پاسخ: واکسن نباید برای کشورهای ثروتمند باشد


ویراستار عزیز،

من کاملاً با نظر روشن بیان شده شما موافقم.

در هلند تعداد زیادی واکسن بلااستفاده وجود دارد. با این حال ، از آنجا که کیفیت آنها نمی تواند 100 guaranteed تضمین شود ، دولت هلند پیشنهاد تولیدکنندگان واکسن و متخصصان مراقبت های بهداشتی را برای دسترسی آزادانه آنها به کشورهای آفریقایی رد کرده است. در عوض ، به ما گفته می شود که آنها را نابود کنید.

من دیگر نمی توانم ایستاده و چیزی نگویم: دولت استدلال غلطی ارائه می دهد که نمی داند ما می توانیم جان بسیاری از ارائه دهندگان خدمات درمانی و شهروندان در کشورهای آفریقایی را نجات دهیم … تضمینی!

به ما گفته شده است که بیش از صد هزار واکسن AstraZeneca را که پزشکان عمومی هلند طی چند ماه گذشته با دقت از آنها استفاده کرده و ذخیره کرده اند ، نابود کنند. این منبع شگفت انگیز راه را برای مقابله با بیماری همه گیر COVID-19 در هلند و دیگر کشورهای غربی تغییر داد ، جایی که ما در حال حاضر شاهد نرخ بالای واکسیناسیون ، میزان آلودگی پایین و میزان مرگ و میر پایین هستیم. این در تضاد کامل با آفریقا است ، جایی که کمتر از 1 درصد از شهروندان آفریقایی واکسینه شده اند.

ما می توانیم این را تغییر دهیم: پزشکان عمومی آماده انتقال واکسن های خود هستند. بیمارستانها و آزمایشگاهها آماده جمع آوری واکسن از یخچالهای تحت نظارت هستند. و یک شرکت حمل و نقل ملی آماده است آنها را به صورت رایگان به فرودگاه اسکیپول آمستردام منتقل کند. این امر زیرساخت های زنجیره سرد در هلند را تضمین می کند. با 100٪ ضمانت؟ شاید نه. اما آیا صادقانه می توانید بگویید که 99 درصد زمانی که می تواند جان افراد را نجات دهد ، غیرقابل قبول است؟ 90 درصد چطور؟ آیا واقعاً 100٪ جایی است که باید خط بکشید؟ خود AstraZeneca ما را تشویق کرده است که اجازه ندهیم واکسن های بلااستفاده بلااستفاده بمانند و هیچ مانعی برای پیشنهاد ارسال آنها به آفریقا قرار ندهیم. اما چنین استدلال هایی برای دولت هلند کافی نیست.

احساس می کنم نشنیده ام همکارانم احساس می کنند شنیده نشده اند. ما نمی توانیم بی میلی سیاست گذاران خود را برای جلوگیری از این هدر دادن جنایتکارانه درک کنیم. آخرین س questionsالات پارلمانی با طفره رفتن یا با نیمه حقیقت پاسخ داده شد ، و نشان می داد که این امکان پذیر نیست. با این حال ، تنها استدلال قابل قبول این است که دولت می تواند مسئول واکسن هایی باشد که ممکن است 100 guaranteed تضمین نشده باشند.

اما آیا این واقعاً یک استدلال معتبر است؟

اگر 100٪ ضمانت کیفیت وجود نداشته باشد دقیقاً چه مشکلی می تواند رخ دهد؟

کشورهای دریافت کننده نیازی به 100٪ ضمانت ندارند. آنها در مورد واکسن ها می پرسند و به پزشکان عمومی و مقامات هلندی اعتماد می کنند که واکسن ها به خوبی مورد استفاده قرار گرفته اند و آماده هستند تا این خطر ناچیز را بر عهده بگیرند.

تقاضاهای 100٪ ضمانت در این مورد نشان می دهد که دولت هلند نمی خواهد کمک کند. در زندگی چیزهای کمی وجود دارد که 100 درصد ضمانت می کنند. نکته ای که باید به این لیست اضافه کرد این است که اگر تصمیم آن لغو نشود ، دولت هلند مسئول مرگهای بیشمار قابل پیشگیری در آفریقا خواهد بود.

مارکو بلانکر ، دکترای دکترای تخصصی
پزشک خانواده و اپیدمیولوژیست
شهروند نگران