنامه های یک به یک توانایی دفع ایمن اجسام تیز را محدود می کند و آنها را مجبور می کند تا سوزن های خود را تا زمان تغییر سوزن بعدی آویزان کنند. می گویند افرادی که برای تهیه سوزن از برنامه سانتا کروز صف کشیده اند واقع بینانه نیست.

یک زن 40 ساله می گوید: “بسیاری از ما بی سرپناه هستیم” و ما فقط می توانیم آنقدر در یک مکان بمانیم.

مطالب مرتبط

با ما تماس بگیرید راهنمایی داستان ارسال کنید