چه چیزی باعث کلسترول بالا می شود؟ چربی اشباع شده به علاوه شکر


بسیاری از مردم تعجب می کنند که چه چیزی باعث افزایش کلسترول می شود و فکر می کنند باید از کلسترول موجود در غذا اجتناب کنند. با این حال ، کلید سلامت ما خوردن کلسترول نیست ، بلکه مصرف چربی اشباع است ، زیرا چربی اشباع شده با افزایش LDL و کاهش HDL کلسترول خون را نامتعادل می کند.

کلسترول یک ماده مومی مانند چربی است که برای ساختار سلولی ما ضروری است و ویتامین D و هورمون هایی مانند تستوسترون و استروژن تولید می کند. بدن ما بیش از آنچه از طریق غذا مصرف می کنیم ، کلسترول تولید می کند – حدود یک گرم در روز. بدن ما حدود 80 درصد از نیاز بدن ما را در کبد و روده تولید می کند.

وقتی فردی دارای سطح LDL بالا و سطح HDL پایین باشد ، خطر بیماری قلبی افزایش می یابد. این به این دلیل است که آنها به سادگی کلسترول مورد نیاز بدن خود را بازیافت نمی کنند. بنابراین ، کلسترول در خون تجمع می یابد. هنگامی که کلسترول بیشتری را از طریق غذا مصرف می کنیم ، بدن ما سازگار شده و تولید کلسترول خود را کاهش می دهد. ما به کلسترول به عنوان بخش مهمی از هورمون هایی که ویتامین D ، غشای سلولی ، عملکرد مغز و سیستم عصبی ، ترمیم پوست ، مرطوب و محافظت از پوست و تولید اسیدهای صفراوی نیاز داریم ، نیاز داریم.

کلسترول به طور طبیعی در چربی های شیر ، در گوشت کبد و مغز حیوانات و در ماهی و خاویار وجود دارد.

آیا کاهش چربی اشباع از گرفتگی عروق جلوگیری می کند؟

هنگامی که سطح LDL در خون بالا باشد ، خطر ضخیم شدن شریان ها وجود دارد که به عنوان تصلب شرایین شناخته می شود ، که اغلب به آن گرفتگی عروق می گویند.

آیا کاهش چربی اشباع شده برای کاهش سطح کلسترول کافی است؟

وعده های غذایی با ترکیبی از چربی اشباع بالا و کربوهیدراتهای دارای قند بالا – غذاهای سرشار از کربوهیدراتهای تصفیه شده که به سرعت در بدن ما هضم می شوند و قند را افزایش می دهند – می تواند LDL را در خون افزایش داده و در نتیجه خطر ضخیم شدن شریان ها را افزایش دهد.

به همین دلیل است که اینطور است ترکیبی مصرف چربی اشباع شده به علاوه مصرف کربوهیدرات تصفیه شده در طول یک وعده غذایی / میان وعده که باید کنترل کنیم. ترکیب چربی اشباع شده با غذاهای شیرین خطر ابتلا به تصلب شرایین را افزایش می دهد. این باعث افزایش کلسترول می شود.

آیا برای خبرهای بد آماده هستید … غذاهای سرشار از چربی اشباع و شاخص گلیسمی بالا شامل کیک و کلوچه هستند.

نحوه کاهش چربی در وعده های غذایی

کاهش میزان چربی در وعده های غذایی گامی بزرگ در جهت سلامت بهتر است. چربی ها به دو طریق به غذا اضافه می شوند:

  1. درباره منبع پروتئین به ویژه گوشت ، محصولات لبنی ، تخم مرغ ، ماهی روغنی ، آجیل و دانه ها. این غذاها حاوی چربی هستند. برخی از چربی ها اشباع شده و برخی دیگر اشباع نشده ،
  2. درباره روش های پخت سرخ کردن یا سرخ کردن کم عمق یا سرخ کردن عمیق و سرخ کردن. وقتی با استفاده از این روش های پخت و پز ، چربی یا روغن اضافه می کنیم.

– کباب تخت

– سرخ کنید

– بریز

– بریز

– سرخ کردن عمیق

– برشته کردن

روش های آشپزی ذکر شده در زیر چربی بیشتری به غذا اضافه نمی کند ، بنابراین گزینه ای سالم تر است.

– کباب کردن

– بخارپز کردن

– بجوشانید

– سفید کردن

– مایکروویو

– مشعل

– غذای خام

سپس ما باید گام نهایی را برداریم – قند را برای جلوگیری از افزایش LDL بردارید.