پرخوری عصبی چیست؟


پرخوری و داروهای خانگی برای پرخوری عصبی:
پزشک نیازهای جسمی و روحی فرد را در نظر می گیرد. درمان ممکن است شامل مشاوره و دارو باشد.

درمان پزشکی
دارو
داروی ضد افسردگی فلوکستین (Prozac) برای درمان پرخوری عصبی از FDA تأیید شده است. بعضی اوقات پزشکان داروهای ضد افسردگی یا انواع دیگر داروها را تجویز می کنند. بستری شدن اغلب اتفاق نمی افتد. با این حال ، در موارد شدید پرخوری ، فرد می تواند برای مدت کوتاهی در بیمارستان تحت درمان قرار گیرد. بیشتر اختلالات خوردن شامل درمان سرپایی است.

روان درمانی
درمان شناختی رفتاری (CBT):
با این نوع درمان ، فرد عادات غذایی معمول را می آموزد و بر مواردی تمرکز می کند که باعث پرخوری یا پاکسازی خود می شود. به این ترتیب ، افکار غیر منطقی و رفتارهای ناسالم در پرخوری عصبی به چالش کشیده می شود.
درمان مبتنی بر خانواده (FBT):
این دارو به طور گسترده در کودکان و نوجوانان مبتلا به پرخوری عصبی استفاده می شود و به خانواده ها کمک می کند تا با بیماری ها و مشکلاتی که می توانند منجر به پرخوری عصبی شوند مقابله کنند.
روان درمانی بین فردی (IPT):
این روش بر مشکلات روابط با افراد دیگر در زندگی تمرکز می کند. زیرا روان درمانی بین فردی معتقد است که نحوه تعامل با دیگران می تواند بر وضعیت عاطفی و سلامت روانی شما تأثیر بگذارد.

درمان تغذیه ای
هدف از تغذیه درمانی القای عادات غذایی خوب است. متخصص تغذیه به شما در تشخیص علائم گرسنگی و سیری بدن کمک می کند. آنها همچنین به شما کمک می کنند وزن خود را حفظ کرده و رویکرد سالم تری برای غذا خوردن پیدا کنید.

مراقبت از خود برای پرخوری
علاوه بر پیروی از یک برنامه درمانی ، مراحلی نیز وجود دارد که می توانید برای مراقبت از خود انجام دهید:
برای اطمینان از دریافت مواد مغذی مورد نیاز ، غذاهای سالم را در رژیم غذایی خود قرار دهید. از پزشک خود بپرسید که آیا مکمل های غذایی برای شما مناسب است یا خیر. و در مورد بهترین روش و زمان ورزش برای سلامتی خود مشاوره بگیرید.

با دیگران ارتباط برقرار کنید. حمایت دوستان و خانواده می تواند به شما کمک کند بر عادات ناسالم غلبه کرده و احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید.

مژده رحمانیان ، عضو انجمن تغذیه ایران
کلینیک زیبایی و لاغری آرمونی