میگرن و چاقی – آیا پیوندی وجود دارد؟

اخیراً در رسانه ها درباره چاقی و میگرن جنجال زیادی به راه افتاده است. AHS (انجمن سردرد آمریکا) بیانیه کوتاهی را در وب سایت خود منتشر کرد که در حال حاضر هیچ ارتباطی وجود ندارد. با این حال ، برخی از مطالعات منتشر شده در دو سال گذشته در مورد چاقی و میگرن باعث ایجاد برخی بحث ها در جامعه عصب شناسی شده است.

مطالعه ای توسط دکتر مارسلو بیگال از سال 2005 دریافت که در حالی که فراوانی میگرن با BMI خاصی (شاخص توده بدنی) ارتباط ندارد ، افزایش BMI منجر به افزایش دفعات میگرن می شود. در حالی که افراد چاق بیشتر از افراد لاغر میگرن نداشتند ، افرادی که وزن خود را افزایش می دادند میزان دفعات افزایش میگرن را داشتند.

مطالعه دیگری توسط دکتر اندرو هرشی از مرکز پزشکی بیمارستان کودکان سین سیناتاتی نشان داد که 91 درصد از کودکان دارای اضافه وزن میگرن دارند.

همه اینها برای شما مبتلا به میگرن چه معنایی دارد؟ خوب ، ممکن است چند مورد در اینجا اتفاق بیفتد. اگر چاق هستید ، کمتر ورزش می کنید. افراد چاق علاوه بر کم تحرکی ، غذای ضعیفی نیز دارند و رژیم غذایی نیز می تواند در این امر نقش داشته باشد. کاهش محرک های رژیم غذایی و افزایش ورزش های هوازی سه بار در هفته نشان داده است که تعداد دفعات میگرن را کاهش می دهد.

میگرن های دارای اضافه وزن 4 برابر بیشتر در معرض افسردگی هستند! تا 85 درصد از افراد مبتلا به درد مزمن مستعد ابتلا به افسردگی یا اضطراب هستند. این منجر به بی تفاوتی و ورزش کمتر می شود که منجر به افزایش وزن می شود. این نیز با میگرن در ارتباط است ، زیرا فیبرهای درد و فیبرهای خلقی در مغز ارتباط نزدیکی دارند. بنابراین ، ورزش نه تنها می تواند وزن را کاهش دهد ، بلکه تعداد دفعات میگرن را نیز کاهش می دهد.

صبر کن! چگونه کار می کند؟ سراتونین! این سایت های گیرنده در مغز در روند میگرن نقش دارند. وقتی ورزش می کنید ، سطح سراتونین خود را افزایش می دهید و نظریه این است که … بیشتر سراتونین ، سردرد کمتر. این همچنین نظریه ای است که چرا برخی SSRI ها (داروهای ضد افسردگی که سطح سراتونین را افزایش می دهند) همچنین از سردرد جلوگیری می کنند.

در مورد چاقی و میگرن بیشتر بخوانید

البته نکته اصلی در اینجا ورزش و کاهش وزن است. در حال حاضر رژیم ها و برنامه های تغذیه ای زیادی در اینترنت وجود دارد ، بنابراین واقعاً هیچ بهانه ای ندارید. ده ها برنامه عالی مانند Weat Watchers ، Jenny Craig و Nutrisystem وجود دارد. علاوه بر این ، شما نمی توانید به اندازه داروهایی که برای درمان میگرن و افسردگی استفاده می شوند مقاوم باشید. برخی از این داروها در واقع می توانند هر دو را درمان کنند! (دو عدد به قیمت یک.)

اطلاعاتی درباره افسردگی و تاثیرات آن بر میگرن

به طور خلاصه ، درمان چاقی و میگرن عوامل زیادی را در بر می گیرد و این ارتباط ممکن است به شیوه زندگی مرتبط باشد.