چرا چربی شکم با وجود ورزش از بین نمی رود؟ – دکتر. رویا خادمیان


چرا نشستن به کاهش وزن کمک نمی کند - چرا با وجود ورزش چربی شکم از بین نمی رود؟

چرا چربی شکم با وجود ورزش از بین نمی رود؟

این تصور غلطی است که تمرینات هدف دار شکم و تمریناتی که بر روی آن عضلات تمرکز می کند منجر به از دست دادن چربی شکم می شود ، در حالی که کارشناسان می گویند از دست دادن چربی شکم نیاز به رژیم منظم برای سوزاندن چربی دارد. و تمرینات با وزنه برای کل بدن است ، نه فقط برای عضلات شکم.

در اینجا برخی از تصورات اشتباه رایج در مورد از دست دادن چربی شکم وجود دارد:

مصرف نوشابه های گازدار:

مصرف نوشابه های گازدار که باعث ایجاد گاز و گاز می شوند یکی از راه های افزایش چربی شکم است. دور کمر افرادی که دو یا چند لیوان نوشابه گازدار می نوشند 6 برابر بزرگتر از کسانی است که از این نوشیدنی ها خودداری می کنند.

مصرف غذاهای فرآوری شده:

تمام غذاهای فرآوری شده مانند شکر و چربی های اشباع باید دور ریخته شوند. اگر واقعاً می خواهید وزن کم کنید و چربی شکم را از دست بدهید. غذاهای فرآوری شده حاوی مقادیر زیادی سدیم هستند که منجر به احتباس مایعات در بدن می شود. همچنین میزان چربی ترانس در هر وعده غذایی باید کمتر از 0.5 گرم باشد در حالی که بسیاری از افراد بیش از این مقدار چربی ترانس مصرف می کنند.

مشروب بخور:

مصرف الکل به دلیل دارا بودن مقادیر زیادی قند ، اندازه دور کمر و چاقی شکمی را افزایش می دهد.

از تمرینات قلبی عروقی خودداری کنید:

این تمرینات باید برای از بین بردن چربی اضافی شکم انجام شود. تمرینات قلبی عروقی یا هوازی برای هر تمرین مداوم که قلب شما را مجبور به کار می کند 15 تا 60 دقیقه طول می کشد و از گروه های اصلی ماهیچه ای مانند ساق پا ، ران و باسن استفاده می کند (اگرچه با برخی از تمرینات مانند شنا و اسکی ، همه ماهیچه های بدن رایج است. تمرینات قلبی عروقی شامل پیاده روی ، دویدن و دوچرخه سواری است. برای انجام این ورزش ها نیازی به عضویت در یک باشگاه ورزشی ندارید ، اما گاهی اوقات برخی از وسایل ورزشی به شما انتخاب های بیشتری می دهد ، از جمله استپر ، اسکی ثابت ، تردمیل ، قایقرانی و موارد دیگر.

غفلت از تمرینات با وزنه:

بزرگترین تصور غلط این است که کاردیو مهمتر از تمرینات با وزنه است. تمرینات با وزنه ، با ساختن ماهیچه ، متابولیسم شما را افزایش می دهد. هر چه بدن شما عضلانی تر باشد ، کالری بیشتری نیز می سوزانید ، بنابراین تمرینات با وزنه باید به اندازه تمرینات قلبی در اولویت قرار گیرند.

کنار گذاشتن کامل چربی ها:

رژیم غذایی سرشار از چربی های اشباع نشده مانند آجیل ، آووکادو ، روغن زیتون و ماهی برای جلوگیری از تجمع چربی در بدن مفید است و نباید از تمام چربی ها به طور کامل اجتناب کرد.

استرس مزمن را تجربه کنید:

این حالت روانی عامل افزایش وزن و ذخیره چربی شکمی است و این به این دلیل است که پرخوری در حالت استرس زا بیشتر به دلیل ترشح هورمون های کورتیزول و آدرنال اتفاق می افتد.

پرهیز از جانب مصرف کربوهیدرات ها:

اگر می خواهید چربی شکم یا کل چربی بدن خود را از دست بدهید ، باید گروه کربوهیدراتهای پیچیده را به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا حجم عضلات افزایش یابد. حدود 45 تا 65 درصد از کالری دریافتی شما باید از کربوهیدرات های سالم تامین شود.

عدم دریافت پروتئین کافی:

غذاهای غنی از پروتئین وزن شما را کنترل می کنند و هورمون گرلین ، که با سیری ارتباط دارد را فعال نگه می دارد.

محرومیت از خواب:

کمبود خواب و افزایش وزن ارتباط تنگاتنگی با هم دارند. از نظر علمی ثابت شده است که ساعات کمتری از خواب با افزایش سایز کمر ارتباط دارد. کم خوابی تمایل به مصرف غذاهای پرکالری و فرآوری شده را افزایش می دهد و متابولیسم را کاهش می دهد.

از نوشیدن چای سبز خودداری کنید:

اگر برای از بین بردن چربی دور کمر و شکم خود مشکل دارید ، چای سبز بنوشید. این نوع چای حاوی آنتی اکسیدانی به نام کاتچین است که در حین ورزش چربی بیشتری می سوزاند.