مشکل فشار خون و نحوه درمان آن را بشناسید


خوانندگان عزیز ،

از بازدید شما و نظرات خوب شما متشکرم. امروز می خواهیم اطلاعاتی در مورد فشار خون بالا یا بیماری فشار خون بالا که امروزه شایع ترین در جهان است به شما ارائه دهیم.

بر اساس آخرین مطالعه سلامت ، مشخص شده است که از هر 4 نفر 1 نفر و از هر 5 نفر 1 نفر در سراسر جهان با مشکل فشار خون بالا و فشار خون بالا روبرو هستند. حدود 1.13 میلیارد نفر در جهان از فشار خون بالا رنج می برند.

بیماری هایی مانند فشار خون بالا فقط به دلیل تغییر شیوه زندگی و عادات روزمره در حال رایج شدن هستند.

ناخودآگاه ، رژیم غذایی ما و عدم ورزش به دلیل مشغله زیاد ، بیشتر اوقات منجر به بیماری هایی مانند فشار خون بالا و فشار خون بالا می شود که منجر به عدم ایمنی و از دست دادن فوری انرژی می شود.

چگونه فشار خون بالا را اندازه گیری می کنید؟

فشار خون دقیقاً توسط اکثر پزشکان با دستگاه اندازه گیری فشار خون ، دستگاه اندازه گیری فشار خون اندازه گیری می شود ، اما تعداد کمی از پزشکان متخصص برای اندازه گیری آن با آزمایش فوری سکته مغزی عصب دست ، متخصص می شوند ، اما برای افرادی که مشکل فشار خون بالا و پایین دارند این روش از نظر تشخیص دقیق مشکل چندان کاربردی نیست.

دستگاه فشار خون – دستگاه های فشار خون دیجیتال

فشار خون بالا یا پایین در حالت بیکاری چقدر است؟

فشار خون طبیعی چقدر است؟

فشار خون با واحد میلی متر جیوه (MMHg) اندازه گیری می شود ، فشار خون سیستولیک بالا و فشار خون پایین دیاستولیک هر دو بر سلامت ما تأثیر تعیین کننده دارند.

فشار خون بالا

فشار خون بالا یا فشار خون سیستولیک ، نشان دهنده فشار جریان خون است که در طول ضربان قلب در دیواره شریان قلب ما ایجاد می شود. ضربان بیشتر است ، فشار بیشتر است.

فشار خون طبیعی زیر 120 میلی متر جیوه است

فشار خون بالا بین 120 تا 129 میلی متر جیوه است

فشار خون بالا یا فشارخون مرحله 1 130 تا 139 میلی متر جیوه است

فشار خون بالا یا فشار خون مرحله 2 140 میلی متر جیوه یا بالاتر است

فشار خون بالا یا بحران فشار خون بالاتر از 149 میلی متر جیوه است

فشار خون پایین

فشار خون پایین تر ، یا فشار خون دیاستولیک این عدد نشان دهنده فشاری است که جریان خون بدن بر دیواره شریانی عضله قلب ایجاد می کند ، زمانی که قلب بین دو بیت استراحت می کند ، به این معنی که ضربان کمتر فشار را کاهش می دهد.

کمترین فشار خون طبیعی و بالا تا 80 میلی متر جیوه است

فشار خون پایین یا مرحله 1 افت فشار خون 80 تا 89 میلی متر جیوه است

سطح 2 پایین ترین فشار خون یا افت فشار خون سطح 2 90 میلی متر جیوه یا بالاتر

فشار خون بحرانی بحرانی یا افت فشار خون بیش از 120 میلی متر جیوه است

همانطور که در بالا مشاهده می کنید ، از 120 میلی متر جیوه در بالا و 80 میلی متر جیوه در پایین ، یک پاسخ طبیعی معمولی است.

دلایل اصلی فشار خون بالا و فشار خون پایین چیست؟

 • سیگار کشیدن به هیچ وجه برای قلب ما مفید نیست ، سیگار کشیدن می تواند عروق ما را تنگ کرده و خون ما را ضخیم کند که می تواند منجر به فشار خون پایین یا بالا شود.
 • وزن اضافی بدن و کلسترول بدن باعث انسداد عروق تنگ و باریک قلب ما می شود و مشکلاتی مانند فشار خون بالا یا فشار خون پایین را ایجاد می کند.
 • عدم انجام تمرینات معمول منجر به انسداد رگ های خونی و عروق می شود که در نهایت جریان خون ما را متعادل نمی کند و مشکلاتی مانند فشار خون بالا یا فشار خون پایین ایجاد می کند.
 • مصرف زیاد الکل همچنین می تواند منجر به فشار خون بالا شود زیرا الکل حاوی کورتیزول و سایر آنزیم های متابولیک الکل دهیدروژناز (ADH) است که بر سیستم متابولیک بدن و عملکرد کبد ما تأثیر می گذارد و چنین مواد شیمیایی بدن را ایجاد می کند که منجر به عدم تعادل در جریان خون مناسب بدن می شود. به
 • خوردن بیش از حد قند و نمک در رژیم غذایی روزانه ما برای بدن مفید نیست زیرا نمک حاوی سدیم است و با مصرف زیاد نمک ، بدن ما آب بیشتری را در خود نگه می دارد تا نمک اضافی را از جریان خون قلب بدن ما خارج کند.
 • استرس زیاد ، افسردگی یا اضطراب نیز می تواند منجر به فشار خون بالا یا فشار خون پایین شود.
 • فشار خون بالا یا فشار خون پایین نیز می تواند در افراد مسن با افزایش سن و کاهش عملکرد قلب به دلیل کمبود انرژی و بیماری های مختلف دوران سالمندی ایجاد شود.
 • انتقال بیماریهای سابقه خانوادگی بر اساس ژنوم بین اعضای خانواده نیز می تواند مشکلات سلامتی مانند فشار خون پایین یا فشار خون بالا را برای فرد به همراه داشته باشد.
 • رژیم غذایی نامنظم ، کمبود خواب کافی ، نوشیدن کمتر آب ، ورزش و فعالیت بدنی معمول نیز می تواند باعث عدم تعادل در وضعیت کاری قلب ما شود و باعث انسداد عروق بیهوده شود که منجر به فشار خون بالا و بیماری های فشار خون پایین می شود. به
 • بیماری هایی مانند اختلال عملکرد کلیه ، مشکلات سیستم تنفسی و بیماری های قلبی نیز می توانند علائم فشار خون بالا و فشار خون پایین را در مراحل اولیه نشان دهند.
 • دوستداران غذاهای تند و غذاهای چرب همچنین می توانند با بیماری هایی مانند فشار خون بالا و فشار خون پایین به دلیل سطح بالای کلسترول در خون خود روبرو شوند که منجر به انسداد بیهوده و اختلال در عملکرد قلب می شود.

چه کسانی بیشتر در معرض خطر و احتمال ابتلا به فشار خون بالا یا مشکلات فشار خون پایین هستند؟

پایش فشار خون
 • زنان باردار به دلیل تغییر وضعیت سلامت می توانند مشکلات فشار خون را تجربه کنند
 • افراد سیگاری زنجیره ای و مشروبات الکلی زیاد 100٪ شانس ابتلا به فشار خون بالا یا فشار خون پایین را دارند
 • افرادی که دارای شیوه زندگی نامتعادل و عدم تغذیه مناسب و ورزش منظم هستند ، می توانند با فشار خون بالا و فشار پایین دچار مشکل شوند
 • افرادی که بیش از حد وزن بدن دارند نیز در خطر ابتلا به مشکل فشار خون بالا هستند که منجر به چربی و کلسترول اضافی در بدن آنها می شود.
 • به طور کلی ، افراد بالای 35 سال بسته به سبک زندگی خود ، بیشتر در معرض ابتلا به فشار خون بالا یا فشار خون پایین هستند.
 • زنانی که بیش از حد از قرص های کنترل بارداری استفاده می کنند در معرض مشکلات فشار خون هستند
 • استرس روحی و جسمی بیشتر شرایط استرس زای کاری نیز می تواند منجر به مشکلات فشار خون برای یک کارمند شود.
 • خواب کم و نوشیدن آب کمتر نیز می تواند منجر به مشکلات مربوط به فشار خون بالا با ضخامت خون و اختلال عملکرد قلب شود.
 • افرادی که دوزهای بالایی از چند دارو مصرف می کنند و مقادیر بیش از حد داروهای بدون نسخه مصرف می کنند نیز می توانند مشکلات جدی مانند فشار خون بالا یا فشار خون پایین را در فرد ایجاد کنند.
 • افرادی که در شیفت شب کار می کنند و دچار اختلالات یا بی نظمی های مربوط به خواب هستند ، احتمال ایجاد فشار خون بالا را دارند.

چگونه می توانیم از فشار خون بالا جلوگیری کنیم؟

 • قطعاً با رژیم غذایی متعادل ، تغذیه مناسب بدن به بیماری هایی مانند فشار خون بالا و فشار خون پایین کمک می کند و از آنها جلوگیری می کند. خوردن غذاهای کمتر چرب ، کم چرب ، کم قند و کم نمک به کاهش سطح کلسترول در بدن و درمان مشکلات فشار خون بالا کمک می کند.
تغذیه سالم
 • شیوه زندگی سالم با ورزش روزانه – تناسب اندام ، شنا ، یوگا یا 1 ساعت بازی در فضای باز – می تواند به کاهش فشار خون بالا و مشکلات فشار پایین کمک کند.
دویدن به درمان مشکلات فشار خون کمک می کند
 • معاینات منظم سلامتی به شناسایی مشکلاتی مانند فشار خون بالا و فشار خون پایین کمک می کند. پزشکان آگاه نیز بر اساس گزارش سالانه پزشکی ، داروهایی برای جلوگیری از بروز فشار خون بالا تجویز می کنند.
بررسی منظم سلامتی – فوراً فشار خون ما را بیابید
 • یافتن زمان برای خانواده و زمان برای اندازه گیری های شخصی نیز می تواند به شما در رهایی از اضطراب و افسردگی ، که اصلی ترین علل فشار خون بالا و فشار خون پایین هستند ، کمک کند. خودباوری کلید مشکلات سلامتی است.
مراقبه
 • ترک سیگار و نوشیدن مقدار زیادی الکل همچنین می تواند مشکلات مربوط به فشار خون فرد را کنترل کند ، اغلب سیگار کشیدن و الکل ، که سیستم تنفسی و متابولیک بدن ما را متعادل نمی کند. همچنین بر عملکرد قلب تأثیر می گذارد ، که علت اصلی جریان خون نامنظم و تشکیل لخته خون است.
سیگار کشیدن می تواند منجر به بیماری قلبی از جمله فشار خون شود
 • کاهش استرس از زندگی روزمره ما همچنین می تواند به درمان مشکلات مربوط به فشار خون بالا و فشار خون پایین کمک کند. به دنبال خوشبختی در سخت ترین مواقع همیشه زندگی واقعی است.
استرس ترکید

هک های ساده برای کمک به کاهش فشار خون به تنهایی.

 • چند دقیقه راه رفتن با پای برهنه روی چمن به تحریک اعصاب پای ما کمک می کند. پیاده روی روزانه بر روی چمن یا پابرهنه به رفع استرس کمک می کند ، استرس جریان خون مناسب را تنظیم می کند و مسائل مربوط به فشار خون بالا و فشار خون پایین را برطرف می کند.
 • آدامس جویدن یک آب نبات ساده است که به رفع استرس کمک می کند. با تمرکز بر روند جویدن هنگام آدامس می توان اضطراب را کاهش داد. این فرآیند ساده از نظر کاهش استرس و کنترل مشکلات مربوط به فشار خون نتایج بسیار خوبی دارد.
 • پیاده روی 30 دقیقه ای عصرانه یا صبحگاهی هر روز نیز به کاهش استرس و مشکلات فشار خون کمک می کند.
 • فعالیت بدنی معمول مانند ورزش یا بازی در فضای باز به شما کمک می کند تا استرس را از بین ببرید ، بیش از حد فکر نکنید و مشکل فشار خون را کاهش دهید.

فشار خون بالا یا فشار خون پایین را می توان با یک شیوه زندگی سالم درمان کرد و به سمت یک شیوه زندگی سالم بسیار پیشرفت کرد.

ممنون که خواندید

Gymbag4u.com