واکنش اتحادیه اروپا به موج اول همه گیری کووید -19 چقدر خوب بوده است؟ کارشناسان در حال حاضر قضاوت خود را انجام می دهند


خبر – یک مطالعه جدید در Frontiers in Public Health مروری بر نظرات متخصصان در مورد موفقیت ها و کاستی های واکنش اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) به COVID -19 ارائه می دهد. هدف: درس گرفتن برای همه گیری های آینده.

در سال 2004 اتحادیه اروپا مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری (ECDC) را با هدف دقیق هماهنگی نظارت و راهنمایی بیماریهای فرامرزی ایجاد کرد. با این حال ، کارشناسان بهداشت عمومی مورد بررسی عمدتا موافق بودند که ، علیرغم برخی موفقیت ها ، منافع کشورهای مختلف اغلب جایگزین پاسخ های کل اتحادیه اروپا می شود.

ماری گونتاریوک ، نویسنده ارشد از دانشگاه ماستریخت هلند می گوید: “مکانیسم تدارکات مشترک اتحادیه اروپا به عنوان یک دستاورد بزرگ و یک ابزار معتبر برای مدیریت بحران شناخته شده است.” “اما کارشناسان همچنین توافق کردند که پیشرفت های بیشتر امکان پذیر است ، به ویژه از نظر موضع و اثربخشی.”

نویسنده می افزاید: “به ویژه در طول همه گیری فعلی ، موقعیت ضعیف ECDC و اداره کل بهداشت و ایمنی مواد غذایی برای کمک به پاسخ هماهنگ به دلیل ضعف و ناسازگاری دستورالعمل های بهداشتی برای نهادهای اتحادیه اروپا بار دیگر به طرز دردناکی آشکار شد.” پروفسور دکتر توماس کرافت ، همچنین دانشگاه ماستریخت. “مشغله با منافع سیاسی ملی کوتاه مدت و تکه تکه شدن و عدم رهبری نهادهای اتحادیه اروپا مانع پاسخ هماهنگ و م toثر به همه گیری شد.”

در این مطالعه ، نویسندگان با 18 کارشناس بهداشت عمومی از کشورهای مختلف اتحادیه اروپا و کمیسیون اروپا مصاحبه کردند. این مصاحبه ها در طول یا مدت کوتاهی پس از اولین موج همه گیری بین مه و آگوست 2020 انجام شد. در مصاحبه ها ، نویسندگان س openالات باز در مورد تجربیات و دیدگاه های قبلی و همچنین پیشنهادات آنها برای آینده را مطرح کردند.

در آن زمان ، اتحادیه اروپا بر اجرای اقدامات پیشگیرانه بهداشتی ، از جمله بسته شدن مرزها ، طیف وسیعی از روش های آزمایش و دستورالعمل های مختلف در مورد استفاده از ماسک و سایر اقدامات احتیاطی تمرکز کرد. با این حال ، تفاوت های قابل توجهی بین رویکردهای هر کشور وجود دارد. به عنوان مثال ایتالیا و اسپانیا آزادی حرکت در داخل کشور را محدود کرده و قرنطینه های سختی را اعمال کرده اند. در مقابل ، توصیه ها در سوئد و هلند بیشتر بر اساس قضاوت شهروندان آنها بود.

علاوه بر این ، یکی از تلاش های اصلی اتحادیه اروپا این بود که پیش از این واکسن ها را سفارش داده و درباره قیمت مذاکره کنند. حداقل در طول مصاحبه ها ، کارشناسان تا حد زیادی با رویکرد اتحادیه اروپا در زمینه تهیه واکسن موافق بودند ، با این احتیاط که این پروسه بیشتر از زمان مورد نظر به طول انجامید. با این حال ، بسیاری از عدم اعتماد و شفافیت شگفت انگیز بین کشورها ، به ویژه در مورد اجرای مقررات بین المللی سلامت که توسط سازمان بهداشت جهانی تعیین شده است ، گزارش کردند. وصله اقدامات مختلف کوتاه مدت – گاه متناقض – سردرگمی ایجاد کرد و ممکن است اعتماد عمومی به مقامات بهداشت ملی و اتحادیه اروپا را تضعیف کرده باشد.

نویسندگان هلندی ، بلژیکی ، آلمانی و انگلیسی ، که در مرکز اطلاعات و اطلاعات ایمنی عمومی بین المللی همکاری می کنند ، اذعان دارند که مطالعه آنها فقط شامل متخصصان بهداشت بوده و دیدگاه های سیاسی نیز مفید خواهد بود. همچنین لازم به ذکر است که این مصاحبه ها فقط در موج اول انجام شده است و مصاحبه های اضافی تصویری کاملتر از اثربخشی پاسخ های اتحادیه اروپا با پیشرفت همه گیری را ارائه می دهد.

گونتاریوک می گوید: “در سطح کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، امنیت بهداشت جهانی باید (دوباره) به نقطه بحرانی در برنامه های بهداشت ملی آنها تبدیل شود.” اوا پایلوت ، نویسنده مقاله ، می افزاید: “کار در جهت بهبود و ارتقاء سیستم بهداشت ملی هماهنگ و تقویت سیستم های نظارتی محلی ، منطقه ای و ملی باید در اولویت قرار گیرد ، از جمله در نظر گرفتن نظارت بر مرزی با کشورهای همسایه.”