نماینده مجلس مک کال ، طالبان 6 پرواز آمریکا را در افغانستان به عنوان “گروگان” نگه داشته است


مایکل مک کال نماینده پارلمان انگلیس در مصاحبه ای روز یکشنبه مدعی شد که طالبان 6 هواپیما با آمریکایی ها و پناهندگان افغان به عنوان “گروگان” در یک فرودگاه در افغانستان نگه داشته اند.

مک کائول ، جمهوری خواه ارشد در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان ، روز یکشنبه در فاکس نیوز گفت که پروازها توسط وزارت خارجه برای خروج ترخیص شده است اما “طالبان اجازه نمی دهد آنها فرودگاه را ترک کنند.”

نماینده کنگره تگزاس می گوید: “در حقیقت ، ما شش هواپیما در فرودگاه مزارشریف داریم ، شش هواپیما ، با شهروندان آمریکایی که من صحبت می کنم ، همچنین با این مترجمان ، و طالبان آنها را به دلیل ادعاهای خود گروگان گرفته اند.” والاس

والاس قبل از اجازه پروازها از مک کول در مورد خواسته های طالبان سوال کرد.

“خوب ، آنها هواپیماها را برای حرکت ترخیص نمی کنند. آنها طی چند روز گذشته در فرودگاه نشسته اند ، این هواپیماها هستند و اجازه خروج ندارند. “

وی گفت: “ما دلیل این را می دانیم که طالبان در مقابل چیزی می خواهند. این واقعا کریس تبدیل به یک گروگان می شود که در آن آنها اجازه نمی دهند شهروندان آمریکایی از آنجا خارج شوند تا زمانی که از ایالات متحده به رسمیت شناخته نشوند. “

به گفته مقامات آمریکایی ، وزارت امور خارجه پروازها را ترخیص کرده است ، اما طالبان اکنون اجازه پرواز به آنها را نداده اند.
به گفته مقامات آمریکایی ، وزارت امور خارجه پروازها را ترخیص کرده است ، اما طالبان اکنون از اجازه پرواز به آنها خودداری می کنند.
کاوه بشارت / شین هوا از طریق ZUMA Press

مک کائول گفت “صدها شهروند آمریکایی” همچنان منتظر تخلیه از افغانستان هستند زیرا ایالات متحده خروج نظامی خود را در 31 آگوست به پایان رساند و به جنگ 20 ساله پایان داد.

به گفته دولت بایدن ، هنوز بین 100 تا 200 آمریکایی در افغانستان هستند.

مک کائول گفت: “صفر” آمریکایی ها از زمان خروج نیروهای آمریکایی از کشور خارج شده اند.

مایکل مک کال نماینده پارلمان می گوید طالبان شش هواپیما حامل مهاجران آمریکایی و افغان در دست دارند "گروگان" در یک فرودگاه در افغانستان
مایکل مک کال نماینده پارلمان می گوید طالبان شش هواپیما را در اختیار دارند که آمریکایی ها و پناهجویان افغان را در یک فرودگاه در افغانستان گروگان گرفته اند.
HOSHANG HASHIMI / AFP از طریق گتی ایماژ

“در اتاق مخفی به من پاسخ داده شد ، اما صدها نفر از آنها وجود دارد. ما صدها شهروند آمریکایی داریم که خطوط دشمن خود را در افغانستان پشت سر گذاشته اند. وی همچنین با اشاره به فرودگاه بین المللی حامد کرزی در کابل گفت: “مترجمانی که با نیروهای ویژه ما کار می کردند متأسفانه عقب ماندند و از دروازه های فرودگاه در HKI به آنها اجازه ورود داده نشد.”

“و این وعده ای بود که رئیس جمهور داد. من در تمام مدت می گویم که دست این رئیس جمهور خون است. و این هفته ، این هفته گذشته ، 13 سرباز و سرباز با تابوت هایی با پرچم به خانه آمدند در دوور[Air Force Base]”گفت مک کول.

“این مشکل بدتر می شود ، نه بهتر ، و این است – ما آن را پشت سر گذاشته ایم. این اعتقاد اساسی ارتش است. “

سیزده سرباز آمریکایی – 11 تفنگدار دریایی ، یک تفنگدار دریایی و یک سرباز ارتش – ماه گذشته در حمله انتحاری تروریست داعش -ک در خارج از دروازه فرودگاه کابل کشته شدند.

بایدن به دلیل چک کردن ساعت خود در حالی که تابوتهای پرچم پرسنل نظامی در پایگاه هوایی تخلیه شده بود مورد انتقاد قرار گرفت.