مخترع بازوهای رباتیک چاپ شده سه بعدی را برای کودکان با اندام از دست رفته ایجاد می کند


تغییر زندگی ، یک پیوند در یک زمان

یک نشست تصادفی در نمایشگاه علمی ایالتی کلرادو 2013 مسیر حرفه ای لاچاپل را تغییر می دهد. دخترکی در مورد اختراع او کنجکاو شد. او بر روی دست راست خود پروتز پوشیده بود که کمی بیشتر از یک پنجه بود. حرکت آن را تماشا کرد و آن را باز کرد.

لاچاپل می گوید: “این برای من بسیار چشم نواز بود.”

او از والدین دختر مطلع شد که دست مصنوعی 80 هزار دلار هزینه دارد. با وجود قیمت بالا ، پیوند حجیم ، ناخوشایند و بسیار مفید نبود. علاوه بر این ، دختر به زودی از اندام خارج می شود و به عضوی جدید نیاز دارد.

او می گوید: “من نمی توانم این را بپذیرم.”

او می گوید: “این زمانی بود که من زندگی خود را وقف ساخت فناوری بهتر پروتز کردم.”

در سال 2014 ، در 18 سالگی ، لاچاپل با حمایت مالی تونی رابینز ، مربی زندگی ، تجارت شخصی خود را با نام فردای نامحدود راه اندازی کرد.

فناوری تغییر زندگی

در سال های اولیه این شرکت ، لاچاپل مجبور بود فناوری مورد نیاز برای ایجاد دست و پای سفارشی را با کسری از قیمت محصولات موجود توسعه دهد.

مدلی که وی سرانجام توسعه داد به کاربران امکان می دهد اندام خود را با اسکنر سه بعدی در خانه اسکن کنند به جای اینکه آنها را شخصاً تنظیم کنند. سپس شرکت پیوند را چاپ ، مونتاژ و آزمایش می کند. در نهایت به کاربر تحویل داده می شود. با ساده سازی فرایند تولید ، لاچاپل توانست هزینه پروتز خود را که TrueLimb نامیده می شود به 8000 دلار کاهش دهد.

اولین مشتری او دختر کوچکی به نام مومو بود که قسمتی از بازو و دست راستش را از دست داده بود. در سال 2017 آنها در سیاتل ملاقات کردند ، جایی که مخترع به مومو در بازوی مصنوعی جدید او کمک کرد.

TrueLimb به نظر می رسد و احساس می کند بازوی انسان است ، درست تا ناخن انگشتان دست (که می توان آن را صیقل داد). مانند عضوی واقعی توسط ماهیچه های کاربر کنترل می شود.

هرگاه فردی برای TrueLimb آماده می شود ، یک فرایند تمرین عضلات را طی می کند که در آن سنسورهای موجود در ساقه پروتز یاد می گیرند که ماهیچه های خود را تشخیص دهند.