منظور از “5G UC” در iPhone چیست؟


سیب

اگر از یک آیفون مدرن در شبکه تلفن همراه T-Mobile استفاده می کنید ، به احتمال زیاد نماد “5G UC” را به جای “5G” در نوار وضعیت مشاهده می کنید. در اینجا آنچه در مورد اتصال تلفن همراه شما به شما می گوید وجود دارد.

5G UC مخفف “5G Ultra Capacity” است

این نماد نشان می دهد که شما به نوعی از شبکه 5G متصل هستید و فقط در iPhone هایی که از 5G پشتیبانی می کنند ظاهر می شود. (تا اواخر سال 2021 ، فقط گوشی های آیفون 12 و آیفون 13 از 5G پشتیبانی می کنند.)

این نماد به ویژه هنگامی که به شبکه T-Mobile 5G متصل هستید “Ultra Capacity” نمایش داده می شود. نشانه شروع به ظهور کرد در آیفون در اواسط سپتامبر 2021.

5G Ultra Capacity چیست؟

5G پیچیده تر از آن است که شما فکر می کنید ، و انواع مختلف 5G سرعت متفاوتی را ارائه می دهند.

T-Mobile شبکه 5G خود را به دو نوع 5G تقسیم می کند. “محدوده گسترده 5G” یک نوع 5G است که تقریباً 4G LTE سریع است و بیشتر کشور را پوشش می دهد ، از جمله در بسیاری از مناطق روستایی کمتر توسعه یافته. “5G Ultra Capacity” سریعترین 5G است که سرعت LTE بیش از 4G را نوید می دهد.

برای تمایز بین این دو ، هنگام اتصال به شبکه بهتر و سریعتر 5G T-Mobile ، نماد UC 5G را مشاهده خواهید کرد. هنگامی که به شبکه کندتر TG Mobile 5G متصل می شوید ، فقط یک نماد استاندارد 5G را مشاهده خواهید کرد.

از نظر فنی ، 5G UC نشان می دهد که شما به موج متوسط ​​یا میلیمتری (mmWave) 5G متصل هستید. در T-Mobile ، احتمالاً به شبکه 5G در وسط باند متصل شده اید ، زیرا این بخش عمده شبکه سریعتر 5G T-Mobile است. لوگوی پیش فرض “5G” بدون UC نشان می دهد که از 5G با باند کم استفاده می کنید.

در وب سایت نقشه پوشش T-Mobile می توانید مکان 5C UC T-Mobile را مشاهده کنید. نقشه بین دو نوع 5G تمایز قائل می شود ، با شبکه 5G UC رنگی سرخابی تیره دارد.

در مورد سایر مخابرات تلفن همراه و تلفن های اندرویدی چطور؟

از سپتامبر 2021 ، آرم 5G UC فقط در iPhone هایی که به شبکه T-Mobile متصل هستند ظاهر می شود.

اگر از iPhone 12 یا iPhone 13 (یا iPhone 12 Pro یا iPhone 13 Pro) استفاده می کنید ، اگر از حامل متفاوتی مانند AT&T یا Verizon استفاده می کنید ، آرم 5G UC را مشاهده نخواهید کرد.

اگر از تلفن Android مجهز به 5G در شبکه T-Mobile استفاده می کنید ، لوگوی 5G UC را نیز نخواهید دید. (با این حال ، این ممکن است در آینده تغییر کند.)

“5G +” ، “5G UW” و “5G E” به چه معناست؟

این اولین حروفی نیست که به لوگوی 5G اضافه کرده ایم. هر دو “5G +” و “5G UW” شبیه “5G UC” هستند و 5G سریعتر از شبکه های استاندارد کم باند با بردهای طولانی را نشان می دهند.

نماد وضعیت “5G +” هنگامی ظاهر می شود که iPhone شما به شبکه موج میلی متری AT & T متصل شده باشد.

نماد وضعیت 5G UW نشان می دهد که iPhone شما به شبکه Ultra Wideband 5G Verizon متصل است.

همچنین 5G E وجود دارد ، یک اصطلاح بازاریابی AT&T برای شبکه قدیمی 4G LTE آن است. 5G E 5G واقعی نبود ؛ واقعیت این است. Sprint در سال 2019 از AT&T شکایت کرد و این شرکت را متهم به گمراه کردن مشتریان کرد.

5G UC ، 5G +و 5G UW همه سیگنال های خوب و سریع 5G را نشان می دهند. (این با 5G E متفاوت است ، که بدتر از دیدن نماد 5G بود و اصلا 5G نبود.)

آیا این لوگوها خارج از ایالات متحده ظاهر می شوند؟

وب سایت پشتیبانی رسمی اپل اصطلاحاتی مانند 5G UC ، 5G +و 5G UW را بدون اشاره به حامل های خاص مورد بحث قرار می دهد ، بنابراین ممکن است این لوگوها را در سایر اپراتورهای خارج از ایالات متحده نیز مشاهده کنید. با این حال ، فقط دیدن یک لوگوی 5G به طور همزمان به این معنا نیست که شما لزوماً از 5G کندتر و با باند پایین استفاده می کنید. ممکن است شرکت مخابراتی شما چنین لوگوهایی را نمایش ندهد.