پس از بهبودی کامل از کووید -19 ، هیچ آسیب دائمی به ریه وارد نمی شود


نویسنده: رابرت پرید

خبرنگار سلامت روز

جمعه ، 20 آگوست 2021 (HealthDay News)-اگر دچار COVID-19 شده اید و ریه های شما دچار مشکل شده اند ، تحقیقات جدید اخبار اطمینان بخشی را ارائه می دهد: به احتمال زیاد از آسیب های طولانی مدت تنفسی در امان خواهید بود.

دانشمندان بازماندگان COVID-19 را که مبتلا به عفونت بدون علامت ، متوسط ​​یا شدید COVID-19 بودند و همچنین تحت عمل جراحی مستقل انتخابی ریه قرار گرفتند (به عنوان مثال ، برای درمان ندول های ریه یا سرطان ریه) پس از بهبودی خود از COVID-19.

در همه بیماران ، بافت خوش خیم ریه از اطراف گره ها یا تومورها هیچ آسیب دائمی ریه قابل ردیابی مستقیماً مرتبط با COVID-19 را نشان نداد.

دکتر سرپرست این مطالعه می گوید: “از ابتدای همه گیری ، یک سوال بزرگ این بود که آیا COVID-19 در درازمدت به ریه های ما آسیب می رساند یا دائمی؟” زید عبدالستار ، جراح قفسه سینه و قلب در Loyola Medicine در Maywood ، Ill.

وی در بیانیه مطبوعاتی لویولا گفت: “این تحقیق به ما فرصت کمیابی داد تا بازماندگان بدون علامت COVID-19 را مورد بررسی قرار دهیم و مشاهداتی انجام دهیم که به ما در پاسخ به این س helpال کمک کند.”

محققان خاطرنشان کردند: کالبد شکافی بیماران فوت شده COVID-19 و مطالعات روی بیماران مبتلا به بیماری ریوی مرحله نهایی COVID-19 تعدادی از مشکلات جدی ریه را مشخص کرده است.

“تحقیقات بیشتری در مورد اینکه چرا برخی از بیماران بهبودی کامل می یابند و برخی دیگر انجام نمی دهند ، مورد نیاز است. مطالعه ما نشان می دهد که اگر به COVID-19 مبتلا شوید و سپس بهبود کامل بالینی و تصویربرداری را انجام دهید ، بافت ریه شما به طور کامل بهبود می یابد.” بدون آسیب دائمی ، “گفت عبدالستار.

این مطالعه به تازگی به صورت آنلاین در منتشر شده است سالنامه جراحی قفسه سینهبه

از زمان شروع این همه گیری حدود 209.5 میلیون نفر در سراسر جهان به کووید -19 مبتلا شده اند و طبق گفته دانشگاه جان هاپکینز بیش از 4 میلیون نفر جان خود را از دست داده اند.

اطلاعات بیشتر

انجمن ریه آمریکا ارتباط بیشتری با COVID-19 دارد.

منبع: Loyola Medicine ، بیانیه مطبوعاتی ، 12 اوت 2021

اخبار WebMD از HealthDay


حق چاپ © 2013-2020 روز سلامت. همه حقوق محفوظ است.