مشخصات گیاهی: elderflower – مادر جایگزین مدرن


از دانیل ، نویسنده مشارکت کننده

سنجد ، از گیاه سنجد ، در سال های اخیر در محافل طبیعت بسیار محبوب شده است. ولی، آیا می دانستید که گل های ارغوانی به همان اندازه قوی و شفابخش هستند؟

درسته. آنها دارای طعم ملایم گل توت هستند که به آنها خواص درمانی خاص خود را می دهد. یافتن آن بر روی خندق ها ، پرچین ها ، سواحل رودخانه ها یا نهرها در آمریکای شمالی ، که بین حصارها و گوشه های مشکوک قرار گرفته اند ، آسان است.

داستان Elderflower

Sambucus ، نام علمی آن ، تعدادی زیرگونه دارد ، اما وقتی از آن به عنوان یک دارو یاد می کنیم ، معمولاً به Sambucus nigra اشاره می کنیم. به عنوان عطر چای دوست داشتنی است ، بطور سنتی قرن ها توسط بومیان برای سرماخوردگی ، آنفولانزا ، یا مشکلات قفسه سینه یا التهاب استفاده می شد.

اعتقاد بر این است که الدربری بسیاری از مزایای خود را از طریق بیوفلاونوئیدهای آنتی اکسیدانی خود ، از جمله کوئرستین ، ایزوکرسیترین و آنتوسیانین ها ، ارائه می دهد. خواص ضد سرطانی آن به دلیل تریترپنوئیدها است ، در حالی که اسیدهای کلروژنیک آن به سطح قند خون ، آلرژی و اثرات ملین آن کمک می کند.

9 مورد برتر برای گل ارغوانی

بسیاری از آنها برای تقویت سیستم ایمنی بدن به همراه خشخاش تکمیل می شوند ، اما می توانند برای اصلاح بسیاری از مشکلات از جمله:

  1. دهانشویه ضد عفونی کننده و ضد التهابی
  2. خونریزی بیش از حد را متوقف می کند
  3. می تواند درد و تورم مفصل را تسکین دهد
  4. تقویت سیستم ایمنی بدن
  5. آلرژی های فصلی را درمان کنید
  6. دیورتیک
  7. غربالگری سرطان
  8. ملین
  9. ضد باکتری ، از جمله کشتن MRSA

موارد منع مصرف

توت ها می توانند به مقدار زیاد سمی باشند زیرا در صورت پخته نشدن حاوی سیانید هستند. قبل از استفاده از توت ها حتماً آنها را کاملاً بپزید یا بجوشانید. گلها نیازی به جوشاندن ندارند ، اما قسمتهای دیگر گیاه (ساقه ، شاخه ، ریشه) را نباید مصرف کرد. اگر هنگام استفاده از گل ارغوان حالت تهوع یا استفراغ را تجربه کردید ، از مصرف آن استراحت کنید.

منبع و Wildcrafting

می توانید گل ارغوان خشک شده و شل ، به صورت کپسول یا تنتور خریداری کنید. نوع مکمل انتخابی شما بستگی به این دارد که با چه چیزی راحت هستید. حتماً به دنبال یک محصول ارگانیک باشید که معتبر باشد و حاوی مواد پرکننده نباشد.

اگر تصمیم گرفتید به دنبال گل ارغوان خود باشید ، بدانید که شباهت هایی وجود دارد ، مانند پوکویید ، که سمی است. با راهنما بروید و منطقه خود را بشناسید. (نکته: گیاه ساقه دارای ساقه بنفش سبز تیره است ، بزرگتر چوبی است.) همیشه از جاده ها و مناطقی که می توانید سمپاشی کنید ، مانند ذخایر جنگلی ، اجتناب کنید. مسئولانه برداشت کنید و بیش از 20 درصد گیاه را مصرف نکنید.

چای گل سرخ

از این دستور غذا برای تهیه یک چای ساده گل آویشن استفاده کنید.

به اندازه کافی آب بجوشانید تا فنجان مورد علاقه شما پر شود و 1 قاشق چای خوری چای گل سنبل را در کیسه یا قاشق چای مورد علاقه خود بریزید. بگذارید 10 دقیقه بجوشد و گیاه را حذف کنید. از آن با یک لیمو یا یک قاشق چای خوری عسل محلی خام لذت ببرید.

اینجا کلیک کنید برای ایده های بیشتر در مورد نحوه استفاده از گل ارغوان خود.

گل سنبل ممکن است مورد توجه قرار گیرد ، اما گل ارغوان به همان اندازه مفید و خوشمزه است! آنها را به عنوان یک چای خوشمزه به برنامه مراقبت های بهداشتی خود برای پاییز و زمستان اضافه کنید.

چگونه از گل ارغوان استفاده کردید؟

درباره واکسن گیج شده اید؟

راهنمای واکسیناسیون رایگان و بدون دردسر ما را دریافت کنید. به سوالات خود به جای ترس ، با اطلاعات منطقی و مبتنی بر واقعیت پاسخ دهید.