پیامدهای کاهش قابل توجه جراحی قلب در طول همه گیری: مطالعه کانادایی


اخبار – فیلادلفیا ، 29 سپتامبر 2021 – تجزیه و تحلیل داده های بهداشتی در انتاریو ، کانادا کاهش چشمگیری در مراجعات و روش های مورد استفاده برای مداخلات معمول قلب پس از شیوع همه گیری کووید -19 نشان داد. بیمارانی که منتظر جراحی بای پس عروق کرونر یا استنت گذاری بودند ، در حالی که منتظر عمل خود بودند ، در مقایسه با قبل از همه گیری در معرض خطر مرگ بیشتری بودند ، اگرچه زمان انتظار دیگر نبود. این برای یادگیری اهمیت تشخیص به موقع علائم و درمان در بیماران در معرض خطر بالای بیماریهای قلبی عروقی را برجسته می کند مجله قلب و عروق کانادا، ویرایش شده توسط Elsevier.

Harindra C. Wijeysundera ، MD ، PhD ، موسسه سیاست های بهداشتی و مدیریت و ارزیابی ، دانشگاه تورنتو ؛ ICES ؛ و گروه قلب ، گروه پزشکی ، برنامه قلب Schulich ، مرکز علوم بهداشت Sunnybrook ، دانشگاه تورنتو ، تورنتو ، کانادا. “ما تصمیم گرفتیم این ادعاها را با استفاده از پایگاه داده انتاریو ، که لیست انتظار و زمان انتظار برای افراد مبتلا به بیماری قلبی را که نیاز به عمل یا جراحی دارند ، بررسی کند.”

در سیستم های بهداشتی که از بودجه عمومی برخوردار هستند ، لیست انتظار برای انجام اقدامات غیر معمول نیست. استانهای کانادا بطور معمول زمان انتظار قلب را کنترل و ارسال می کنند. محققان توانستند چندین منبع داده اداری مبتنی بر جمعیت و ثبت بالینی ICES ، بزرگترین موسسه تحقیقاتی کانادا در زمینه خدمات بهداشتی ، را به یکدیگر متصل کنند. در این مطالعه بیماران بالای 18 سال که برای چهار عمل معمول قلبی ارجاع شده بودند مورد بررسی قرار گرفت: مداخله کرونری از راه پوست (PCI). پیوند بای پس کرونر جدا شده (CABG) ؛ جراحی دریچه (آئورت ، میترال یا سه تایی) ؛ یا کاشت دریچه آئورت Transcatheter (TAVI) از 1 ژانویه 2014 تا 30 سپتامبر 2020. برای اهداف مطالعه ، شروع همه گیری COVID-19 به عنوان 15 مارس 2020 تعریف شد زمانی که مقامات بهداشتی انتاریو دستور دادند لغو جراحی انتخابی پیامدها عبارت بودند از مرگ در حین انتظار برای عمل و بستری در هنگام انتظار برای عمل.

در مجموع 584،341 بیمار شناسایی شد که 37718 نفر از آنها در طول بیماری همه گیر معرفی شده بودند. همانطور که انتظار می رفت ، در آغاز بیماری همه گیر ، حواله ها کاهش یافت ، اگرچه این تعداد در طول همه گیری همه گیر به طور پیوسته افزایش یافت. به طور مشابه ، محققان کاهش اولیه تعداد روشهای انجام شده را مشاهده کردند. افرادی که منتظر جراحی بای پس عروق کرونر یا استنت گذاری بودند ، در انتظار عمل خود نسبت به قبل از همه گیری ، بیشتر در خطر مرگ بودند. با کمال تعجب ، اگرچه زمان انتظار در طول همه گیری وجود نداشت ، اما میزان مرگ و میر افزایش یافت ، و این نشان می دهد که ممکن است بیماران در ارائه علائم به پزشکان خود تأخیر داشته باشند.

وی گفت: “ما دریافتیم که افزایش مرگ و میر در لیست انتظار در بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر پایدار ، سندرم حاد کرونر یا ارجاع اضطراری مطابقت دارد.” ویجیسوندرا “همراه با کاهش مراجعات ، این امر نگرانی هایی را در مورد کمبود مراقبت به دلیل تأخیر در تشخیص و ارجاع در لیست انتظار ایجاد می کند.”

محققان تعدادی از توضیحات احتمالی را در مورد کاهش مراجعات در طول بیماری همه گیر ارائه می دهند ، از عوامل بیمار مانند ترس بیمارستان از ابتلا به COVID-19 یا نگرانی در مورد کمبود کار ، تا عوامل سیستمیک مانند تاخیر در آزمایش و تخت بیمارستان و فشار کارکنان. به

در یک سرمقاله همراه ، میشل گراهام ، MD و کریستوفر S. سیمپسون ، MD ، گروه قلب و گروه پزشکی ، دانشگاه آلبرتا و موسسه قلب Mazankowski Alberta (MMG) و گروه قلب و گروه پزشکی ، The دانشگاه کوئین (CS) ، ادمونتون و کینگستون ، کانادا ، تاکید کردند که انتقال بیماران سرپایی به سیستم لیست انتظار نباید به گزارش تغییر علائم در بیمار بستگی داشته باشد. در مقابل ، بیماران در بیمارستان به طور مداوم تحت نظارت و ارزیابی قرار می گیرند تا هرگونه خرابی در زمان مناسب تشخیص داده شود.

آنها می گویند: “وقتی بیماران در خانه هستند ، هیچ کس تماشا نمی کند. “بیمار مفقود شده” اکنون باید توسط سیاست گذاران ، تصمیم گیران و تأمین کنندگان سیستم سلامت شناخته شود. “

این تحقیق نشان می دهد که هرگونه کاهش رویه قلبی برای پذیرش بیماران مبتلا به بیماری کووید -19 باید در مقایسه با خطر واقعی مرگ و میر لیست انتظار در این مطالعه سنجیده شود. دکتر می گوید: “ما معتقدیم این برای بهبود همه گیری بسیار مهم است.” ویجیسوندرا “تلاشها نه تنها باید با هدف افزایش ظرفیت درمان بیماران در لیست انتظار انجام شود ، بلکه باید تلاش شود موانع بالادستی که مانع از قرار گرفتن بیماران در لیست انتظار شده اند نیز شناسایی شوند.”