هومیوپاتی و نقرس

این مقاله وضعیت نقرس را پوشش می دهد. نقرس با لیستی از علائم و نشانه ها و سابقه علت آن مشخص می شود. سپس توصیه هایی برای شیوه زندگی برای کمک به مقابله با اثرات نقرس ارائه می شود. در نهایت ، داروهای هومیوپاتی با علائم مناسب پیشنهاد می شود که می تواند به افراد مبتلا به نقرس کمک کند.

نقرس نوعی التهاب مفاصل است که در آن رسوبات اسید اوریک ندول های سختی در بافت ایجاد می کند. این نتیجه تولید بیش از حد اسید اوریک در خون یا کاهش دفع اسید اوریک در هنگام ادرار است. شایع ترین محل نقرس اولین استخوان متاتارس انگشت شست پا است ، اما می تواند مفاصل پا ، مچ پا و زانو را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

نقرس می تواند حاد (بر یک مفصل تأثیر بگذارد) یا مزمن (دوره های طولانی مدت و مکرر درد و التهاب که می تواند بیش از یک مفصل را تحت تاثیر قرار دهد) باشد. این حالت در مردان بیشتر از زنان شایع است و عموماً پس از 30 سالگی رخ می دهد. در زنان ، نقرس بعد از یائسگی شایع تر است. در کودکان غیر معمول است.

اعتقاد بر این است که نقرس در اثر ناهنجاری ارثی در متابولیسم مناسب غذاهای حاوی پورین ایجاد می شود. پورین ها در گوشت و محصولات گوشتی خاصی مانند آنچوی ، ساردین ، ​​جگر ، کلیه گاو ، عصاره گوشت ، شاه ماهی ، ماهی خال مخالی ، ماهی قزل آلا ، گوشت شکار و سس های تهیه شده از آنها یافت می شوند. افزایش وزن بیش از حد نیز می تواند به مستعد شدن نقرس کمک کند.

از آنجا که نقرس نقصی در متابولیسم اسید اوریک دارد ، نظارت دقیق بر عادات غذایی از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور کلی توصیه می شود از خوردن غذاهای پرچرب (سس سالاد ، بستنی و غذاهای سرخ کرده) ، رژیم گیاهخواری ، پرهیز از الکل ، نوشیدن آب فراوان (حداقل 8 فنجان در روز) و عادات زندگی سالم خودداری کنید. تغذیه برای کاهش وزن مطلوب (بیش از 2 پوند کاهش وزن در هفته).

علائم و نشانه های نقرس عبارتند از:

  • درد طاقت فرسا (فشار ، ضربان قلب و غیره) در مفاصل انگشت شست پا ، زانو ، پا و / یا مچ پا.
  • مفصل آسیب دیده احساس گرما می کند و قرمز به نظر می رسد.
  • درد به تدریج افزایش می یابد ، پس از چند ساعت به اوج خود می رسد و سپس به تدریج کاهش می یابد.
  • درد می تواند با تب کم ، لرز ، سردرد و / یا حالت تهوع همراه باشد.
  • معمولاً با اختلال عملکرد کلیه یا سنگ کلیه (سنگ کلیه) رخ می دهد.

هومیوپاتی می تواند یک راه حل طولانی مدت برای افراد مبتلا به نقرس باشد. درمان هومیوپاتی به طور جداگانه با توجه به علائم علائم هر فرد طراحی می شود. به طور کلی ، یک هومیوپات به سلامت به عنوان یک وضعیت کل فرد نگاه می کند و نه به عنوان علائم جداگانه قسمت های خاصی از بدن. با این حال ، یک هومیوپات سعی می کند علائم جسمی شما و همچنین تمایلات و شخصیت ذهنی / عاطفی شما را بفهمد. پس از چنین تجزیه و تحلیل ، یک داروی هومیوپاتی انتخاب می شود که سعی می کند واکنش شفا بخشی ذاتی بدن شما را آغاز کند. این پاسخ درمانی در تمام سطوح وجود شما به طور همزمان کار می کند: از نظر ذهنی ، احساسی و جسمی. به این ترتیب می توان با درمان هومیوپاتی به افراد مبتلا به نقرس کمک کرد.

در زیر لیستی مختصر از داروهای هومیوپاتی و علائم آنها برای افراد مبتلا به نقرس آورده شده است.

بنزوئیک اسید: برای آرتروز ، نقرس و بدشکلی مفصل بسیار مفید است. هنگام تسلیم رسوب در ادرار ، فرد احساس آرامش می کند. بیشتر زانو ، مچ پا ، انگشتان پا و دست ها را درگیر می کند. ترک خوردگی مفاصل هنگام حرکت.

کلشیک: این یکی از مهمترین داروهای هومیوپاتی برای افراد مبتلا به نقرس است. مفصل داغ ، قرمز ، متورم و به لمس یا حرکت بسیار حساس می شود. شبها با کوچکترین حرکت و در هوای سرد و مرطوب بدتر است.

لدوم: دردی که باعث بهبود سرما می شود (خیساندن ، کمپرس ، آب و هوا و غیره). در نقرس حاد زانو یا مچ پا مفید است. بدتر در شب در رختخواب و از گرما. درد صعودی (ابتدا انگشتان پا ، سپس زانو ، سپس باسن و دست ها را درگیر می کند).

بربریس: درد نقرس هنگام ایستادن ، انگار میخ در توپ پا وجود داشته باشد. نقرس که در زانو ایجاد می شود ، به ویژه در قسمت چپ. دردی که هنگام بلند شدن از صندلی ایجاد می شود.

سوزاننده: نقرس با تغییر شکل انگشتان پا. کلسیفیکاسیون و سایش پیشرفته مفاصل.

اینها تنها تعدادی از بسیاری از داروهای هومیوپاتی هستند که می توانند به افراد مبتلا به نقرس کمک کنند. لطفاً توجه داشته باشید که این لیست جامع نیست. برای بهترین نتایج ، لطفاً با یک هومیوپات واجد شرایط تماس بگیرید.

در این مقاله من تعریف نقرس را بیان کرده ام. علائم ، علائم و علت آن توصیه هایی برای یک شیوه زندگی سالم به رژیم غذایی اضافه شده است. در نهایت ، داروهای هومیوپاتی با علائم مناسب برای مبتلایان به نقرس ارائه شد.

ممنون از وقتی که برای مطالعه گذاشتید!

مخلص – بی ریا – صمیمانه،

نوئل پترسون

سلب مسئولیت: این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای درمان ، پیشگیری یا درمان هر بیماری مورد استفاده قرار نمی گیرد. اگر در مورد سلامتی خود س questionsالی دارید ، لطفاً با پزشک تماس بگیرید.