مرکز پزشکی SUNY Downstate به دلیل خرابی واکسن کارکنان ، عملیات و سایر خدمات خود را لغو می کند


کمبود پرسنل خدمات را در مرکز پزشکی SUNY Downstate در بروکلین تحت فشار قرار داده است ، نتیجه ای ناخواسته از دستور واکسن COVID-19 نیویورک برای کارکنان بیمارستان و خانه سالمندان.

به گفته سخنگوی بیمارستان ، که به دانشگاه علوم بهداشتی SUNY Downstate معروف است ، از زمانی که این مقررات از روز دوشنبه به اجرا در آمد ، بیمارستان مجبور شد جلسات رادیولوژی را به تعویق بیندازد و سزارین انتخابی و بستری شدن بیماران باردار را لغو کند.

مرکز پزشکی همچنین عملیات سرپایی را از محوطه خود در بی ریج به پردیس اصلی خود در Prospect Lefferts Gardens منتقل کرده است. SUNY Downstate شامل تعدادی از مدارس حرفه های بهداشتی و بیمارستان دانشگاه بروکلین است.

اتحادیه های نماینده کارگران SUNY Downstate می گویند که بیمارستان قبل از ماموریت دارای مشکلات پرسنلی بود و برای حفظ کارکنان یا پر کردن جای خالی در طول همه گیری اقدامات کافی انجام نداد. پس از لازم الاجرا شدن دستور از روز دوشنبه ، بیمارستان 221 کارمند واکسینه نشده را که حدود 5.5 درصد از تقریباً 3 هزار و 980 کارمند آن بود ، عقب نشینی کرد.

این تعداد تقریباً از هر 18 کارمند یک نفر را نشان می دهد و روان است زیرا بسیاری از کارکنان در آخرین لحظه سرنگ را برای حفظ شغل خود انتخاب می کنند.

سخنگو اضافه کرد: “ما به کار با کارگران واکسینه نشده ادامه می دهیم تا آنها را تشویق به دریافت واکسن کنند.”

بیمارستانهای SUNY دولتی هستند و هفته گذشته فرماندار کتی هوچول از افزایش دستمزد اضافه کار در تاسیسات قبل از ماموریت خود خبر داد. برخی از کارکنان بیمارستان دانشگاهی Upstate در سیراکوز ، بیمارستان دانشگاهی استونی بروک در لانگ آیلند و Downstate تا پایان سال 2021 ، 2.5 برابر حقوق اضافی معمول خود را دریافت می کنند ، به جای افزایش 1.5 درصدی معمول. منتقدان می گویند چنین اقدامی برای رفع کوچک سازی کافی نیست.

وین اسپنس ، رئیس فدراسیون کارکنان دولتی که نماینده پرستاران در بیمارستان های SUNY است ، می گوید: “شما نمی توانید با اضافه کاری در اینجا خود را از راه دور کنید.” وی تخمین زد که حدود 90 پرستار بازنشسته شده اند. سخنگوی SUNY Downstate با این شماره موافق نبود اما جایگزینی ارائه نکرد.

“شما فقط می توانید تعداد زیادی سه تایی انجام دهید [triple shifts] قبل از اینکه خسته شوید ، “اسپنس گفت. وی افزود: تعداد کارمندان بیش از حد معمول در حال حاضر اضافه کار در بیمارستان هستند زیرا کارکنان در چند ماه گذشته استعفا داده یا بازنشسته شده اند.

یک پرستار که در بیمارستان کار می کند ، گفت که کارکنان به شدت تحت تأثیر این بیماری همه گیر قرار گرفته اند ، به ویژه این که Downstate بین مارس و ژوئن 2020 به عنوان یک مرکز خالص COVID-19 تعیین شد ، این یک روش معمول در سایر بیمارستان ها است. سرپرست شما بازنشسته شد ، دیگران بدون تعویض رفتند تا کار بیشتری را برای کسانی که باقی مانده بودند ارائه دهند.

این پرستار که از ترس قصاص انتقام خواست نامش را فاش نکند ، می گوید: “مردم آنقدر مشغول تلاش برای نگه داشتن تعداد زیادی از پایگاه ها هستند.”

هنگامی که در مورد تلاش برای حفظ کارکنان پرسیده شد ، سخنگوی SUNY Downstate خاطرنشان کرد که به دلیل هزینه بالای زندگی در شهر نیویورک ، ایالت افزایش حقوق کارکنان شاغل در Downstate را تأیید کرده است و بیمارستان در حال اجرای این تغییر دستمزد است. اضافه کاری بیشتر

اسپنس گفت که در مورد کاهش مزایا در جاهای دیگر در سیستم بیمارستان SUNY نیز شنیده است. به گفته یک سخنگو ، بیمارستان دانشگاهی ایالت سیراکوز ، جراحی های انتخابی را پیش از مهلت واکسیناسیون روز دوشنبه به تعویق انداخته است. بیش از نیمی از سینماهای خود را تعطیل کرده و از 35 تا 13 به بهره برداری رسانده است.

سخنگوی بیمارستان دانشگاه آپستیت افزود: “عملیات ضروری و حساس به زمان و موارد آسیب در بخش مراقبت های ویژه در اولویت هستند.” وی گفت که 113 نفر از 6،600 نیروی کار نتوانستند مهلت واکسیناسیون را در روز دوشنبه رعایت کنند.

سخنگو گفت: “Upstate به ارزیابی سطوح کارکنان خود ادامه می دهد و در صورت لزوم تغییراتی در عملیات و خدمات ایجاد می کند و با بهبود شرایط ، خدمات کامل را از سر می گیرد.”

در همین حال ، نماینده ای از بیمارستان دانشگاه استونی بروک لانگ آیلند گفت که میزان رعایت آن تا به امروز 94.7 درصد بوده و 133 کارمند واکسینه نشده را تعلیق کرده است.

سخنگو گفت: “بیمارستان دانشگاه استونی بروک در طول همه گیری همه گیر برای خدمت به جامعه باز بوده و همه خدمات طبق برنامه ریزی ادامه دارد.”

یک مدیر پرستار نامشخص در استونی بروک گفت که در واحدهایی که او نظارت می کند ، “اکثریت قریب به اتفاق کارکنان کار درستی انجام داده اند” و واکسینه شده اند ، اگرچه این تصمیم برای کسانی که در انجام این کار تردید می کردند ، ضربه عاطفی به دنبال داشت. آنها گفتند به آنها اجازه داده شده است تا در استخدام جانشینان دائمی تعداد انگشت شماری از کارکنان بازنشسته تسریع شود – و بزرگترین مانع داشتن تعداد بیشتری کارمند جدید است که به آموزش نیاز دارند.

هوچول در یک کنفرانس مطبوعاتی در مورد COVID-19 روز پنجشنبه ، گفت که هر بیمارستان برنامه کارکنان اورژانس خاص خود را دارد که می تواند در صورت کمبود فعال شود. او گفت: “برای برخی ، این به معنی به تعویق انداختن برخی از جراحی های انتخابی به طور موقت است.” “بنابراین ، بله ، من می دانم که این اتفاق می افتد.” حدود 92 درصد از کارکنان بیمارستان ها در سراسر کشور روز سه شنبه از دستور خود پیروی کردند.

فرماندار هوچول گفت هیچ بیمارستان به دلیل ایجاد تنگناها بسته نشده است و یک مرکز عملیاتی 24 ساعته و 7 روزه تحت هدایت وزارت بهداشت ایالت نیویورک بر توسعه کارکنان نظارت می کند.

هوچول در روز پنجشنبه گفت: “هزاران دانشجوی پرستاری هستند که به راحتی می توانند در وضعیت قرار بگیرند و هنوز هم می توانند برای کمک به آنها نیاز داشته باشند ، و همچنین افرادی که برای ارائه کمک به ما مراجعه کرده اند.”

فرماندار جهت تمرين پزشکان در نيويورک و بازنشستگان و کارگران صحرايي روز دوشنبه فرماني را امضا کرد که موقتاً مقررات صدور مجوز و قرارداد در مواقع اضطراري کارکنان را تسهيل مي کرد.

فرماندار گفت: “با حذف مجوزهای قبلی در ماه آینده ، بیش از 3000 کارمند مراقبت های بهداشتی را حتی از کار بیکار کرده است.” ما تمام تلاش خود را می کنیم تا مطمئن شویم از کمبود نیرو رنج نمی بریم. “

علیرغم کاهش خدمات ، تعداد کمتری از کارکنان Downstate در طول دوره ماموریت از آنچه انتظار می رفت تعلیق شدند. روز دوشنبه ، مدیران بیمارستانهای United University Professions (UUP) ، اتحادیه ای که نماینده تعدادی از کارکنان بالینی در بیمارستانهای SUNY است ، اعلام کردند که فرد کوال ، رئیس اتحادیه گفته است که انتظار می رود حدود 175 عضو با مجازات انضباطی روبرو شوند ، و احتمالاً به دلیل دستور به برکنار شود تا روز چهارشنبه ، فقط 75 بود. معلوم نیست که آیا برخی از این کارکنان به سادگی استعفا می دهند یا خیر.

سخنگوی SUNY Downstate می گوید: “ما هیچ داده ای نداریم که نشان دهد تسریع در دوران بازنشستگی / استعفا به دلیل ماموریت است.”

تا کنون ، بسیاری از بیمارستان های نیویورک گفته اند که تأثیر دستور واکسن قابل کنترل است زیرا کارکنان همچنان از مهلت کارفرمایان خود برای تزریق و اجتناب از شغل خود استفاده می کنند. برخی از بیمارستان های شهر نیویورک می گویند توانسته اند بدون از بین بردن مراقبت از بیمار ، از دست دادن کارکنان واکسینه نشده را جبران کنند.

تعداد کارگران واکسینه نشده در بیمارستانهای NYC Health + از حدود 5000 نفر در روز دوشنبه به کمی بیش از 3000 نفر در روز چهارشنبه کاهش یافت. دکتر 500 نفر از معافیت شدگان پرستار بودند ، اما سیستم بیمارستان های دولتی توانست تعداد مساوی را برای پر کردن این فاصله استخدام کند. میچل کاتز ، رئیس NYC Health + Hospitals. وی گفت که تأثیر قابل توجهی بر عملکرد بیمارستان به طور کلی نخواهد داشت.

پرستار Downstate که گفت کارکنان بیش از حد کار می کنند ، گفت که او در نهایت از دستور واکسن حمایت می کند.

“برخی از مردم نمی توانند تصمیم خود را بگیرند [whether to get vaccinated]و من فکر می کنم این دستور به آنها یک ضربه کوچک در باسن داد تا از حصار خارج شوند. “

این داستان با بیانیه ای از بیمارستان دانشگاه Upstate در سیراکوز به روز شده است.