چرا باید تلخی های گوارشی را امتحان کنید


از دانیل ، نویسنده مشارکت کننده

در میانه سفر سلامتی خود ، تلخی های گوارشی را کشف کردم که به آن تلخ سوئدی نیز می گویند. انجام آنها بسیار آسان است ، یک مفهوم ساده ، و در عین حال اغلب در مورد آنها صحبت نمی شود. در ادامه بخوانید تا بدانید چرا تلخی های گوارشی چیزی هستند که همه باید در رژیم سلامتی خود داشته باشند و چگونه می توانید آن را خودتان در خانه درست کنید.

تلخی های گوارشی چیست؟

تلخی های گوارشی گیاهان غلیظ “تلخی” هستند که معمولاً در الکل خیس شده و هضم را بهبود می بخشد. اغلب قبل از غذا مصرف می شود ، آنها اسید معده و سایر آب میوه های گوارشی شما را افزایش می دهند ، که به شما امکان می دهد غذا را به طور کامل هضم کنید. به همین دلیل ، شراب یا آبجو – که شبیه نسخه گیاهی قدیمی آن مانند “آبجو ریشه” (ریشه گیاهی واقعی داشت!) – قبل از غذا مصرف می شد.

چرا باید آنها را امتحان کنید؟

اگرچه آمریکایی ها به طعم شیرین و شور عادت دارند ، فرهنگ های دیگر می دانند که طعم تلخی بخش مهمی از رژیم غذایی آنها است. سبزیجات و ریشه های تلخ اغلب برای افزایش آب گوارش قبل ، در طول یا بعد از غذا مصرف می شود و اغلب بخشی استاندارد از رژیم غذایی آنها است. غرب به شدت فاقد این نیاز تغذیه ای حیاتی است.

طعم تلخ به اندام های گوارشی سیگنال می دهد تا آب لازم برای هضم را تولید کنند. اگر سوء هاضمه ، سوزش سر دل ، گاز ، گاز یا آروغ زدن دارید ، احتمالاً از افزودن مواد تلخ به رژیم غذایی خود سود خواهید برد. اغلب اوقات ، افرادی که از تومس استفاده می کنند فکر می کنند سوزش سر دل ناشی از اسید معده بیش از حد است ، در حالی که عکس آن صادق است. روده نشت شده به یک مشکل جهانی در کشورهای توسعه یافته تبدیل شده است ، به طوری که اکثر ما مواد مغذی خود را از دست می دهیم زیرا روده ما نمی تواند آنها را پردازش کند. مواد تلخ می توانند به این مشکل کمک کنند.

نحوه استفاده از تلخی های گوارشی

مقداری تلخ میل کنید یا خودتان درست کنید و طبق توصیه 15-20 دقیقه قبل از غذا مصرف کنید. ممکن است چند روز طول بکشد تا اسید معده شما تثبیت شود ، اما باید در عرض 3-5 روز متوجه تسکین شوید. ترکیب های مختلف را امتحان کنید تا ترکیبی را پیدا کنید که بیشتر به شما کمک می کند. علائم خود را در یک مجله بنویسید تا این موضوع را پیگیری کنید.

اگر سابقه زخم معده یا ورم معده دارید ، قبل از شروع هرگونه مواد تلخ ، از پزشک بپرسید.

چگونه تلخی های خود را بسازید

یک پیمانه ودکا ارگانیک ، سه قاشق غذاخوری از گیاهان ریشه ای شکل زیر و نصف قاشق چایخوری پوست خشک شده پرتقال را بردارید. اجازه دهید گیاه و ودکا در یک ظرف شیشه ای با درب به مدت 4-6 هفته استراحت کنند. گیاهان را صاف کرده و ودکا ریخته شده را دوباره داخل لیوان یا بطری قطره چکان بریزید. برچسب زده و به مدت 6 ماه در یک مکان تاریک و خنک نگهداری کنید.

با مخلوط بازی کنید تا ببینید چه احساسی دارید یا چه چیزی را دوست دارید. یک قطره چکان را 15-20 دقیقه قبل از غذا میل کنید.

گیاهان تلخی که اغلب اضافه می شوند عبارتند از:

  • ریشه قاصدک (برای سلامت کبد عالی است – حیاط خود را بررسی کنید و بیل بگیرید!)
  • ریشه بیدمشک (همچنین در شلوار و چکمه در ایالات متحده و در اوایل پاییز یافت می شود)
  • زنجبیل (یک دستگاه گوارش همه جانبه و همچنین خوشمزه!)
  • گردوی سیاه (درختی که در ایالات متحده در تصویر بالا دیده می شود)
  • زردچوبه (ضد التهاب هم هست!)
  • دارچین ، رازیانه یا رازیانه نرم کننده و چاشنی معده هستند.

اگر شما نوع DIY نیستید ، شما همچنین می توانید تلخ های طبیعی را از Earthley در اینجا خریداری کنید!

آیا تلخی های گوارشی را امتحان کرده اید؟

درباره واکسن گیج شده اید؟

راهنمای واکسیناسیون رایگان و بدون دردسر ما را دریافت کنید. سوالات خود را با اطلاعات منطقی و مبتنی بر واقعیت به جای ترس پاسخ دهید.