مکان ایرانی محبوب سفره با کافه بروکلین جدید گسترش می یابد


کافه سفره هفته گذشته بدون سر و صدا دربوشویک درهای خود را باز کرد و نکته مهم خود را به گفتگو در مورد اینکه غذاهای مدرن ایرانی چگونه می تواند باشد ، اضافه کرد. این کافه به عنوان یک کافه خواهری برای سفره تأسیس شده در Prospect Heights ، حاصل ذهن نسیم علیخانی و علی صبور است.

علیخانی هنگام افتتاح Sofreh در سال 2018 رستوران های ایرانی را به سطح جدیدی رساند و اخیراً یکی از 10 آشپز مشتاق برای ایجاد منو در مت گالای 2021 بود. او به رسمیت شناخته شده است که غذای خوب ایرانی را برای مردم تدارک ببیند و از سرآشپز خود ، علی صبور ، برای پیشرفت سفره قدردانی می کند. با کافه سفره ، نسیم علی فرمانروایی را واگذار می کند و نقش گسترده تری را به عنوان شریک ، سرمایه گذار و زن صاحب نظر بر عهده می گیرد.

ادامه خواندن: با زنی پشت سفره ، هیجان انگیزترین رستوران ایرانی نیویورک آشنا شوید

یک اتاق کوچک و ساده با منویی به همان اندازه ساده اما با دقت کنار هم. کافه سفره در درجه اول نانوایی و چایخانه است ، اما قهوه و شیرینی نیز ارائه می دهد.

صبور ، سرآشپز ، که 20 سال در رستوران داری فعالیت می کند ، می گوید: “کافه از پخت نان در سفره بیرون آمد ، که باعث شد اشتیاق من به پخت نان دوباره زنده شود.” “من سابقه تهیه فوکا ، سیاباتا و سایر نان های محلی ایتالیایی را داشتم ، اما در سفره کار کردم و به ایران رفتم ، با نسیم وقت گذاشتم … خاطرات دوباره برگشت و من فکر کردم فرهنگ چای و معرفی فارسی چقدر خوب است؟ صبحانه واقعاً آسان است. “

نسیم علیخانی و علی صبور

فلش

نسیم و علی پس از گذراندن ساعت ها با هم در آشپزخانه سفره ، وقت زیادی برای بحث در مورد بازکردن چنین اتاقی برای علی برای رهبری در اختیار داشتند ، اما همه اینها در سفر تابستانی گذشته با هم به ایران اتفاق افتاد. در آنجا بود که آنها از انواع مختلف نان و شیرینی های ایرانی الهام گرفتند و اساسی ترین غذاها و طعم هایی را که با آنها رشد کرده بودند جستجو کردند. با این حال ، برای ناراحتی آنها ، برخی از غذاهایی که به یاد می آورند از نظر طعم و کیفیت بدتر شده اند – مانند پیروشکی های انبوه پر از هات داگ و از همه شوکه کننده تر ، چای خسته کننده و ناامید کننده در هر گوشه.

فرهنگ ایرانی یک فرهنگ چای است که از راه می گذرد ، اما “من احساس می کنم در ایران هستم ، آنها شروع به از دست دادن فرهنگ چای خود کرده اند” ، با ناراحتی از صبور می گوید. “آنها اکنون قهوه و اسپرسوی خوبی دارند ، اما ما به رستوران ها و چای خانه ها رفتیم و چای خواستیم و آنها برای ما چای کیسه ای آوردند! در فرهنگی که بر پایه نوشیدن چای بنا شده است این اتفاق نمی افتد! قلب من شکسته است امیدوارم بتوانیم به چیزی بازگردیم که مردم به آن اهمیت می دهند. برای من ، چای بزرگترین انگیزه برای این پروژه است. “

برای این منظور ، چای در کافه Sofreh واقعاً عالی است – آنها ترکیبی منحصر به فرد از چای سیاه خوب با ترکیبی از پوست دارچین ، گلبرگهای رز وارداتی و غلاف هل را ارائه می دهند. آنها در نهایت قصد معرفی دارند لعنتی چای ها چای های گیاهی هستند که از انواع گیاهان دارویی ، گیاهان دارویی ، گل ها ، ادویه جات و میوه ها تهیه می شوند.

علیخانی افزود: “امیدوارم بتوانم قهوه را از اینجا بردارم و واقعاً روی چای تمرکز کنم.” “اسپرسوهای ما فوق العاده هستند ، اما چیزی در مورد چای وجود دارد که شما را مجبور می کند. در راه نمی توانید چای بخورید. باید بنشینی. شما باید با کسی تماس چشمی داشته باشید و از یک فنجان چای لذت ببرید. “

بله ، قهوه عالی است ، اما واقعاً در کافه سفره چه چیزی ارائه می شود؟ باید می تواند با چای سیاه سنتی ایرانی ترکیب شود. اینها طعم هایی هستند که قرن ها با یکدیگر رقصیده اند و برای تکمیل یکدیگر ساخته شده اند.

نان بربری با فتا ، کره و مربای آلبالو

نان بربری با فتا ، کره و مربای آلبالو

فلش

حالا بیایید به سراغ غذا برویم: نانی که نباید در منو از دست بدهید نان است. نان باربری عالی آنها ، که به مدت 4-5 روز تخمیر سرد می شود ، در سفره مشهور شد و غذای مورد علاقه آنها در اینجا باقی می ماند. برای به دست آوردن تجربه کامل ، فتا بلغاری ، کره ، مربای آلبالو و البته چای را امتحان کنید. نادیده نگیرید ، نان شیر واقعاً الهی است. کاملاً کرکی با کمی شیرینی. من به اندازه کافی خوش شانس بودم که یک نان گرم (خوب ، دو) گرم را مستقیماً از اجاق گاز بخورم و در حالی که به آن فکر می کردم به معنای واقعی کلمه خوابم برد. کائک ، که شاید پدر بزرگ شیرینی کنجد باشد ، نیز عالی است. من شخصاً آن را بسیار کمی شور با مقدار زیادی کره و یک عدد مربای آلبالو ترکیب می کنم.

درباره دسرها: مورد علاقه شخصی من کیک یزدی بود ، تفسیری از کیک مافینی سنتی از شهر یزد – سبک تر ، کرکی تر و روی آن با یخ تهیه شده از زعفران وارداتی ایرانی ، هل و گلبرگ گل رز است. صبور در مورد یخ زدگی خامه ای الهی می گوید: “ما سر و صدا نمی کنیم.” نه قربان ، شما نیستید.

یکی دیگر از دسرهای سرگرم کننده ، نسخه پیراشکی شیرین آنهاست: دونات رز رز – یک دونات بسیار خوب که با پودینگ رز پر شده است. نان موز و خرما دلچسب و خوشمزه است و روی آن کارامل تاهینی قرار دارد. از نظر سنتی ، طعم باقلوا و کوکی های ایرانی هر دو عالی هستند. و بله ، به معنای واقعی کلمه همه موارد ذکر شده باید با چای سیاه ایرانی ترکیب شود.

دونات با پودینگ رز

فلش

با قرار گرفتن در اتاق ، منو به تکامل خود ادامه می دهد و قصد دارند به زودی یکی دیگر از غذاهای اساسی رژیم غذایی ایرانی را معرفی کنند: ماست.

صبور می گوید: “نسیم در حال حاضر زمان زیادی را صرف رفتن به کشور عقب ، بازدید از مزارع و امتحان انواع شیر با محتوای چربی متفاوت می کند.” وی افزود: “ما هر دو وسواس کیفیت را داریم.” ما واقعاً سخت کار می کنیم تا همه کارها را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم. ” آنها قصد دارند یخچال خود را به آرامی با غذاهای اصلی با کیفیت بیشتر و بیشتر پر کنند.

نسیم می گوید: “من حدود 30 سال است که رویای همه اینها را دارم.” وقتی به آمریکا آمدم ، برای هر چیزی که آرزو داشتم چنین خلأ وجود داشت. “

علی افزود: “من فکر می کنم هدف در همه کارهای ما ایجاد فضایی است که ایرانیان بتوانند فرهنگ خود را به اشتراک بگذارند.” “من در جنوب کالیفرنیا بزرگ شدم و هر رستوران ایرانی که رفتم شبیه موزه ای با ستون های بزرگ بود و وقتی برای اولین بار به سفره آمدم و با نسیم آشنا شدم. من فکر کردم ، “خوب این متفاوت است. ‘ ما همیشه قبول داشتیم که این نگاه تازه ای به غذاهای ایرانی است. این یک روش متفاوت برای نشان دادن آن بدون همه منگوله ها است. ما فقط مکانی می خواهیم که غذا در آن متمرکز باشد. هدف اینجا هم همین است. ایرانی ها می توانند به اینجا بیایند ، دوستان خود را بیاورند و بگویند: “این فرهنگ من است. در اینجا قسمتی از فرهنگ من ، بخشی از حافظه من است. ‘ برای من این 99 درصد کاری است که من انجام می دهم. “

در کافه سفره

از بسیاری جهات ، کافه سفره هیچ تفاوتی با سایر کافه ها یا نانوایی های باکیفیتی که در شهر نیویورک می توانید پیدا کنید ندارد و این چیزی است که برای من به عنوان یک ایرانی فوق العاده هیجان انگیز است. ارائه اساسی ترین عناصر سازنده غذای ما به شکلی متفکرانه و پیچیده ، جدا از فتیشیزه شدن ایرانیان (و بسیاری از فرهنگ های دیگر) و اغلب در آغوش گرفتن و اغراق برای ارائه پیشنهادات آنها “عجیب و غریب” و قابل تشخیص ، اما به نوعی کمتر معتبر.

منظور Saboor از “غذا محور” است و به همین دلیل بسیار مهم است. این غذا عمیقاً فارسی است: تعداد کمی از چیزها از رژیم غذایی ایرانی بسیار مهمتر از چای سیاه و نان است. تعداد کمی از طعم ها ایرانی تر از گلاب ، هل و زعفران هستند. سرآشپز علی صبور به عنوان یک مهاجر ایرانی که در آمریکا بزرگ شده است ، درک می کند که نسل جوان ایرانی چقدر مشتاق مکان هایی است که ما را به خودمان باز می گرداند. نمی توانم به شما بگویم چقدر تازه است و مدعی هستم که سفره و اکنون کافه سفره زیارت ضروری ایرانیان و دوستداران فرهنگ ایرانی (و نان عالی) است.

کافه Sofreh در خیابان 252 Varet در بروکلین واقع شده است و اتفاقاً یک رستوران کاملاً متفاوت با سرویس EYVAL درست در مجاورت شما ساخته شده است ، جایی که سرآشپز علی صبور منویی را در مورد آشپز زنده در کنار آتش ارائه می دهد. علی و نسیم منتظر افتتاح EYVAL در اوایل سال 2022 هستند.