واقعیت را حفظ کنید: استفاده از روابط عمومی برای مقابله با اطلاعات غلط و اطلاعات نادرست


اخبار و رسانه های اجتماعی می توانند آسان باشند انتخاب کرد به قصد مخرب از سرقت پول شما گرفته تا آسیب به شهرت یک شرکت تا منافع سیاسی. در حالی که اینترنت عملکردهای مثبت زیادی دارد ، می تواند به عنوان کودی برای دروغ ها نیز عمل کند.

ماه گذشته ، عکس های یک بچه خفاش آلبینو شایان ستایش شد. طولی نکشید که هنرمند نمدی روسی آنا یاسترژمبوسکیا اینستاگرام را پرتاب کرد و رکورد را در برابر کلاهبرداران که تصاویر او را به سرقت بردند ، ثبت کرد. او می گوید: “اکنون آنها خفاش سفید را” می فروشند “. لطفاً مراقب باشید. “او نوشت. کلاهبرداران برخی را فریب دادند که اسباب بازی پشمی واقع بینانه یک حیوان در خطر انقراض است و دیگران را فریب دادند که اسباب بازی برای فروش است خودشان وب سایتی که به خریداران هیچ چیزی را به خاطر پولشان پس نمی دهد. بازدید از بخش Fauxtography در Snopes.com به شما نشان می دهد که این سناریو چقدر رایج است.

ما با اطلاعات غلط و اطلاعات غلط صحبت کردیم جیم اولری، صندلی تمرین جهانی ، خدمات شرکتی و خدمات مشاوره ای در Edelman ؛ لیزا سیدنبرگ، معاون رسانه ای رئیس جمهور در Greentarget ؛ و مایکل استوز، معاون اجرایی رئیس جمهور و مدیر عامل روابط عمومی و ارتباطات بحران در BCW.

آنها پنج راهکار برای مقابله با علف های هرز که به سرعت در حال گسترش اطلاعات غلط است ارائه کردند:

  1. انگیزه را درک کنید. در حالی که آنها می توانند تأثیر یکسانی بر شهرت داشته باشند ، اطلاعات نادرست و اطلاعات غلط با قصد متمایز می شوند. سهامدار اطلاعات غلط دروغ را درست می داند. انتقال اطلاعات غلط باعث می شود آنها عمداً یک دروغ را پخش کنند. به احتمال زیاد یک کمپین ارتباطی برای مقابله با اطلاعات غلط کافی است ، در حالی که اطلاعات غلط کافی است رویکرد گسترده تربه استوز هشدار می دهد.
  2. بدانید چگونه اطلاعات غلط منتشر می شود. تعیین علت اصلی انتشار دروغ ، کلید مبارزه است. اولری توضیح می دهد: “اطلاعات غلط پنج برابر سریعتر از اطلاعات واقعی در اینترنت حرکت می کند.“اطلاعات ساده و ظاهراً معتبر که نظر عمومی را تأیید می کند یا کاملاً جدید است می تواند اطلاعات غلط م effectiveثر را نشان دهد.
  3. گوش دادن را شروع کنید. O’Leary می گوید: اطلاعات غلط معمولاً “در لبه اینترنت یا در وب تاریک” ایجاد می شود. او نظارت بر این حوزه از اینترنت و در برخی موارد مداخله را توصیه می کند. وب تاریک را به خدمات نظارتی خود اضافه کنید. با استفاده از خزنده های وب تاریک یا سرویس های نظارت بر اخبار جعلی که صدها وب سایت را ردیابی می کنند و هنگامی که به نظر می رسد اطلاعات غلط به جریان اصلی نشت می کند ، وب سایت های مخرب را زیر نظر داشته باشید.
  4. روایت خود را تغییر دهید آماده باشید. واقعاً بفهمید چه کسی شرکت را هدف قرار می دهد ، چرا و چگونه موقعیت خود را برای برنامه ریزی پاسخ شما از قبل تعیین کرده است. در صورت لزوم ، قبل از تبدیل شدن به یک کوه ، ارتباط خود را برای آدرس دهی به خانه تغییر دهید. “[Brands] شما باید استراتژی و پیام رسانی ، پاسخ ها و اقدامات امنیتی را در اختیار داشته باشید تا در صورت حمله آماده شوند. ” از بخشهایی از برنامه ارتباطات بحرانی خود به عنوان نقطه شروع برای رسیدگی به اطلاعات غلط استفاده کنید.
  5. از شبکه پشتیبانی خود استفاده کنید. در حالی که مشاغل باید از خود دفاع کنند ، توصیه ها و نظرات شخص ثالث معتبر می تواند ارزشمند باشد. اما شما باید همین حالا روابط خود را شروع کنید. “پیدا کردن دوستان قبل از نیاز به آنها” حداکثر ارتباط بحران است. استیوز می گوید: “هیچ کس شهرت و اعتبار خود را برای شرکتی در شرایطی که با آن ناآشنا است به خطر نمی اندازد.”

اطلاعات غلط همیشه وجود داشته است ، اما ابزارهای آنلاین آنلاین و رفتارهای انسانی امروز زمینه مناسبی را برای غلبه سریع داستانهای غیرواقعی فراهم می کند. با این حال ، با ابزارهای فعال و واکنش پذیر مناسب ، متخصصان روابط عمومی می توانند از شخصیت یک شرکت دفاع کنند.

بیشتر بدانید

کاغذ سفید ما را بارگیری کنید ، دفاع از حقیقت: چگونه طرفداران روابط عمومی با اطلاعات غلط مبارزه می کنند
و اطلاعات غلطبه


جدیدترین نکات PR ، IR ، بازاریابی و رسانه را در وبلاگ Business Wire دریافت کنید. امروز مشترک شوید!