مرک از FDA درخواست تأیید فوری قرص ضد ویروسی جدید خود برای COVID را می کند


رابین فاستر ، خبرنگار HealthDay

جمعه ، 1 اکتبر 2021 (HealthDay News) – غول داروسازی Merck & Co. روز جمعه اعلام کرد که پس از یک مطالعه بالینی نشان می دهد خطر ماندن دارو در بیمارستان به نصف یا مرگ ، برای استفاده اضطراری از قرص ضد ویروسی جدید خود ، مولنوپیراویر ، درخواست تأیید دولت می کند. هنگامی که بلافاصله پس از عفونت با COVID-19 برای بیماران پرخطر تجویز می شود.

این داروی جدید تنها یکی از چندین قرص ضد ویروسی است که در حال حاضر در حال آزمایش است و کارشناسان می گویند این داروها می توانند به پزشکان سلاح جدید قدرتمندی برای مبارزه با ویروس ارائه دهند.

روبرت ، مدیرعامل مرک گفت: “برای مقابله با همه گیری کووید -19 که عامل اصلی مرگ است و همچنان بر بیماران ، خانواده ها و جوامع تأثیر می گذارد و بر سیستم های مراقبت های بهداشتی در سراسر جهان تأثیر می گذارد ، فوراً به ابزارها و درمان های بیشتری نیاز است.” دیویس در بیانیه شرکت گفت: “با این نتایج قانع کننده ، ما خوشبین هستیم که مولنوپیراویر می تواند به یک داروی مهم در تلاش جهانی برای مبارزه با همه گیری تبدیل شود.”

وی افزود: “ما در زمینه برنامه های کاربردی خود با مقامات نظارتی همکاری خواهیم کرد و هر کاری که بتوانیم انجام می دهیم تا مولنوپیراویر در اسرع وقت به بیماران برسد.”

داریا هازودا ، معاون رئیس بیماری های عفونی و توسعه واکسن در مرک ، گفت: واشنگتن پست“ما همیشه معتقد بودیم که داروهای ضد ویروسی ، به ویژه ضد ویروس های خوراکی ، سهم مهمی در همه گیری خواهند داشت. با توجه به ظهور انواع مختلف و توسعه بیشتر ویروس ، دور نگه داشتن افراد از بیمارستان بسیار مهم است. “

کارشناسان بیماری های عفونی این خبر را دریافت کردند.

“من فکر می کنم هزاران نفر را در سراسر جهان که دسترسی کمتری به آنتی بادی های مونوکلونال وجود دارد ، نجات خواهد داد ، و در این کشور نیز ،” رابرت شفر ، متخصص بیماریهای عفونی و متخصص درمان ضد ویروسی در دانشگاه استنفورد مجله نیویورک تایمزبه

آنجلا راسموسن ، ویروس شناس و محقق سازمان واکسن و بیماری های واگیر در دانشگاه ساسکاچوان کانادا ، موافقت کرد که قرص های ضد ویروسی می توانند بیشتر از درمان های آنتی بادی های دست و پا گیر ، به افراد بیشتری برسند.

وی گفت: “اگر این امر در مقیاس جمعیت ادامه پیدا کند ، به طور عینی تعداد بیشتری از جان افراد نجات می یابد.” باربه “شاید همین کار را نکند [efficacy] اعداد مانند آنتی بادی های مونوکلونال هستند ، اما هنوز هم بسیار زیاد است. “