مدیر پزشکی سابق مرکز سرطان پرنسس مارگارت رئیس کمیسیون جدید مراقبت از سرطان جهانی است


اخبار – دکتر مری گوسپوداروویچ ، مدیر سابق مرکز سرطان شاهزاده خانم مارگارت ، ریاست مرکز جدیدی را بر عهده خواهد داشت. لانست کمیسیون سرطان و سیستم های سلامت این مطالعه و توصیه هایی برای بهبود سیستم های مراقبت و سلامت سرطان در سراسر جهان ارائه می دهد.

دکتر. گوسپوداروویچ ، که بیش از 15 سال تا سال 2020 سمت رهبری PM را بر عهده داشت ، به همراه فلیشیا کنول ، استاد دانشکده پزشکی میلر و مدیر موسسه مطالعات پیشرفته دانشگاه میامی در آمریکا و پاتریشیا گارسیا ، استاد دانشگاه دانشکده بهداشت عمومی از دانشگاه Cayetano Heredia در لیما و وزیر بهداشت سابق در پرو ، گروه 33 نفر از کمیسیونرها را که زیر چتر مجله معتبر پزشکی کار می کنند رهبری می کند.

این کمیسیون دو سال و نیم آینده روی این موضوع کار می کند و سپس گزارش نهایی را با توصیه هایی برای تصویب تهیه می کند. مأموریت آن یافتن راه هایی برای بهبود دسترسی به فناوری ها و نوآوری هایی است که کنترل عادلانه سرطان را امکان پذیر می کند ، در حالی که سیستم های بهداشتی را برای پاسخ بهتر به چالش های بهداشتی ، از جمله همه گیری های آینده ، تقویت می کند.

دکتر. گوسپوداروویچ می گوید همه گیری COVID-19 باعث ایجاد تغییرات باورنکردنی در سیستم های بهداشتی در سراسر جهان شده است زیرا آنها با بیماری جدید ، تعداد زیاد بیماران و توسعه سریع واکسن روبرو هستند.

این انرژی و نوآوری می تواند برای آماده سازی برای موج سرطانی در حال رشد که در سالهای آینده انتظار می رود ، مورد استفاده قرار گیرد. گوسپوداروویچ

او می گوید: “COVID-19 آمد و همه گرد هم آمده اند تا با آن مبارزه کنند.” “اما از آنجا که سرطان پیچیده و منابع زیادی است ، تا حد زیادی نادیده گرفته شده است ، حتی اگر سالانه 10 میلیون نفر بر اثر سرطان جان خود را از دست بدهند.

“کمیسیون برای سیستم های سرطانی بهتر و نتایج بهتر که سیستم های بهداشتی را نیز تقویت می کند ، کار خواهد کرد.”

در اظهارنظر درباره کمیسیون جدید در لانست در 18 آگوست ، نویسندگان می گویند که COVID-19 “کاتالیزوری برای نوآوری های مخرب” است که مبارزه با سرطان باید از آن استفاده کند.

وی گفت: “ما هم با یک چالش روبرو هستیم و هم فرصتی برای بالا بردن سطح مبارزه با سرطان برای همه در همه جا و کنار گذاشتن سیستم های بهداشتی از تعادل بی تفاوتی که به برخی اجازه می دهد به درمان و پیشگیری بهتر و بهتر دسترسی پیدا کنند ، در حالی که بسیاری – عمدتا فقیر – حتی تسکین درد و مراقبت تسکینی نداشته باشید. “

دکتر می گوید ، با بیش از 400 سرطان مختلف و فناوری و تحقیقات در حال پیشرفت ، و همچنین تفاوت های جغرافیایی در درمان های موجود ، کمیسیون بر حقوق صاحبان سهام تمرکز خواهد کرد. گوسپوداروویچ

او می گوید: “مشکلات در کانادا می تواند متفاوت از آفریقای جنوبی ، غنا یا برزیل باشد.” “ما سعی می کنیم آنچه را که می توانیم از یکدیگر یاد بگیریم پیدا کنیم.”

دکتر. گاسپوداروویچ فارغ التحصیل از دانشگاه تورنتو است و در زمینه سرطان شناسی پرتو درمانی با تمرکز بر تحقیقات بالینی در لنفوم و سرطان های اورولوژی فعالیت می کند. او سال گذشته از کار بالینی کناره گیری کرد تا بر سرطان جهانی متمرکز شود ، منطقه ای که دهه ها در آن کار کرده است.

علاقه گوسپوداروویچ به علائم و پیش آگهی سرطان منجر به همکاری او با اتحادیه بین المللی کنترل سرطان در دهه 1990 و رئیس آن از 2012 تا 2014 شد.

در سال 2015 ، دکتر گوسپوداروویچ افسر درجه کانادا ، بالاترین افتخار غیرنظامی این کشور ، “به دلیل مشارکت در بهبود پرتودرمانی برای سرطان و رهبری در پیشبرد درمان سرطان در سراسر جهان”.

دکتر. Gospodarowicz در سال 2015 کمیسیون سرطان لانست را برای گسترش دسترسی جهانی به پرتودرمانی آغاز کرد.

او می گوید که تحقیقات عمیق و تهیه این گزارش برای تحریک بحث و بحث است.

او می گوید: “ما تشویق می شویم که نترسیم از بحث برانگیز بودن ، داشتن ایده های دگرگون کننده و ایجاد مزاحمت.” “اما ما باید آن را با شواهد پشتیبان بگذاریم.”

از طریق مرکز سرطان پرنسس مارگارت

مرکز سرطان پرنسس مارگارت به عنوان یک رهبر جهانی در مبارزه با سرطان و ارائه داروهای شخصی سرطان شناخته شده است. پرنسس مارگارت ، یکی از پنج مرکز بین المللی تحقیقاتی سرطان ، یکی از اعضای شبکه بهداشت دانشگاه است که شامل بیمارستان عمومی تورنتو ، بیمارستان غربی تورنتو ، موسسه توانبخشی تورنتو و موسسه آموزش Michener در UHN است. همه بیمارستانهای تحقیقاتی دانشگاه تورنتو هستند. اطلاعات بیشتر: www.theprincessmargaret.ca