پتو با وزن رنگین کمان DIY – مادر جایگزین مدرن


چند هفته پیش ، من شب ها در رختخواب دراز کشیده بودم ، زیاد نخوابیده بودم و فکر می کردم: کاش یک پتو وزن داشتمبه این منجر به تعدادی افکار دیگر شد: من همیشه رنگین کمان را دوست داشتم و اگر پتوی من رنگین کمان بود خوب بود. شرط می بندم که بچه های من نیز پتو با وزن می خواهند! اگر مطالبی برای موادم دارم ، باید به اندازه ای باشد که برای همه تهیه کنم …

صبح تصمیم گرفتم این کار را انجام دهم. پتو با وزن رنگین کمان برای همه!

من تصاویر سقف را در مکان های مختلف در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک گذاشتم و همه فوق العاده هیجان زده بودند. بسیاری پرسیدند چگونه این کار را انجام می دهم ، و قول دادم یه آموزش درست کنمبه

من همچنین یکبار طوفان آتش سوزی را شروع کردم که برخی از مردم می خواستند بدانند آیا این یک آتش سوزی است یا خیر غرور همجنسگرا رنگین کمان یا خداوند رنگين كمان. صادقانه بگویم ، هر دو برای من نیست. من از کودکی همیشه رنگین کمان را دوست داشتم. (من در آن زمان انواع رنگین کمان داشتم.) و در حالی که هرگز در مورد آن صحبت نمی کنم ، کوچکترین من در واقع نوزاد رنگین کمان است.

اما می تواند به معنی هر چیزی باشد که شما می خواهید. و لازم نیست این کار را به صورت رنگین کمان نیز انجام دهید. می توانید بالا را به رنگ جامد یا با الگوی راه راه متفاوت بسازید … در واقع ، آن را متعلق به خود کنید. آن را دوست داشتم.

به هر حال … یکی اینطور انجام می دهید!

پتو با وزن رنگین کمان DIY

شما نیاز خواهید داشت:

 • 2 – 4 متر پارچه ، بسته به اندازه
 • نخ با کارایی بالا
 • مهره های پلاستیکی یا شیشه ای
 • خط کش یا اندازه گیری نوار
 • قیچی
 • چرخ خیاطی (دوخت مستقیم و زیگزاگ)
 • پین ها
 • ترازوهای کوچک آشپزخانه
 • جام اندازه گیری

ابتدا باید مشخص کنید از چه پارچه هایی استفاده کنید ، سپس اندازه و وزن. من توصیه می کنم یک پتو برای یک پا بلندتر از فرد و حدود یک پا پهن تر تهیه کنید و وزن آن حدود 10 of از وزن بدن است.

پارچه ای با وزن متوسط ​​انتخاب کنید – من فلانل (که بسیار مقرون به صرفه بود ، حدود 3 دلار در فروش) را انتخاب کردم. پارچه های نازک یا نازک نیز خوب هستند. شما نمی خواهید اینجا را بکشید ، زیرا وزن با گذشت زمان درزها را ضعیف می کند و سوراخ ها ایجاد می شود (من این تجربه را با پد های گرم کننده پر از برنج انجام دادم!).

از آنجا که الگوهای من یکسان بودند ، من توانستم 7 پتو با 6 رنگ (2 متر در هر رنگ) تهیه کنم.

به عنوان نمونه اندازه پتو ، کودک 3 ساله من حدود 33 اینچ قد دارد و حدود 30 پوند وزن دارد ، بنابراین من پتو او را 3 “در 2” و 3 پوند کردم. از نظر وزن. وزن (تقریبا!) 13 ساله من 5 است “1” و حدود 120 پوند ، بنابراین من 6 “x 3” و 12 پوند آنها را بدست آوردم.

برای نوارها ، عرض پتو را بر 6 تقسیم کردم تا عرض هر نوار مشخص شود. در اینجا اندازه و وزن همه پتوها آمده است:

 • پتو شماره 1: 6’x3.5 ‘، هر نوار 6’x7 “(وزن: 15 پوند)
 • پتوهای 2 و 3: 6’x3 ‘، هر نوار 6’x6 “(وزن: 12 پوند و 10 پوند)
 • پتو شماره 4: 5’x3 ‘، هر نوار 5’x5 “(وزن: 8 پوند)
 • پتو شماره 5: 4.5’x2.5 ‘، هر نوار 4.5’x4 “(وزن: 6 پوند)
 • پتو شماره 6: 4’x2.5 ‘، هر نوار 4’x4 “(وزن: 5 پوند)
 • پتو شماره 7: 3’x2 ‘، هر نوار 3’x3 “(وزن: 3 پوند)

برای این کار خریدم:

 • 2 متر پارچه قرمز ، نارنجی ، زرد ، سبز ، آبی و بنفش (برای بالا)
 • 10 متر پارچه خاکستری (برای پشت)
 • 2 متر پارچه صورتی (برای پشت دخترم ؛ او آن را درخواست کرد)
 • 10 قرقره نخ خاکستری سنگین ، هر کدام 125 ید (این کار زمان زیادی می برد)
 • 60 پوند مهره های پلاستیکی (من اینها را انتخاب کردم)

آنقدر پارچه برایم باقی مانده بود که بتوانم 1 یا 2 پتو کوچکتر تهیه کنم. من فقط به فرزندانم اجازه می دهم که برای پروژه های خود پسماند داشته باشند!

من نخ با دوام را انتخاب کردم زیرا پتوها به طور طبیعی سنگین هستند. برای تحمل وزن باید درزها تقویت شوند. من چند هفته است که از دستم استفاده می کنم و پتو را چندین بار در شب عوض می کنم و مشکلی نداشتم (تا کنون). به همین دلیل ما چندین بار از درزها عبور می کنیم.

در مورد مروارید … من یک پلاستیک غیر سمی انتخاب کردم. دانه های شیشه ای وجود دارد ، اما من نمی خواستم خطر شکستن آنها را با بچه ها داشته باشم. و من نمی خواستم یک محصول طبیعی مانند برنج یا لوبیا را انتخاب کنم زیرا می خواستم پتوها قابل شستشو باشند. به عنوان مثال ، اگر کسی تخت را خیس کند ، باید تمیز شود. (برنج یا لوبیا را نمی توان شستشو داد و فقط کپک زد.)

با من بمان … در واقع بسیار آسان است ، اما وقت گیر است. برای هر پتو چندین ساعت طول کشید ، بیشتر با کوله های بزرگتر. هنگام دوختن سنگین و سخت می شوند که باعث کند شدن کار می شود. همچنین داشتن یک میز بزرگ برای تحمل وزن سقف مفید است.

آماده؟ اینجا می رویم!

مرحله 1: پارچه خود را ببرید

ساده ترین راه برای انجام این کار با برش چرخشی است. من تشک خود را پیدا نکردم ، بنابراین آن را آزاد کردم. نوارها مستقیم نیستند ، اما به هر حال کار می کنند. این نوارها برای کوچکترین پتو هستند (و می توانید نوارهای تا شده برای سایر پتوها را در گوشه ببینید).

مرحله 2: قسمت بالا را بدوزید

دو نوار اول سمت راست را با هم (قرمز و نارنجی) مطابقت دهید. یک لبه را با یک بخیه مستقیم بدوزید ، سپس لبه را دوباره با یک کوک زیگزاگ برای تقویت بدوزید.

نوارهایی که دوخته می شوند (این زرد بیش از نارنجی است):

درز تقویت می کند:

این کار را تکرار کنید تا همه نوارها به هم دوخته شوند. سپس سقف سقف را به پایان رسانده اید و به این شکل به نظر می رسد!

مرحله 3: پشت را قطع کنید

من خودم را از بریدن پشت نجات دادم تا بالا را تمام کردم. من فقط روی پارچه را گذاشتم و آن را به اندازه مناسب برش دادم. در بالا می توانید پشت را در کنار بالا ببینید!

مرحله 4: پشت را به جلو بدوزید

طرف های راست را به هم بچسبانید و در سه طرف جلو و عقب دوخت کنید – دو قسمت بلند و یکی کوتاه. آخرین قسمت کوتاه را باز بگذارید.

آن را سمت راست بچرخانید تصویر بالا درست پس از چرخاندن سمت راست است!

مرحله 5: لحاف را لحاف کنید

درزهای لحافی جلوه زیبایی به آن بخشیده و همچنین درزهای لبه ها را تقویت می کند. برای انجام این کار ، لبه ها را به هم فشار دهید و قسمت بیرونی را دوختید (دوباره سه طرف ، قسمت بالا را باز بگذارید) ، حدود 1/2 ″ از لبه.

مرحله 6: کانال ها را بدوزید

برای نگه داشتن مهره ها در پتو نهایی ، مربع هایی را به پتو می دوزیم. این کار با دوختن کانال ها شروع می شود. این آسان است – فقط یک خط مستقیم بین نوارها بدوزید.

بین هر نوار (5 خط دوخته شده) را تکرار کنید. در حال حاضر 6 “کانال” وجود دارد که می توان مروارید را در آنها قرار داد!

مرحله 7: مرواریدها را وزن کرده و به آنها اضافه کنید

ما اینجا باید کمی ریاضی انجام دهیم.

من 12 ردیف مختلف را در هر پتو پر کردم ، یعنی 72 مربع. برای اینکه بدانم در هر مربع چند مروارید باید جا بگیرد ، تعداد مرواریدها را به اونس بردم و بر 72 تقسیم کردم. برای کوچکترین فرزند من ، 3 پوند یا 48 اونس بود ، یعنی 0.67 اونس بود. در هر مربع

مرواریدها را وزن کرده و در هر 6 کانال بیندازید. با این کار ردیف اول ایجاد می شود. به نظر من استفاده از لیوان اندازه گیری ساده ترین است ، بنابراین بدون ریختن به راحتی می توان آنها را ریخت.

مرحله 8: ردیف اول را علامت گذاری کنید

کناره سقف را اندازه بگیرید. بر روی این پتو ، هر نوار 3 اینچ عرض دارد ، بنابراین من 3 سانتی متر ارتفاع دارم تا مربع ایجاد کنم. با گچ پارچه ای یا پین علامت بزنید تا یک خط (عمدتا!) مستقیم را بدوزید.

مرحله 9: دوختن را برای ایجاد اولین ردیف انجام دهید

با تغییر دانه ها ، این کمی مشکل می شود. آن را پایین نگه دارید و روی لحاف بدوزید. اغلب متوقف شوید تا مطمئن شوید مهره ها زیر خط قرار دارند. متوجه شدم اگر مطمئن نیستم و یکی را بزنم ، دستگاه من مسدود می شود.

بنابراین آنها سر جای خود می مانند!

به افزودن و دوختن مهره ها برای ایجاد هر 12 ردیف مهره ادامه دهید. هرچه ردیف های بیشتری اضافه کنید ، سقف سنگین تر خواهد بود. داشتن میز برای نگه داشتن وزن کمک می کند تا هنگام دوختن پایین نیاید.

مرحله 10: سقف را تمام کنید

در آخرین ردیف ، مراقب باشید مروارید نریزد ، لبه ها را با دقت بچسبانید. برای بستن لحاف ، قسمت بالای آن را بدوزید.

خودشه! پتو به پایان رسیده و آماده استفاده است. کوچولوی من دوست دارد از او استفاده کند!

آیا تا به حال پتو با وزنه امتحان کرده اید؟

درباره واکسن گیج شده اید؟

راهنمای واکسیناسیون رایگان و بدون دردسر ما را دریافت کنید. سوالات خود را با اطلاعات منطقی و مبتنی بر واقعیت به جای ترس پاسخ دهید.