مهمان قطری نمایشگاه کتاب تهران: تعداد بالای ناشران ایرانی، اعجاب‌برانگیز است


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ریاض احمدمحمد صالح، مدیر اتحادیه ناشران و توزیع کنندگان قطری، که کشورش میهمان سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است، با حضور در این رویداد بزرگ فرهنگی گفت.

در اینباره توضیح داد: «حضور ما در این نمایشگاه مهم است، چرا که این حضور پس از توقف دوساله به نشانه ویروس حوادث رخ داده و همچنین این حضور فرصتی برای معرفی ناشران موجود در کشور قطر است. ما در کشور تقریباً 15 ناشر و توزیع کننده کتاب داریم که از این تعداد انتشارات در نمایشگاه کتاب تهران حاضر شده ایم.»

احمدمحمد صالح افزود: «ما به دنبال ناشران ایرانی و قطری برای ترجمه کتاب و تبادل علمی و فرهنگی هستیم. هدف اصلی ما نیز در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران، ایجاد همین راه ارتباطی برای معرفی کتاب‌ها و شناخت کتاب‌های ایرانی است.»

این فعال حوزه نشر قطر، ادامه داد: «در خلال نمایشگاه، به ناشران ایرانی سر زد و نشرهای قطری را معرفی می‌کنیم تا بشویم. کتاب‌های دیگر با انتشار هویت فرهنگ قطری در میانات ایرانی برای ترجمه پیدا می‌کنیم و ناشران ایرانی نیز کتاب‌هایی از قطرات انتشار، با فرهنگ ایرانی را نیز خواهند شناخت.»

مدیر اتحادیه ناشران و توزیع کنندگان قطری درباره حضور ناشران تهران گفت: «تعداد بالای ناشران ایرانی اعجاب‌برانگیز است و از روبروی ناشران بسیار شگفت‌آور است، همچنین می‌تواند در انجام نمایشگاه‌های برگزارکننده نمایشگاه قابل تقدیر باشد.»

او درباره فرهنگ و مردم ایران افزود: «مردم ایران مردمی باشکوه هستند. در حالی که همسایه و برادر هستیم، ارتباطات فرهنگی مشترکی نیز داریم و فرهنگ‌شان برای نه‌تنها فرهنگ غریبه‌ای نیست، بلکه به ما شبیه هم هست. ارتباط، ارتباط و فرهنگ ملت ایران بسیار غنی است و امنیت فوق‌العاده‌ای نسبت به ملت و کشور ایران داریم.»

احمدمحمد صالح در پایان گفت: «وقتی لباس عربی پوشیدیم. از آنجایی که در هتل بودیم تا وقتی که به نمایشگاه آمد، همیشه مردم عادی درحال خوش آمدگویی به ما بودند و این نشان از مهمان نوازی ایرانی‌هاست و مهمان‌نوازی نیز نشان از فرهنگ مثبت هر ملت است.»

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از بیست‌ویکم اردیبهشت آغاز شد و تا سی‌ویکم همین ماه در دو بخش حضوری در مصلای امام خمینی(ره) و مجازی‌سازی در سامانه ketab.ir ادامه خواهد داشت.

۵۷۵۷

The post مهمان قطری نمایشگاه کتاب تهران: تعداد بالای ناشران ایرانی، اعجاب‌برانگیز اولین بار در روز پدیدار شد.

رژیم لاغری سریع