چهار حقیقت در مورد افزایش وزن بعد از عمل جراحی کاهش وزن

من با چاقی متولد شده بودم و وقتی دانشگاه را ترک کردم به چاقی مریض پیشرفت کرد. در سن 33 سالگی ، بیماری من با جراحی بای پس معده درمان شد ، که منجر به کاهش وزن شد و بیماری من ، چاقی مریض را در حال بهبودی قرار داد. سه سال بعد ، بیماری من با افزایش وزن 20 پوند عود کرد. با پیروی از رژیم غذایی و شیوه زندگی ، من توانستم بیماری خود ، چاقی ، را به حالت عادی برگردانم ، درست مانند یک فرد مبتلا به بیماری قلبی که عود می کند. من همیشه به بیماری چاقی مریض مبتلا خواهم بود و خوشبختانه در سنین جوانی با بهترین گزینه پزشکی موجود درمان شده ام.

حقایق:

 • چاقی یک بیماری است.
 • کاهش وزن باعث بهبود بیماری می شود.
 • افزایش وزن باعث عود بیماری می شود.
 • مانند بسیاری از بیماریها ، قربانیان چاقی مسئول ایجاد رژیم غذایی و تغییر شیوه زندگی هستند که همراه با درمان پزشکی برای بهبود بیماری ما در حال بهبود است.
 • مانند بسیاری از بیماری ها ، عود بیماری رخ می دهد ، چاقی به صورت افزایش وزن ظاهر می شود.
 • ما بیماری نیستیم ، ما بیماری داریم.

چهار حقیقت من:

 1. بازیابی به احتمال زیاد: به طور گسترده اعتقاد بر این است که 80 people از افرادی که تحت عمل جراحی کاهش وزن (WLS) قرار می گیرند ، بسته به کاهش وزن اولیه خود ، افزایش وزن (عود) 10 تا 30 پوند را تجربه می کنند. همچنین اعتقاد بر این است که 20 درصد از این بیماران با پیشرفت بیماری چاقی مفرط به وزن قبلی خود باز می گردند و احتمالاً وزن بیشتری نیز اضافه می کنند. این عود ممکن است در نتیجه شکست جراحی معده باشد (جراحی به طور نامناسب انجام شده یا دستگاه پزشکی خراب شده است). یک بیمار ناسازگار که عادات غذایی و ورزشی خود را توسعه نمی دهد. روده فعال در جذب کالری کارآمدتر می شود. و کشش احتمالی کیسه معده. دکتر. آنیتا کورکولاس ، مدیر جراحی چاقی و جراحی عمومی کم تهاجمی در مرکز پزشکی دانشگاه پیتسبورگ ، می گوید: “افزایش وزن در بیماران کاهش وزن یک پدیده شایع است. اگر این اتفاق بیفتد باید آموزش ببیند و آماده شود. “
 2. صد در صد محکومیت: طبق تجربه من ، 100 patients از بیمارانی که برای درمان بیماری خود به میز عمل می روند می گویند: “من یکی از آنها نخواهم بود این مردم که بعد از جراحی وزن اضافه می کند. “شما می توانید شرط بندی کنید که من این را گفتم – و شرم و خجالت من را تصور کنید وقتی واقعاً یکی از آنها شدم این مردمبه در آن زمان ، من نمی فهمیدم که بیماری من عود کرده است ، تا حدی به این دلیل که من عادات غذایی و ورزش خود را که به تازگی ایجاد شده است کنار گذاشته ام ، بلکه به این دلیل است که بدن من دارای بیماری است که می خواهد چربی اضافی را ذخیره کند. فکر می کردم چون در عمل شکست خوردم وزنم زیاد شد.
 3. من دوباره شکست خوردم! من در احساس عدم موفقیت در افزایش وزن تنها نیستم. دکتر. کورکولاس گفت: “اینها افرادی هستند که احساس می کنند در تمام تلاش هایی که در زندگی خود انجام داده اند شکست خورده اند. چقدر برای ما غم انگیز است. آیا وقتی یک بیمار سرطانی عود می کند ، آیا آن را یک شکست شخصی تلقی می کند؟ امیدوارم نه ، البته. رسانه های مشهور این باور را افزایش می دهند که افزایش وزن برابر با شکست است. افراد مشهور WLS برای افزایش وزن در رسانه های اصلی و روزنامه ها به طور یکسان تزریق می شوند. اما افراد مشهور مبتلا به سرطان عود می کنند؟ مراسم خیریه با نام او برگزار می شود و شجاعت او مورد ستایش قرار می گیرد. با بازگشت مجدد به چاقی ، سلبریتی بار اصلی شوخی ها برای کمدین های دیروقت می شود. جای تعجب نیست که ما نمی خواهیم به یکی از آنها تبدیل شویم این مردم اما آمار با ما نیست
 4. من چاق نیستم. کلمه “چاق” من را از دوران کودکی تعریف کرده است و من در واقع فکر می کردم که این من هستم ، زیرا “شما چاق هستید” و “من چاق هستم” عبارت های ثابت در دنیای من بودند. وقتی حدود 40 سال داشتم ، بالاخره فهمیدم که چاق نیستم. من چاقی دارم ، یک بیماری. آیا شنیده اید که یک بیمار مبتلا به حمله قلبی می گوید “من بیماری قلبی دارم” یا یک بیمار مبتلا به سرطان خون می گوید “من سرطان هستم”؟ ما بیماری نیستیم! ما یک بیماری داریم که بخشی از کل فرد است و ما را به یک فرد فوق العاده منحصر به فرد و قدرتمند تبدیل می کند.

عود به بهبود: همانند سایر بیماریها ، عود چاقی را می توان به بهبود رساند. امید هست! همانطور که در بالا ذکر شد ، (حداقل) چهار دلیل برای عود وجود دارد ، از جمله: شکست جراحی معده. یک بیمار ناسازگار که عادات غذایی و ورزشی خود را توسعه نمی دهد. روده فعال در جذب کالری کارآمدتر می شود. و کشش احتمالی کیسه معده. با در نظر گرفتن این که افزایش وزن از نظر آماری محتمل است ، شما یک فرد شکست خورده نیستید و شما بیماری نیستید ، پس می توانید به صورت عملگرایانه برنامه ای برای مبارزه با عود خود ایجاد کنید.

 • به دنبال کمک و درمان پزشکی باشید: شما با یک بیماری کشنده مبارزه می کنید
 • میزان تغذیه و ورزش خود را ارزیابی کرده و به شیوه زندگی تجویز شده در زمان جراحی بازگردید
 • خود را در مورد رژیم غذایی ، سلامت جسمی و روانی آموزش دهید تا بتوانند هماهنگ برای بهبود بدن شما کار کنند
 • برای حفظ انگیزه شخصی خود از حمایت ، خانواده ، دوستان ، جامعه و بیماران دیگر استفاده کنید
 • به دیگران آموزش دهید تا به نادانی و سرزنش پایان دهند و درک این بیماری را که با آن مبارزه می کنیم ارتقا دهید.