هزینه غم انگیز دروغ های بایدن در افغانستان: گودوین


بایدن دروغ گفت ، آنها مردند.

این دیگر فقط هزینه نیست. اکنون این یک واقعیت است زیرا شهادت روز سه شنبه مجلس سنا تخیلات مزخرف رئیس جمهور بایدن در مورد افغانستان را خرد کرد و تأیید کرد که او به تنهایی تصمیمات سرنوشت سازی را که باعث عقب نشینی آشفته و مرگبار شده است ، گرفته است.

ما اکنون به یقین می دانیم که در همه این مدت به چه مواردی مشکوک بوده ایم – که رئیس جمهور توصیه های دستیاران ارشد نظامی خود را برای کاهش سطح نیروها در حالی که طالبان را تحت کنترل دارد رد کرد. او همچنین به دروغ برای عموم ادعا کرد که القاعده دیگر در افغانستان نیست و خروج را یک موفقیت بزرگ دانست.

با بی میلی اما واضح ، فرماندهان وی خواستار مخالفت شدند. یکی پس از دیگری ، وزیر دفاع لوید آستین ، رئیس ستاد مشترک ژنرال مارک میلی و ژنرال کنت مک کنزی ، فرمانده فرماندهی مرکزی ایالات متحده گفتند که آنها به رئیس جمهور توصیه کردند که 2500 سرباز را در کابل نگه دارد یا از این پیشنهاد حمایت کند.

هر سه نفر همچنین گفتند که القاعده در افغانستان می ماند و همانطور که میلی گفت هنوز با ما در جنگ است. و هیچ کس جرات نمی کند که مدرک را موفقیت آمیز بنامد.

میلی گفت: “جنگ باخته است.” در کابل ، دشمن کنترل را در دست دارد ».

لحن استماع کمیته نیروهای مسلح سنا آزمایش بمب را رد کرد. هیچ نمایشنامه سیاسی وجود نداشت و برای تغییر استقبال ، دموکراتها و جمهوریخواهان سوالات مشابهی را دنبال کردند ، در نتیجه پاسخهای ویرانگر عمدتا به صورت کوتاه و واقعی ارائه شد.

ژنرال مارک میلی ، رئیس ستاد مشترک ارتش
ژنرال مارک میلی ، رئیس ستاد مشترک ارتش ، کاملاً اذعان کرد که “دشمن کنترل کابل را در دست دارد”.
گتی ایماژ

اگرچه نمایندگان پارلمان اینجا و آنجا تلاش کردند تا دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین را به دلیل توافق اولیه خود با طالبان سرزنش کنند ، اما هیچ تلاش جدی برای فاش کردن اشتباهات بایدن صورت نگرفته است.

ظاهراً تلاش های رئیس جمهور برای فریب عموم مردم بخشی از رویدادهایی بود که ارتش بسیار ستایش شده ما را در موقعیت ضعیف و آسیب پذیر محافظت از تخلیه جمعی از فرودگاه غیرنظامی در شهر تحت اشغال طالبان قرار داد.

مانند بیشتر دروغ های سیاسی ، حقیقت همیشه آنها را پوچ به نظر می رساند ، و در اینجا نیز چنین است. رئیس جمهور در 19 آگوست ، همزمان با وقوع فاجعه در فرودگاه کابل ، به ABC News اصرار داشت که هیچ مشاور نظامی به او نگفته است که برای ادامه بن بست استراتژیک ، تعداد محدودی سرباز در اختیار داشته باشد.

همانطور که جورج استفانوپولوس به بایدن گفت: “اما مشاوران ارشد نظامی شما در مورد عقب نشینی در این جدول زمانی هشدار دادند. آنها می خواستند شما حدود 2500 سرباز نگه دارید. ” تقسیم شد. واقعیت نداشت. این درست نبود. “

استفانوپولوس شک داشت و مجدداً مطابق متن ABC تلاش کرد. “بنابراین هیچ کس به شما نگفت – مشاوران نظامی شما به شما نگفتند ،” نه ، ما فقط باید 2500 سرباز نگه داریم. چندین سال است که وضعیت پایداری وجود دارد. ما میتونیم این کارو انجام بدیم. آیا می توانیم این کار را ادامه دهیم؟ ‘ ”

وزیر دفاع لوید آستین در جلسه استماع کمیته نیروهای مسلح سنا در مورد اتمام عملیات نظامی در افغانستان در واشنگتن دی سی 28 سپتامبر 2021 صحبت می کند.
وزیر دفاع لوید آستین در جلسه استماع کمیته نیروهای مسلح سنا در مورد اتمام عملیات نظامی در افغانستان در واشنگتن دی سی 28 سپتامبر 2021 صحبت می کند.
گتی ایماژ

بایدن امتناع خود را تکرار کرد ، اما هشدار داد: “نه. هیچ کس به من نگفت که می توانم به خاطر بیاورم. “

خوب ، او پشت توانایی های روحی رو به زوال خود پنهان شده است. رئیس جمهور یا احمق است یا احمق. چقدر آرامش بخش.

یکی از پیامدهای فوری تصمیم سرنوشت ساز او مبنی بر خروج کامل تا 31 آگوست ، مرگ 13 سرباز در بمب گذاری انتحاری در فرودگاه بود. اگر ایالات متحده پایگاه نیروی هوایی بگرام را حفظ می کرد ، مطمئناً می توانست منطقه را بهتر تامین کند و بیشتر آمریکایی ها و افغان های وعده داده شده را تخلیه کند.

اما وقتی او بگرام را رها کرد ، سفارت را رها کرد و به فرودگاه کابل رفت ، مجبور شد برای محافظت از محیط روی طالبان حساب کند. نتیجه حمله انتحاری و این واقعیت بود که دهها ، اگر صدها نفر از شهروندان آمریکایی پشت سر گذاشته شوند.

ژنرال فرمانده مرکزی آمریکا کنت مک کنزی در جلسه استماع کمیته نیروهای مسلح سنا در 28 سپتامبر 2021 شهادت می دهد.
ژنرال فرمانده مرکزی آمریکا کنت مک کنزی در جلسه استماع کمیته نیروهای مسلح سنا در 28 سپتامبر 2021 شهادت می دهد.
CQ-Roll Call، Inc از طریق Getty Imag

علاوه بر این ، گزارش های مکرر وجود دارد که برخی از افغان هایی که در جنگ 20 ساله ما کمک کردند اعدام می شوند ، برخی از آنها پس از شکنجه.

این پایان وحشیانه و روحیه آور جنگی است که 11 سپتامبر آغاز شد. مرگبارترین حمله تمام دوران به سرزمین ما در حال حاضر شامل جنگی است که ما تصمیم گرفته ایم در برابر افرادی که 11 سپتامبر را با در اختیار گرفتن اسامه بن لادن ممکن کردند ، ببازیم.

این الگو در تاریخ آمریکا سابقه ندارد.

پیامدهای فوری آشکارا ویرانگر است و واقعیت درازمدت این است که احتمال وقوع یک جنگ دیگر بیشتر از صلح پایدار است. گذشته از تلاشهای مستمر القاعده برای ضرب و شتم ما ، واگذاری کنترل افغانستان به طالبان آن چیزی را که یک تحلیلگر یک دولت بزرگ تروریستی در منطقه ای که ایران ، پاکستان و افغانستان مرز مشترک دارند ، تکمیل می کند.

تسلیم شدن غیر ضروری بایدن باعث خشم و وحشت آن متحدینی شد که بر امنیت ما حساب می کنند و باعث تشویق دشمنان ما شد که شواهدی مبنی بر اینکه آمریکا در حال عقب نشینی است را تشویق کردند.

سرتیپ نیروی دریایی. نیکول ال گی (سمت چپ) از عملیات تخلیه در کابل ، افغانستان قبل از مرگ غم انگیز وی در 26 اوت 2021 پشتیبانی می کند.
سرتیپ نیروی دریایی. نیکول ال گی (سمت چپ) از عملیات تخلیه در کابل ، افغانستان قبل از مرگ غم انگیز وی در 26 اوت 2021 پشتیبانی می کند.
نیروی دریایی ایالات متحده / نیروی اعزامی دریایی ایالات متحده از طریق AP

طالبان برندگان بزرگی هستند که دوباره کنترل افغانستان را در دست گرفتند و ادعا کردند که قدرتمندترین ارتش جهان را شکست داده و آنها را در بین جهادگران سراسر جهان قهرمان کرده است.

اگر کاخ سفید اینها را بفهمد ، آنها آن را مخفی نگه می دارند. جن ساکی ، سخنگوی مطبوعاتی در مورد این اظهارات روز سه شنبه مورد بازجویی قرار گرفت و در ابتدا به ادعای بایدن مبنی بر اینکه “مشاوره مشاوران نظامی” مختلط “است ، متوسل شد.

اما او همچنان صحبت می کرد و شاید به طور تصادفی به توضیح واضح تری دست یافت. اگر بایدن توصیه هایی را برای ماندن نیروهای خود در آنجا دنبال می کرد ، وی تأکید می کرد که ایالات متحده بعداً “مجبور بود تعداد سربازان خود را افزایش دهد ، اگر با طالبان در جنگ باشد ، ما تلفات بیشتری از آمریکا خواهیم داشت”.

این نسخه آنها از مفاهیمی است که نشان می دهد داشتن نیروهای کوچک از نیروهای ویژه و متخصصان اطلاعاتی ایالات متحده را به یک درگیری زمینی بزرگتر باز می گرداند.

تیم حمل یک پرونده انتقال حاوی بقایای سرباز نیروی دریایی نیکول ال جی را در پایگاه هوایی دوور در 29 آگوست 2021 منتقل می کند.
تیم حمل یک پرونده انتقال حاوی بقایای سرباز نیروی دریایی نیکول ال جی را در پایگاه هوایی دوور در 29 آگوست 2021 منتقل می کند.
AP

اما این سناریو بیش از آنکه یک امر اجتناب ناپذیر باشد ، یک داستان سرپوشیده است. بر اساس این ایده است که 31 آگوست مهلت تعیین شده برای خروج بود ، اما این مهلت توسط خود بایدن تعیین شد.

زمان توافق نامه ترامپ از 1 مه به خوبی گذشته بود ، بنابراین ، همانطور که سناتور میت رامنی اشاره کرد ، بایدن خود را در مهلتی که تعیین کرده بود گرفتار کرد.

بدتر از آن ، بایدن در ابتدا می خواست خروج تا 11 سپتامبر به پایان برسد به این امید که منجر به جشن پایان جنگ شود.

در عوض ، او با انتخاب تسلیم و تضمین شکست ، چشم انداز خطرناک تری را برای آمریکا و متحدانش ایجاد کرد. همه دروغ های دنیا نمی توانند فاجعه آن را بپوشانند.