مکمل های غذایی برای کاهش وزن: آیا واقعاً کار می کنند؟

میلیون ها نفر در جهان وجود دارند که به معنای واقعی کلمه وسواس از دست دادن وزن اضافی را در اسرع وقت دارند ، زیرا آنها روشهای سنتی کاهش وزن را نادیده می گیرند یا کاملاً فراموش می کنند. کمتر غذا بخورید و بیشتر ورزش کنید

میل شدید به کاهش سریع وزن باعث شده است میلیون ها نفر در سراسر جهان به مکمل ها و کپسول های کاهش وزن روی آورند. این مکمل ها به عنوان بهترین و سریع ترین راه برای رسیدن به اندامی لاغر که مورد نظر شما بوده است ، تبلیغ می شود.

واقعا سوال مهمی که مردم از خود پرسیده اند این است: “آیا این مکمل های غذایی برای کاهش وزن موثر هستند؟” این همان چیزی است که ما در این مقاله بررسی خواهیم کرد: اثربخشی مکمل های غذایی برای کاهش وزن

کپسول ها و مکمل های غذایی محبوب برای کاهش وزن

هزاران کپسول و مکمل کاهش وزن وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید ، اما در این بخش از مقاله محبوب ترین ها لیست شده و نحوه عملکرد آنها به طور خلاصه توضیح داده می شود.

عصاره گارسینیا کامبوجیا: Garcinia Cambogia یک میوه سبز کدو تنبل با پوست حاوی اسید هیدروکسی سیتریک است که به عنوان کپسول رژیم غذایی معرفی می شود. این ماده فعال در میوه ، آنزیم های تولید کننده چربی را مهار می کند و سطح آنزیم دیگری را افزایش می دهد که به ما کمک می کند مصرف غذای خود را کاهش دهیم.

عصاره گارسینیا کامبوجیا می تواند م ،ثر باشد ، هرچند اندک ، و هیچ عارضه جانبی ذکر نشده است.

هیدروکسی کات: یکی دیگر از مکمل های کاهش وزن محبوب ، Hydroxycut به دلیل داشتن کپسول های موثر برای کاهش وزن شهرت دارد ، اگرچه این ادعا به طور گسترده مورد مطالعه قرار نگرفته است. حاوی کافئین و سایر ترکیباتی است که باعث کاهش وزن می شود.

در افراد حساس به کافئین ، عوارض جانبی عصبی ، اضطراب ، تهوع ، اسهال ، لرزش و اغلب تحریک پذیری است.

اورلیستات: این مکمل کاهش وزن که با نام Alli نیز شناخته می شود ، یک کپسول جادویی برای کاهش وزن محسوب می شود. این با جلوگیری از تجزیه چربی ها در سیستم عمل می کند ، که به کاربر کمک می کند کالری کمتری از چربی مصرف کند. ادعاهایی وجود دارد که فشار خون و دیابت را نیز کاهش می دهد.

با این حال ، Orlistat دارای عوارض جانبی ناخوشایندی مانند مدفوع چرب ، حرکات غیر قابل توقف روده ، فرت مکرر و کمبود ویتامین هایی مانند A ، K ، D و E است.

کپسول ها و مکمل های رژیمی برای کاهش وزن چقدر مثر هستند؟

مکمل های کاهش وزن تمایل دارند با افزایش متابولیسم ، این چربی ها را سریعتر بسوزانند ، اشتهای ما را کاهش دهند و کالری کمتری مصرف کنند و مصرف برخی مواد مغذی که باعث افزایش وزن می شوند را کاهش دهند.

اما با همه این ادعاها آیا آنها واقعاً کار می کنند؟

دستیابی به هدف جادویی ندارد ، بهترین و م effectiveثرترین راه برای کاهش وزن ، خوردن غذاهای کم کالری و انجام تمرینات ورزشی بیشتر است.

وقتی این مکمل ها با این تغییرات سبک زندگی ترکیب شوند ، بسیار مثر هستند. به همین دلیل است که اگر واقعاً می خواهید وزن خود را کاهش دهید ، شیوه زندگی منظم اهمیت دارد.

برخی از این مکمل ها در واقع م workثر هستند ، اما اگر شیوه زندگی مناسبی نداشته باشید ، اثرات آن مشاهده نمی شود.

فرض کنید شما از کپسول های کاهش وزن استفاده می کنید که روزانه 50 کالری اضافی می سوزانند ، اما شما 400 کالری اضافی در غذاهای فوری با فعالیت بدنی کمتر مصرف می کنید ، که این امر تأثیر مکمل های کاهش وزن را مهم نمی کند ، هر چقدر هم که قوی باشند.

بنابراین ، هرگز فقط به مکمل های غذایی تکیه نکنید. مهم این است که بر خود مسلط باشیم و به طور منظم ورزش کنیم.