نروژی ، که در هواپیمای تقریباً خالی نجات یافت ، می گوید مادر افغان از او خواسته است که بچه اش را ببرد


یک نروژی نجات یافته از افغانستان با هواپیمای تقریباً خالی “گریس” ، پس از رها شدن هزاران نفر از مردم محلی ناامید – از جمله مادری که از او خواسته بود نوزادش را با خود ببرد – قلبش را فاش کرد.

کایسا مارخوس ، 30 ساله ، به دیلی میل گفت که چهار روز طول کشید تا از ایست های بازرسی طالبان و جمعیت هزاران نفری خارج از فرودگاه کابل عبور کند تا سرانجام بتواند صبح روز جمعه سوار هواپیمای نظامی شود و در زادگاه خود اسلو فرود آید.

مارکوس که هنگام خروج از هواپیمای تقریباً خالی با “غم تنهایی” روبرو شد ، می گوید: “هزاران نفر تلاش می کنند وارد فرودگاه شوند … بسیاری از مردم فقط به دنبال راهی هستند.”

مارخوس ، همسر فرمانده سابق تفنگداران دریایی سلطنتی بریتانیا ، می گوید: “یک زن سعی کرد بچه خود را به من بدهد و گفت:” لطفاً ، لطفاً فرزندم را ببرید. “

کایسا مارخوس 30 ساله نروژی با یک پرواز تقریباً خالی از کابل افغانستان تخلیه شد.
کایسا مارخوس ، شهروند نروژی ، 30 ساله ، با یک پرواز تقریباً خالی از کابل ، افغانستان تخلیه شد.
VGTV.نه

“اما من نمی توانم ، مهم نیست که چقدر می خواستم کمک کنم. فقط اینطور کار نمی کند.

او گفت: “او باید بخواهد این کار را انجام دهد.”

او به “میل” می گوید: “کودکان گریه کننده ای از والدین خود جدا شده بودند و حداقل سه نوزاد که باید توسط مادران ناامیدشان به سربازان تحویل داده شده بودند.”

مارخوس و همسرش – سرباز سابق بریتانیایی پل “قلم” فارتینگ – در افغانستان در حال اداره پناهگاه حیوانات ولگرد ولزاد بودند که توسط ستارگانی چون ریکی جرویس و دام جودی دنچ حمایت می شدند.

Pen Farthing تصویری از یک هواپیمای تقریباً خالی منتشر کرد که برای تخلیه همسرش ، Kaisa Markhus ، شهروند نروژی ، از کابل ، افغانستان استفاده می شد.
Pen Farthing تصویری از هواپیمای تقریباً خالی که همسرش Kaisa Markhus از کابل ، افغانستان تخلیه کرده بود ، منتشر کرد.
قلم گرم کردن

او سرانجام با یک دوست آمریکایی باردار – که هویتش مشخص نشد – فرار کرد ، در حالی که شوهرش در آنجا ماند و قول داد تا زمانی که به 25 کارمند و خانواده های نزدیک آنها اجازه خروج امن از کشور آشفته داده نشود ، آنجا را ترک نخواهد کرد.

قلم گرم کردن
قلم گرم کردن
فیس بوک

در مدت حضورش در آنجا ، فرتینگ از سیاستمداران انگلیسی برای مداخله در آنچه او می نامد ، مبارزه کرد “فاجعه انسانی”

مارخوس گفت که او و دوستش سه شنبه تقریبا پایمال شدند وقتی هزاران نفر به فرودگاه هجوم بردند و سربازان شلیک هشداردهنده ای به هوا زدند. آنها همچنین مجبور بودند از نیروهای طالبان در بیرون فرار کنند و هر شب در خانه ای امن بمانند و هر روز برای فرار از خانه بازگردند.

هنگامی که او سرانجام در روز پنجشنبه برنده شد ، او را سوار هواپیمای نظامی کردند – و ساعت ها منتظر مسافران بیشتری بود که به دلیل هرج و مرج بیرون هرگز به آنجا نیامدند.

“ما ساعت ها روی آسفالت منتظر ماندیم تا مردم از آن عبور کنند. اما در مقطعی مجبور شدیم پرواز کنیم. “

او هنگام ورود هواپیمای خود به گرجستان در ساعات اولیه صبح ، جایی که با یک پرواز تجاری تجاری به اسلو رفت ، گفت: “من فقط ناراحت شدم زیرا پرواز بسیار خالی بود.”

افغان ها در 20 آگوست 2021 در کنار جاده ای در نزدیکی قسمت نظامی فرودگاه در کابل گرد هم می آیند و امیدوارند از کشور فرار کنند.
افغان ها در 20 آگوست 2021 در کنار جاده ای در نزدیکی قسمت نظامی فرودگاه در کابل تجمع می کنند و امیدوارند از کشور فرار کنند.
خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

او گفت که خانواده ها بیرون از فرودگاه کابل می خوابند ، ظاهراً نمی دانند که خروج آنها بدون مدارک مناسب ممنوع است.

او می گوید: “اوضاع بهتر نمی شود ، بلکه هر چه مردم ناامیدتر می شوند بدتر می شود.”