پاکیائو دستکش بوکس آویزان می کند – NationNews Barbados – nationnews.com


منتشر شده در

مانی پاکیائو (فایل)

مانی پاکیائو اسطوره بوکس اعلام کرد برای تمرکز بر فعالیت سیاسی خود از این ورزش بازنشسته شده است.

قهرمان چند دسته جهان که سناتور کشور خود فیلیپین است ، پیشتر اعلام کرده بود که در انتخابات سال 2022 نامزد ریاست جمهوری می شود.

آخرین مبارزه این بازیکن 42 ساله ، شکست در ماه گذشته در لاس وگاس مقابل یوردنیس اوگاس کوبایی بود.

“من تازه زنگ آخر را شنیدم. بوکس به پایان رسید. “

پاکیائو در ویدئویی که در شبکه های اجتماعی منتشر شد ، بازنشستگی را “سخت ترین تصمیم” زندگی خود توصیف کرد.

او همچنین از هواداران ، دوستان و همه کسانی که در طول دوران حرفه ای خود از او حمایت کرده اند تشکر کرد ، از جمله مربی قدیمی فردی روچ ، که او را “خانواده من ، یک برادر و یک دوست” توصیف کرد.

او گفت: “من هرگز فراموش نخواهم کرد که چه کارهایی در زندگی انجام داده ام و به آنها رسیده ام.”

پس از بزرگ شدن در فقر در جنوب فیلیپین ، پاکیائو در نوجوانی به پایتخت مانیل رفت تا حرفه بوکس را دنبال کند و او را به یکی از پردرآمدترین ورزشکاران جهان تبدیل کند.

او اولین عنوان مهم خود را در سال 1998 در 19 سالگی به دست آورد و با شکست چتچای ساساکول از تایلند ، عنوان قهرمانی وزن سنگین WBC را از آن خود کرد.

در عرض سه سال او در لاس وگاس جنگید و بر Lehlohonolo Ledwaba آفریقای جنوبی برای قهرمانی فوق سنگین وزن IBF در MGM Grand ، جایی که بیشتر مبارزات او در دو دهه آینده ، پیروز شد ، پیروز شد.

امروز او یکی از بزرگترین بوکسورهای حرفه ای تمام دوران محسوب می شود ، 12 عنوان مختلف در هشت وزن کسب کرد و تنها بوکسوری است که بیش از چهار دهه قهرمانی جهان را برگزار کرده است.

در ژوئیه 2019 ، پاکیائو در سن 40 سالگی با شکست کیث تورمن برای کسب عنوان قهرمانی WBA (فوق وزنه وزن) ، با وجود لغو عنوان به دلیل عدم فعالیت در ژانویه 2021 ، مسن ترین قهرمان وزن متوسط ​​در تاریخ شد.

پاکیائو پس از شکست مقابل اوگاس در ماه آگوست گفت که “60-40” برای کناره گیری است.

وی با رکورد 62 برد ، هشت باخت و دو تساوی بازنشسته شد.

پاکیائو در سال 2010 با کسب کرسی در مجلس نمایندگان کنگره فیلیپین وارد عرصه سیاست شد و قبل از آنکه برای مدت شش سال در سال 2016 به عنوان نماینده مجلس انتخاب شود.

او قصد خود را برای کاندیداتوری ریاست جمهوری در اوایل ماه جاری پس از معرفی به عنوان نامزد جناح حزب حاکم PDP-Laban تأیید کرد. (بی بی سی)