نستله به دلیل شکایات حساسیت زا تعداد زیادی پیتزا دی جیورنو را به یاد می آورد


نام تجاری پیتزای منجمد که با شعار “تحویل نیست – دی جیورنو است” شناخته می شود ، اکنون در سطح وسیعی در سراسر کشور فراخوان می شود.

نستله هشدار داد که تقریباً 14 تن پیتزای پپرونی DiGiorno Crispy Pan Crust منجمد حاوی پروتئین سویا اعلام نشده ، یک آلرژن شناخته شده است.

سرویس بازرسی و ایمنی مواد غذایی وزارت کشاورزی ایالات متحده (FSIS) روز دوشنبه گفت: “FSIS نگران این است که برخی از محصولات در فریزرهای مصرف کننده باشد.” از مشتریانی که این محصولات را خریداری کرده اند خواسته می شود که آنها را مصرف نکنند. »

این اشتباه اشتباه اولین بار پس از آن ظاهر شد که مشتری به غول میان وعده سوئیسی اطلاع داد که جعبه هایی با برچسب پیتزای پپرونی در واقع حاوی سه پیتزای گوشتی است که حاوی پروتئین سویا با بافت حساسیت زا هستند. گزارش شده است که این محصولات دارای برچسب اشتباه به مکان های خرده فروشی و مراکز توزیع در سراسر کشور ارسال شده است.

یکی از مشتریان نگران به نستله اطلاع داده بود که جعبه هایی با برچسب پیتزای پپرونی در واقع حاوی سه پیتزای گوشتی است که حاوی پروتئین سویا با بافت حساسیت زا هستند.
USDA

FSIS گزارش می دهد که محصولات پیتزا مورد بحث در 30 ژوئن 2021 با تاریخ انقضا مارس 2022 ساخته شده است. آنها با علامت آزمون USDA ، که شامل شماره شرکت “EST” است ، شناسایی می شوند. 1682A ، “کد Nation Pizza Products Limited – زیرمجموعه Nestle USA.

در صورت یافتن هر یک از کیک های دارای برچسب اشتباه ، از مشتریان خواسته می شود که آن کالا را دور بریزند یا آن را به محل خرید بازگردانند.

خوشبختانه ، دیده بان هیچ گزارشی از واکنش های آلرژیک پس از خوردن یک پیتزای خراب تایید نکرده است.

س Questالات مربوط به فراخوان پاستا باید به Bonita Cleveland ، مدیر خدمات مصرف کننده در Nestle USA به شماره 800-681-1676 یا [email protected] ارسال شود.

برچسب های نادرست با علامت گواهینامه USDA ، که دارای شماره شرکت
برچسب های نادرست با علامت گواهینامه USDA ، که دارای شماره شرکت “EST” است ، مشخص شده اند. 1682A ، “کد Nation Pizza Products Limited – زیرمجموعه Nestle.
USDA