موضوع: کووید -19: داده های نشان می دهد افراد کاملاً واکسینه شده می توانند به اندازه افراد واکسینه نشده حامل ویروس دلتا باشند.


ویراستار عزیز

کووید 6 ماه پس از ضربه دوگانه Pfizer من را شگفت زده کرد

من این مقاله جالب را در زمانی می خوانم که من و همسرم تصمیم گرفتیم پس از 2 سال از انگلستان برای ملاقات با عزیزانمان به خارج از کشور برویم. از فوریه 2021 که کاملاً دوبار واکسینه شده بودیم ، اعتماد به نفس زیادی در سفر داشتیم و نگرانی ها را در مورد ابتلا به COVID بد کاهش دادیم. ما تمام الزامات سفر را با سه آزمایش PCR منفی تا زمانی که به سرنوشت خود نرسیدیم برآورده کردیم. ما تحت تأثیر پروتکل پیشگیری از COVID توسط هواپیمایی ها قرار گرفتیم. در حقیقت ، یک لباس ، ماسک و سپر صورت به من دادند که دستورالعمل های دقیق نحوه پوشیدن آن را در تمام مدت داشت.

به ندرت با کسی ملاقات کردیم مگر افرادی که ما را در مقصد خود انتخاب کردند. قبل از خروج مجبور شدیم یک آزمایش جریان جانبی در خروجی و یک آزمایش PCR در هنگام ورود انجام دهیم.

با اطمینان کامل ، به محض ورود یک روز کامل را با مادرم گذراندم. با این حال ، همان روز عصر هنگام لرز و تب ترسیدم ، اما با آزمایش جریان جانبی و بعد از آن صبح بعد از آن با PCR ، کووید مثبت تشخیص داده شد.

در زمان نگارش این مقاله ، من روز 5 هستم با علائم و انزوا که همچنان ادامه دارد. امیدوارم واکسیناسیون من را از بستری شدن در امان نگه دارد.

با این حال ، از کار کردن با بیماران مبتلا به کووید و واکسیناسیون زودهنگام در 18 ماه گذشته که من در چنین زمان غیرمعمول شرمنده بودم ، شوکه و ناراحت هستم. این نه تنها من بلکه همکارانم را شگفت زده کرد.

داده های فوق به طور منطقی قوی هستند و روشن می سازد که در حالی که می توانید واکسینه شوید ، هنوز می توانید به ویروس مبتلا شوید ، اگرچه بعید است که منجر به بستری شود.

با این حال ، بسیار خراب کننده خواهد بود اگر دریابیم که ما ممکن است عزیزانمان را که به دیدارشان رفته ایم و خود را محافظت کرده اند ، آلوده کرده باشیم.

همچنین به وضوح نشان می دهد که ویروس هنوز در این نزدیکی است ، اما با واکسیناسیون مضاعف ما بهتر از بیماریهای جدی در امان هستیم و تاکید می کند که باید به دنبال واکسیناسیون باشیم و در صورت لزوم اقدامات حفاظتی را انجام دهیم.