چرا بهتر است بورس را برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم؟


در این مدتی که بازار با ریزش روبه‌رو بود، قیمت‌های جذابی برای خرید زیاد بود. عموما هم سهام‌های بنیادی خیلی جذاب بودند. همین که سهم‌ها را به حال خود می‌گذاشتند، به حالت قبلی خود برمی‌گشتند و از سرمی‌گرفتند رشد می‌کردند. افزایش قیمت دلار یکی دیگر از تصویب شدن بازار است.

در دوره های تورمی به طور متوسط، سود اسمی شرکت ها به دلیل کاهش ارزش پول افزایش پیدا می کند. در واقع سودآوری افزایش فراوانی پیدا نمی کند، بلکه سود اسمی تحت تاثیر تورم افزایش یافته است. این افزایش به دلیل کاهش سود واقعی است.

بر این اساس، با افزایش این نرخ، سود تقسیمی شرکت‌ها و به تبع آن قیمت سهام افزایش خواهد یافت. از سوی دیگر، با افزایش تورم در مدت کوتاهی سرمایه‌گذاران، با توجه به این‌که بالای پول و ارزش آن کاهش یابد، کمتری برای نگهداری آن داشته و به دنبال آن حجم نقدینگی در سبد دارایی خود است. بنابراین، یکی از گزینه‌های مناسب سرمایه‌گذاری، خرید سهامی است که می‌تواند به عنوان گزینه‌ای مناسب در مقابل تورم برای جبران ارزش دارایی‌های نقدی باشد.

در نتیجه افزایش برای خرید سهام، افزایش قیمت سهام و افزایش ارزش و حجم می‌شود. این مسئله سرمایه گذاری در شرکت ها می افزاید. بنابراین، شرکت‌ها اقدام به انتشار سهام می‌کنند تا از طریق منابع مالی مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در آینده، سرمایه‌گذاری در میان‌مدت و بلندمدت، قیمت فروش محصولات و خدمات شرکت‌ها و در نتیجه بدون افزایش کیفیت یا محصولات و در نتیجه ارزش باشد. ذاتی سهام، رقم فروش شرکت بالا می‌رود.

* کارشناس و فعال بازار سرمایه

۲۲۳۲۲۵

The post چرا بهتر است بورس را برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم؟ اولین بار در دیتیشن پدیدار شد.

رژیم لاغری سریع