مطالعه روی موش نشان می دهد که بخار می تواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد


نویسنده: دنیس تامپسون
خبرنگار سلامت روز

دوشنبه ، 7 اکتبر 2019 (HealthDay News) – یک مطالعه آزمایشگاهی جدید نشان می دهد که نیکوتین موجود در بخار سیگار الکترونیکی باعث ایجاد سرطان در موش ها می شود.

به گفته محققان ، نسبت موش هایی که پس از یک سال قرار گرفتن در معرض بخار سیگار الکترونیکی حاوی نیکوتین مبتلا به سرطان ریه شدند ، چهار برابر موش هایی بود که فقط هوای فیلتر شده را تنفس می کردند.

نتایج نشان داد موشهای در معرض بخار نیکوتین حتی بیشتر در معرض رشد پیش سرطانی در مثانه خود قرار دارند.

مون شونگ تانگ ، سرپرست تیم پزشکی محیط زیست در دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک در شهر نیویورک ، می گوید: “نتیجه گیری منطقی این است که احتمال ایجاد یک سیگار الکترونیکی باعث سرطان در انسان می شود.”

اما سایر متخصصان پزشکی گفتند برای رسیدن به این نتیجه زود است.

دکتر من می گوید: “من فکر می کنم همه ما می دانیم که سیگارهای الکترونیکی و بخار آنقدرها که همه فکر می کنند ایمن نیستند ، اما من فکر نمی کنم از یک مطالعه روی حیوانات بتوانید چیزهای زیادی تشخیص دهید.” فرد هیرش او مدیر اجرایی مرکز انکولوژی قفسه سینه در موسسه سرطان Tisch در کوه سینا در شهر نیویورک است. “باید داده های بسیار گسترده تری وجود داشته باشد.”

و آزمایشات روی حیوانات همیشه روی انسان ها موفقیت آمیز نیست.

برای انجام این مطالعه ، تانگ و همکارانش 45 موش آزمایشگاهی را چهار ساعت در روز و پنج روز در هفته در مدت 54 هفته در معرض بخارهای حاوی نیکوتین قرار دادند.

گروه دوم 20 موش در معرض بخارات سیگار الکترونیکی بدون نیکوتین قرار گرفتند و گروه سوم 20 موش فقط در معرض هوای آزمایشگاهی فیلتر شده قرار گرفتند.

در نهایت ، حدود 23 درصد از موش هایی که بخار حاوی نیکوتین را استنشاق کردند ، در مقایسه با تنها 6 درصد موش هایی که هوا تصفیه شده را تنفس می کردند ، دچار تومور ریه شدند. هیچ یک از موش هایی که بخار ساده را استنشاق کرده اند تومور ایجاد نکرده اند.

به گفته تانگ ، 58 درصد از موش هایی که بخار حاوی نیکوتین را استنشاق کردند دچار هیپرپلازی مثانه شدند – ضایعاتی در مثانه که اغلب سرطانی می شوند. در مقایسه ، حدود 6 درصد از موش هایی که بخار ساده را استنشاق کردند هیچ کدام از موش هایی را که همانطور که نتایج نشان داد ، این فیلترها هوای فیلتر شده را استنشاق کردند.

گرگوری کانلی ، رئیس انجمن آمریکایی تبخیر (AVA) ، نتایج را مسخره کرد. AVA یک گروه غیرانتفاعی است که از تنظیم معقول محصولات بخار حمایت می کند.

کانلی این مطالعه و نتایج آن را “مضحک” خواند و گفت که موش ها “در معرض مقادیر زیادی آئروسل بخار قرار گرفتند”. وی افزود: “هرکسی که از مطالعات موثق موثری در مورد موش ها برای ترغیب افراد سیگاری به مصرف نیکوتین استفاده کند ، باید شرمنده باشد.”

تانگ گفت ، با این حال ، این و سایر مطالعات در واقع نشان می دهد که نیکوتین می تواند از طریق یک فرآیند شیمیایی به نام نیتروزاسیون در بدن به ماده ای سرطان زا به نام نیتروزامین تبدیل شود.

این به این معنی است که نیکوتین ، که سرطان زا تلقی نمی شود ، “تنها یک قدم تا سرطانزایی فاصله دارد.”

تانگ گفت ، مطالعات آزمایشگاهی قبلی روی سلول های موش و انسان نشان داد که نیکوتین در واقع می تواند در بدن به نیتروزامین تبدیل شود.

این مطالعه این نتایج را بیشتر می کند و نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض بخارهای حاوی نیکوتین خطر سرطان را در موش ها افزایش می دهد.

دکتر. واسیف سیف ، دستیار پزشک ارشد و مدیر پزشکی م Instituteسسه سرطان نورثول در لیک موفقیت ، نیویورک ، گفت که نیتروزامین مشکوک منطقی برای سرطان موجود در این موش ها است.

سیف گفت: “ما می دانیم که همه این نیکوتین و محصولات مشتق شده از نیکوتین سرطان زا هستند. می توانند مانع ترمیم DNA در بافت ها شوند.”

در حالی که این نشان می دهد محصولات سیگار الکترونیکی حاوی نیکوتین به احتمال زیاد باعث سرطان می شوند ، تانگ افزود که شواهد تا یک دهه دیگر نیز وجود نخواهد داشت.

به گفته تانگ ، سیگارهای الکترونیکی به مدت دو دهه در بازار خواهند بود ، یعنی تقریباً زمانی که افراد سیگاری برای ابتلا به سرطان ریه به آن نیاز دارند.

تانگ گفت: “هیئت داوران هنوز در حال تعلیق است.” ما باید 10 سال دیگر بدانیم. “

هیرش موافقت کرد.

هیرش می گوید: “تأثیر کامل بر انسان را تنها پس از مدت زمان طولانی می توان از نظر بالینی ارزیابی کرد.” “ما باید داده های بسیار معنی داری را ببینیم و البته در پایان روز ، این داده های بالینی است که می تواند حقیقت واقعی را به ما بگوید.”

این مطالعه جدید در 7 اکتبر به صورت آنلاین در مجله The University منتشر شد مجموعه مقالات آکادمی ملی علومبه

اخبار پزشکی
کپی رایت © 2019 روز سلامت. همه حقوق محفوظ است.پرسش

میانگین افزایش وزن برای کسانی که سیگار را ترک کرده اند چقدر است؟
پاسخ را ببینید

منابع

منابع: Moon-Shong Tang ، Ph.D. ، استاد پزشکی محیطی ، دانشکده پزشکی NYU ، شهر نیویورک ؛ فرد هیرش ، MD ، Ph.D. ، مدیر اجرایی ، مرکز انکولوژی قفسه سینه ، موسسه سرطان Tisch در Mount Sinai ، شهر نیویورک ؛ گرگوری کانلی ، رئیس انجمن آمریکایی تبخیر ؛ واسیف سیف ، دکتر ، پزشک ارشد و مدیر پزشکی ، موسسه سرطان سلامت نورثول ، لیک موفقیت ، نیویورک ؛ 7 اکتبر 2019 ، مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم، برخط