موج دوم واکسن های COVID-19 می تواند نابرابری واکسیناسیون را از بین ببرد


سازمان بهداشت جهانی است اصرار کردن کشورهای ثروتمند برای جلوگیری از تزریق دوزهای تقویت کننده COVID-19 به شهروندان کاملاً واکسینه شده خود ، زیرا میلیاردها نفر در سراسر جهان هنوز یک دوز واحد دریافت نکرده اند. برخی از مشاوران سازمان بهداشت جهانی از واژه ها استفاده نمی کنند ، مانند بروس آیلوارد ، اپیدمیولوژیست کانادایی ، که می گوید جهان باید از نابرابری کنونی در دسترسی به واکسن “عصبانی” شود.

ایلوارد ، در مورد رهبرانی که در قلب تلاش های جهانی توزیع واکسن قرار دارند ، گفت: “احتمالاً 20 نفر در جهان برای حل این مشکل سهامداری حیاتی هستند.” “ما به این 20 نفر نیاز داریم که می گویند:” ما این مشکل را تا پایان ماه سپتامبر حل می کنیم. ما مطمئن می شویم که 10 درصد از کل کشورها واکسینه شده اند. “

با وجود توصیه های WHO ، این سناریو بعید به نظر می رسد زیرا بسیاری از ثروتمندترین کشورهای جهان به طور مداوم اولویت ها را تعیین کرده اند ذخیره واکسن خود را ایجاد کنید با وجود دراماتیک تر بودن تنگناها در بسیاری از کشورهای در حال توسعه به عنوان مثال کانادا دارد تهیه شده بیش از 10 دوز برای هر ساکن. شاید نگران کننده ترین این باشد که کشورها دوست دارند استرالیا و بریتانیای کبیر متعادل هستند غوطه ور کردن در مورد تامین ناچیز دوزهای برنامه بین المللی COVAX ، که در حال حاضر یکی از معدود منابع واکسیناسیون نجات دهنده برای کشورهای کم درآمد و متوسط ​​است. استرالیا تنها در ماه ژوئن به دست آوردن 500000 قوطی از COVAX و 530.000 قوطی از انگلستان. در مقایسه ، کل قاره آفریقا – جایی که کمتر از 2 درصد افراد واکسینه شده اند – تنها است دريافت كردن 245،000 قوطی از این مرکز در ماه ژوئن.

در حالی که کشورهای ثروتمند به انبار کردن واکسن های mRNA گران قیمت ادامه می دهند ، امید چشمگیری برای کسانی که از بی عدالتی واکسن ناامید شده اند وجود دارد: واکسن های نسل دوم کروناویروس در آزمایشات بالینی نتایج امیدوارکننده ای را نشان می دهند که بسیاری از آنها بسیار کارآمد هستند. توزیع آنها ارزان تر و آسان تر است. در سراسر جهان.

نامزد AKS-452 ، که اخیراً توسط Akston Biosciences از ماساچوست تولید شده است وارد شد مطالعات مرحله دوم در مرکز پزشکی دانشگاه Groningen (UMCG) ، یکی از بزرگترین بیمارستانهای هلند ، انجام شده است. مطالعات جدید بر اساس نتایج مثبت است داده های فاز اول، که نشان داد AKS-452 ایمن بوده و به خوبی قابل تحمل است و یک دوز واحد 90 میکروگرم می تواند 100٪ تبدیل به سروکال را انجام دهد و شرکت کنندگان در مطالعه میزان آنتی بادی های بسیار بیشتری را نسبت به بیماران مبتلا به کووید بهبود یافته نشان دادند.

مهمتر از همه ، عوامل متعددی نامزد واکسن Akston را به گزینه ای امیدوارکننده برای کشورهای در حال توسعه تبدیل می کند. از یک سو ، واکسن AKS -452 می تواند برای ماه ها بدون یخچال حمل و ذخیره شود – ثابت شده است که Jab حداقل شش ماه در دمای 25 درجه سانتیگراد و تا یک ماه در 37 درجه سانتیگراد پایدار است. علاوه بر این ، نامزد AKS-452 یک واکسن زیر واحدی پروتئینی است ، نوعی واکسن که با ایمنی چندین دهه مورد استفاده قرار گرفته است و اجازه می دهد تا با استفاده از تکنیک های معمولی و ارزان تولید آنتی بادی ساخته شود ، به طوری که یک خط تولید واحد می تواند بیش از هریک میلیارد دوز می تواند یک سال در تاسیسات تولید موجود تولید کند.

شرکتهای دیگر در حال حاضر روی روشهای جایگزین تزریق واکسن مانند واکسیناسیون دهان و بینی کار می کنند. داروسازی اورامد تنظیم شده است شروع آزمایش با نامزدی که به صورت قرص در دسترس است ، که موانع لجستیکی را برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

مانند اکثر واکسن های کووید ، قرص واکسن اورامد پروتئین سنبله را هدف قرار می دهد که به ویروس اجازه ورود به سلول های انسانی را می دهد. قرص همچنین دو پروتئین دیگر را در سطح سلول ویروس هدف قرار می دهد که به کندی جهش یافته اند. این باید محافظت بهتری در برابر انواع ویروسی ایجاد کند. از آنجا که نیازی به نگهداری قرص در دمای پایین نیست یا یک متخصص آموزش دیده نیاز به تزریق دارد ، اگر مطالعات به خوبی پیش برود ، واکسن جایگزین می تواند یک ابزار م forثر برای کشورهایی باشد که با موانع پذیرش واکسیناسیون مبارزه می کنند.

توسعه واکسن های ایمن و م againstثر در برابر کروناویروس جدید یکی از نقاط روشن همه گیری بود – متأسفانه هنوز همه کشورها باید به طور مساوی در این موفقیت سهیم باشند. با این حال ، واکسن های نسل بعدی آینده می توانند ارزان تر ، حمل و مدیریت آسان تر نسبت به نسخه های قبلی خود داشته باشند و می تواند فاصله زیادی در پوشش جهانی واکسن ها ایجاد کند.

اگر شما علاقه مند به نوشتن برای International Policy Digest هستید ، لطفاً به ما در [email protected] ایمیل بزنید