چرا نیوزلند ظاهرا از استراتژی صفر کووید خود دست کشیده است؟


از جانب

قرنطینه شدید اوکلند در 6 اکتبر کاهش می یابد

فیل والتر / گتی ایماژ

به نظر می رسد نیوزلند از استراتژی خود برای پیشگیری از ابتلا به کووید -0 خود دست کشیده است زیرا با مشکل مهار نوع بسیار مسری ویروس کرونا دلتا روبرو است. از 6 اکتبر ، محدودیت ها در اوکلند برداشته می شود ، جایی که شیوع ویروس علیرغم قرنطینه شدید هفت هفته ای همچنان در حال افزایش است.

کارشناسان می ترسند این اقدام در مواردی که سیستم بهداشتی را تحت فشار قرار می دهد ، افزایش یابد ، زیرا بیش از 50 درصد مردم در اوکلند کاملاً واکسینه شده اند ، اما دولت برای کاهش محدودیت های طاقت فرسا تحت فشار عمومی قرار گرفته است.

در آغاز همه گیری ، نیوزلند یک استراتژی تهاجمی حذف کووید -19 را آغاز کرد که شامل ممنوعیت بازدیدکنندگان بین المللی و قفل سریع هر موردی بود. این رویکرد در ابتدا نتیجه داد – در اوایل آگوست 2021 ، این کشور پنج ماه را بدون هیچ مورد محلی خریداری کرد.

سپس ، در 17 اوت ، آزمایش مردی در اوکلند – پرجمعیت ترین شهر نیوزلند – برای نوع دلتا مثبت بود. شهر بلافاصله بسته شد ، به این معنی که ساکنان فقط به دلایل مهم می توانند خانه های خود را ترک کنند و مدارس و مشاغل غیر ضروری تعطیل شد.

با وجود این واکنش سریع ، تعداد مبتلایان به بیش از 1350 نفر افزایش یافته است. مایکل بیکر از دانشگاه اوتاگو در نیوزلند می گوید یکی از دلایل این امر این است که ویروس راه خود را در جوامع حاشیه نشینی که با رعایت قوانین قرنطینه روزهای سخت تری را طی می کنند ، پیدا کرده است. او می گوید: “بسیاری از آنها اعتیاد به مواد مخدر و الکل ، مشکلات روانی و شرایط نامطلوب زندگی دارند.”

وضعیت در اوکلند نشان دهنده وضعیت سیدنی و ملبورن در استرالیا است ، که پس از ورود نوع دلتا به سرعت از عدم کووید -19 به شیوع بزرگ تبدیل شد.

جاسیندا آردرن ، نخست وزیر نیوزلند ، در یک کنفرانس مطبوعاتی در 4 اکتبر اذعان کرد که “یک دوره طولانی محدودیت های شدید منجر به صفر مورد نشده است” ، و گفت که نوع دلتا شبیه “یک شاخک است که تکان دادن آن فوق العاده دشوار است”. “

اگرچه آردرن به صراحت پایان استراتژی حذف را اعلام نکرد ، اما به نظر می رسد که با طرح یک برنامه سه مرحله ای برای خروج اوکلند از قرنطینه ، علیرغم اینکه ویروس همچنان در اطراف شناور است ، آن را نشان می دهد.

در مرحله اول ، که از 6 اکتبر اجرایی می شود ، 10 نفر از دو خانواده می توانند در فضای باز ملاقات کنند. مهد کودک های روزانه برای کودکان نوپا بازگشایی می شود و تفریح ​​در فضای باز مجاز است.

دولت پیش از آغاز مرحله دوم ، که به 25 نفر اجازه می دهد در خارج از خانه ملاقات کرده و مغازه ها و برخی از اماکن عمومی را باز کنند ، وضعیت را زیر نظر خواهد داشت. در مرحله سوم ، گردهمایی های اجتماعی با حداکثر 50 نفر و همچنین رستوران ها و مدارس قابل بازگشایی است.

بیکر می گوید: “من فکر می کنم مردم از قرنطینه ناراحت بودند ، بنابراین دولت احساس کرد که باید اقدام کند و کار دیگری انجام دهد.” “اما نگرانی در حال حاضر این است که موارد به سرعت افزایش می یابد و سیستم بهداشتی با آن کنار نمی آید ، به خصوص که تعداد نسبتاً کمی تخت مراقبت های ویژه داریم.”

Siouxsie Wiles از دانشگاه اوکلند با این نظر موافق است. او می گوید: “من فکر می کنم دولت احساس کرد که باید این کار را انجام دهد تا مردم را مطلع کند ، اما ای کاش می توانستیم استراتژی حذف را تا زمان واکسیناسیون افراد بیشتر و در دسترس بودن واکسن برای افراد زیر 12 سال حفظ کنیم.”

شروع واکسیناسیون در نیوزلند به دلیل مشکلات در تأمین واکسن به آرامی آغاز شد ، اما در هفته های اخیر به سرعت شتاب گرفته است. در حال حاضر حدود 79 درصد از افراد بالای 12 سال اولین دوز خود را دریافت کرده اند.

ویلز می گوید ، استراتژی حذف کشور با نوع دلتا آزمایش شده است ، اما هنوز باید به عنوان یک موفقیت بزرگ تلقی شود با توجه به اینکه تا امروز تنها 27 نفر در نیوزلند بر اثر کووید -19 جان باخته اند. ما در مقایسه با سایر کشورها یک بیماری همه گیر شگفت انگیز داشتیم ، اما اکنون در حال ورود به مرحله دیگری هستیم و باید خود را از نظر روحی و جسمی آماده کنیم. “

مطالب بیشتر در مورد این موضوعات: